Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Ez tényleg az én hibám és én gondolkozom rosszul?

Mindig pórázon sétáltatom a kiskutyám, sose engedem el csak futtatón !

Akár hányszor le megyünk sétálni, yorki ,kinai meztelen, meg akarja támadni, vagy jobbik esetben csak haverkodni ő félős, nem szereti mellesleg még kölyök !

Az összes poráz nélkül, szabadon elengedve szegénykém mindig fárszt kap gyors fel kapom, és a gazdaja még velem ordít hogy azért megy utánunk a kutyája mert fel kapom,mondom neki fogd már meg nem veszed észre ,hogy fél ? És még a gazdájának áll feljebb ! Meg én vegyem fel ő az övét nem fogja .... Most én csinálom rosszul ,hogy szerencsétlen kutyám fel kapom ,ha jön támad a másik póráz nélkül ? Normális az ilyen gazda?

nov. 10. 13:20  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nem szabad felvenni. Pont ezért fél mert ezzel a viselkedéssel megerősíted hogy neki félnie kell. Menj el vele kutyasuliba mert sajnos nem tudsz valami sokat a kutyusok viselkedéséről.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont nov. 10. 13:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha támadva ront neki egy fél dekás kutyának akkor ne is haragudj ,még jó ,hogy fel kapom !

Annyira pici , és ezt látja a másik gazdája is , egykinai meztelen kétszer nagyobb nála !

# 2/14Időpont nov. 10. 13:37 Privát üzenet

Szerintem nem is ismered fel jól mi az a támadó kutya. És nem felkapnod kéne ha nem a másik kutyát elrugdalni onnan ha tényleg támad.

Acsarogva megy oda? Mert azt nem hiszem.

Kutyasuliba mindenképp menj el vele, hogy te is megtanuld a kutyák viselkedését.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont nov. 10. 13:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

29 éve vannak kutyáim!

Nála kisebb termetű még soha sem volt ,azért csak fel ismerem ... ne csináljuk már ezt ...nevetséges !

# 4/14Időpont nov. 10. 13:48 Privát üzenet

Tilos a kiskutyát felkapni

Ez alap kutyás szabály,megerősíted benne a félelmet és a másik kutyát a támadástól nem állítod meg(de ha még nincs bajod, akkor valószínűleg a másik kutya nem támadni akart)

De szólj rá a másik gazdára hogy a póráz alap

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont nov. 10. 13:57 Privát üzenet
Az hogy valaki 29 éve kutyát tart nem biztos hogy tud mindent és jól csinál mindent. Sőt mindig tanulunk újat ugyhogy ezzel nem kéne felvágni.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont nov. 10. 13:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

EZT MOONDOM !

Kénytelen voltam fel kapni , szóltam a gazdának is ,hogy vagy fogja meg a kutyáját vagy pórázra rakja már rá !

És utána még velem ordít és forgatja a szemeit?

Normális az ilyen ?

Érdekes ...

# 7/14Időpont nov. 10. 14:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Panelos környék az egész ,van kistestű és nagy is ,érdekes jönnek mennek az embere, a gyerekek,,mindenki tudja pórázon vinni , senkinek nem okoz gondot !

De ha oda rongyol és már az orrát harapja,az enyém meg ilyed nem fogom a földön hagyni !!

És az ilyennek áll feljebb ?

Kettőnk közül nem tudom ki nincs tisztában a kutyájával és annak tartásával ha elég mozgalmas környéken lakk pláne ...

# 8/14Időpont nov. 10. 14:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

6->

29 év után szerintem már nem tud semmi újdonságot mutatni de azért köszi !

# 9/14Időpont nov. 10. 14:20 Privát üzenet

Ne vedd fel. Mit nem értesz ezen? Azt fogja megszokni, hogy ha jön a másik kutya, akkor felveszed. Rajtad fog csüngeni, ha idővel nem veszed fel.

Nagytestű kutyát sem kapsz a nyakadba, ha jön a másik. Ugyanúgy kell kezelni minden kutyát.

Ha közeledik felétek a másik kutya, akkor dobbants, ordíts rá, ijeszd el.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont nov. 10. 15:38 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kedves katolikusok! Szerintetek rosszul gondolkozom?
13 éves lány vagyok és kiskorom óta van frufrum. Azon gondolkozom hogy megnövesztem, de szerintem nem áll annyira jól, mindenki másnak tetszik a családban. Félek hogy rosszul fog...
Én gondolkozom rosszul, vagy az egyetemisták tényleg sokat várnak a szülőktől?
Anyagias vagyok? Tényleg rosszul gondolkozom?
Én gondolkozom rosszul?
Ti mit gondolnátok erről? Hogyan tudnám vele megbeszélni? Én gondolkozom rosszul?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!