Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez normális dolog az állatorvo...

Ez normális dolog az állatorvosnál?

Figyelt kérdés

Beteg lett a macska: tüsszög sokat, váladékozni kezdett a szeme, kedvetlen lett.

Elvitte a férjem a kedvenc állatorvosunkhoz, aki egy órányi autóútra van a költözésünk óta, de ragaszkodunk hozzá. Sajnos az a kiírás fogadta a férjemet, hogy műtét miatt csak 3 óra múlva nyitnak, így kerestem neki interneten egy másikat a közelben, amiről csupa jót írtak.

Elment oda, és elég rosszul fogadták. Miért nem jelentkezett be? (Már ezt furcsállom.) Elmondta, miért. Erre felháborodtak, hogy csak azért van ott, mert “ha ló nincs, szamár is jó”.

A lényeg, hogy az egész vizsgálatért és mindenért a végén 45 ezer forintot kértek. Sírógörcsöt kaptam, amikor felhívott, a karácsonyunknak anyagilag fuccs.

A hosszú leírás lényege: nem kellene az orvosnak előre tájékoztatni, hogy mennyibe fog kerülni? Vagy általános, hogy ennyivel készülnek az emberek az állatorvoshoz?

Csak mi vagyunk ilyen csórók, hogy ez megvisel minket?

Szóval: normális dolog, hogy ennyit kernek a nélkül, hogy előre tájékoztatnának?

Szeretnék felelős állattartó lenni, de ezt hogy lehet anyagilag bírni? Más hogy bírja?


2019. dec. 13. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Nektek kellett volna megérdeklődni, hogy kb. mennyibe került volna a vizsgálat.
2019. dec. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Mit kaptatok ezért a 45ezerért? Kell, hogy legyen árlista kihelyezve a rendelőben, és kérdésre meg kell tudniuk mondani, hogy mire fizettek annyit. Részletes számlát kellett volna kérni, ennek hiányában jelezni, hogy felsőbb szervhez fordultok.

Egy (vélhetően) náthás macskánál irreálisnak látom ezt az összeget, gondolom vizsgálat, antibiotikum meg egyéb szuri helyben, esetleg ha kaptatok valami gyógyszert... én maximum a felét tippelném.

Mi a macskánknál altatásos műtétre ÉS az azt megelőző vizsgálatra nem fizettünk ennyit együtt... de kutyánál, mikor vérvétel labor és teljes ultrahang volt, akkor sem...

2019. dec. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: mennyit fizettetek?
2019. dec. 14. 00:10
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is a felét tippeltem.
2019. dec. 14. 00:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az, hogy rutinszerűen ránéz az állatra 3 ezer forint és itt tényleg úgy kell érteni, hogy még hozzá se ért. Azért elkér ennyit, hogy beírja a rendszerbe a dátumot, meg azt, hogy aznap felkerestük xy ügyben. A vizsgálat során nekem az orvos előre közli, hogy nagyjából milyen összegű lesz a kezelés, illetve eldönthetem, hogy több kezelési javaslat közül melyiket választom.
2019. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem átverték a férjemet. Én tuti azt mondtam volna, hogy 20 van nálam. Nagyon alánk vágott ez most. Költözés miatt anyámnal van a macska, ott maradt a papír is, holnap megnézem.
2019. dec. 14. 00:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is irreálisan sok, max ügyeletben tudom elképzelni, ahol 30 ezer csak az, hogy belépsz a rendelőbe. Az én lánymacskám ivartalanítása is kevesebb volt ennél állatkórházban...
2019. dec. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon csúnyán atvagtak.


50 ezret fizettem azért, hogy egy macska ivartalanítás, plussz 1 kutya teljes vizsgálat, szív csípő meg ami altatás nélkül megy. Plussz kaparekot vetettem, ami 6000, és egy bravecto is van benne ami talán 8000 Ft.


De multheten voltam, a nagytestű kutyámmal, szintén egy vizsgálat, plussz karomvagas, egy csomó gyógyszer felirasa,. 5000 Ft.


De a macskamnak majdnem kifordult a szeme, mert verekedett másikkal, plussz talyog volt a mancsán, 8000ft.



Csak egy pár példát írtam neked.

Jó hogy N mindegy merre laksz,de látták, hogy kétségbe vagytok esve egy kis nátha miatt, rohangaltok orvosról orvosra, és tudták, hogy úgyis kifizetitek.


Már mindegy is,hiába nézegeted a papírt.

2019. dec. 14. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Elmondta, miért. Erre felháborodtak, hogy csak azért van ott, mert “ha ló nincs, szamár is jó”."


Bocs, de miért is ne ragaszkodna az ember a régi, ismerős, jól bevált dokihoz?


Ő most nem tud fogadni, okkal. Egy felelős gazdi pedig mihamarabb elviszi a kedvencét, azért alternatívát keres.


Hisztis, átvágós pöts. Nem lett volna joga ennyit kérni.

2019. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"csak azért van ott, mert “ha ló nincs, szamár is jó”."

Ilyet normális állatorvos nem mond, ez egy szélhámos, pénzéhes kuruzsló. Sajnálom a történteket.

2019. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!