Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan estetek túl a kisállato...

Hogyan estetek túl a kisállatotok halálán?

Figyelt kérdés

2019. okt. 8. 07:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
16%
Szoval neked patkanyod volt?:)
2019. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
23%

Reszvetem :/

Utanaolvastam: [link]

2019. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

11! Csodálatos volt olvasni az írásod! :)


Én már búcsúztam el kiskedvenc papagájoktól, nyuszitól, höritől, kutyáktól, tyúkoktól (igen, és természetes halállal halt tyúkok)... a mai napig emlékszem mindükre. Velem is volt olyan, hogy nem voltam ott az utolsó percekben. Iszonyú bűntudat és rossz érzés, sokkal rosszabb ezzel a tudattal a gyász.

Nekem segített az, hogy emlékeket készítettem róluk, és az, hogy egy-egy búcsúra sosem véglegesként gondolok. Hiszek benne, hogy ha egyszer én is itt hagyom végre ezt a földi világot, ők a túloldalon várnak majd rám és újra együtt leszünk az én kis családommal - 4 papagáj, 3 kutyus, egy nyuszi, egy hörcsög és persze a tyúkjaim. :)

2019. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem:( Nekem a lovamtól kellett elbúcsúznom 17 évesen, csikókora óta neveltem, szinte együtt nőttünk fel. Nekem kellett meghozni a döntést, hogy altassuk el. Mondjuk nem is nagyon volt más lehetőség. 10 éves volt (Aki nem lószakértő: ez a lovaknak kb a legszebb koruk, ekkorra nőnek fel igazán.) Ennek már 6 éve, de még a mai napig megkönnyezem néha, a társam volt. De higgy nekem, egy idő után enyhül a gyász és csak szeretet marad a szívedben iránta. Szerintem ő is így gondol rád odafentről:)

Van egy sírkő a kertünkben otthon édesanyáméknál, egy tüneményes kis kutya fekszik alatta, sajnos én nem emlékszem már rá annyira, 6-7 éves lehettem, amikor öregségben elpusztult. Képek még beugranak róla, de csak a szüleimtől tudom, hogy milyen volt. De amikor hazamegyek, mindig kimegyek a kis sírkőhöz, kiszedem a gazt rajta stb, jó érzés. És én hiszek abban, hogy ő is érzi valahol, hogy még mindig foglalkoznak vele.

Túl leszel a gyászon és a fájdalom enyhülni fog. Pláne, hogy azt írod, van társa is a patkányodnak, az ő jelenléte segíteni fog. Sajnos nekem sosem volt patkányom, de egy gyerekkori barátnőmnek igen és így én is tudom, hogy milyen okosak és szeretetteljesek tudnak lenni.


Nem akarom tetézni a fájdalmad, de egy dolgot hadd mondjak el neked, tapasztalatból és jószándékból: milyen partner az olyan, aki ilyenkor képes azt mondani, hogy ne látogasd meg a kisállatot, mert akkor jobban szereted, mint őt? Aki ilyet képes kimondani és így zsarol érzelmileg, attól nem lehet sok jóra számítani és nem is lehet a társadnak nevezni...

2019. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Úgy hogy utána elkesztem keresni kutyust. Nekem az segitetett. 12 éves golden volt. Egy nappal utána mikot hazajöttem a mamámtol.
2021. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!