Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik beengedik az ágyukba a...

Akik beengedik az ágyukba a kutyájukat/macskájukat, miért teszik? Nem undorodnak a szőrtől és a piszoktól?

Figyelt kérdés
Én rögtön észreveszem, ha macska járt a szobámban (anyám beengedte, én nem szoktam), száll a szőre a levegőben, és nagyon zavarja az orromat... Az ágynemű tapintása se ugyanolyan utána.

2020. máj. 14. 08:53
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
88%
Nekem szüleim nem engedik, hogy bejöjjön a macskám, de én ha tehetem be engedem :>
2020. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
Én erkély nélküli panel lakásban tartok kutyát, nincs kert, nincs ól.
2020. máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
15%
Nemcsak a szőr, és a koszról van szó, de az ott hagyott esetleges üledékről is, ami akár lehet egy kis folt is. Valóban undorító, mikor a macskám kicsi volt állandóan éjszaka társaságra vágyott, mert unatkozott, felugrott az ágyamra és ott aludt és csámcsogott. Egyszer történt ez meg, soha többet, utána a boxjába kénytelen voltam bezárni éjszaka, mert nem tudtam elviselni vele együtt az éjszakát, meg persze féltem, hogy összenyomom a kicsikét. Aztán 1-2 hónap után már megszokta, hogy a boxjában kell aludni, így mostanra már nem kell bezárnom éjszaka, és már elérte azt a kort, hogy egyedül, a nappaliban aludjon.
2020. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

Hűha, azt a levegőt belélegezni, amit a kutya/macska kilélegzett...micsoda fertő! 😂

Remélem megtiszteled azzal a társadalmat, hogy nem lépsz ki az utcára (legalább 1 hülyével kevesebb van kint), mert ott aztán ki tudja mit lélegzel be. Belegondolni is szörnyű.

2020. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%

Én ezért nem is engedtem be soha a macskámat. Mondjuk, ő eleve kinti macska volt, szóval a házba sem jött be, csak szökőévente egyszer. Nem tudom elképzelni, hogy szőrös állat jöjjön az ágyamba.


De hát ki mit szeret...

2020. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Lena7 ***** válasza:
100%

Én beszoktam engedni a macskám az ágyamba. A macskák általában nemszoktak koszosak lenni ,csak akkor ,ha esős/havas idő van ,vagy ha éppen a homokban játszottak. Olyankor természetesen nem engedem be őket az ágyamba ,hanem megtisztítom őket és utánna bejöhetnek. A macskák szőre általában ilyenkor tavasszal szokott nagyon hullani ,mert vedlenek ,ilyenkor kiszoktam fésülni a bundájukat és már sokkal kevesebb szőr lesz a lakásban. (Nekem nincsenek olyan nagy bundájú macskáim. Sima házi cicák ,csak tavasszal szokott nagyon látványosan hullani a bundájuk ,az év többi részén nemszokott olyan sok macskaszőr lenni ,de azért pár szál mindig előfordúl)


Ha foglalkozol a cicával/kutyával ,akkor nem lesz koszos ,de mivel állatpk és van bundájuk ,ezért mindig fogsz találni 1-2 macskaszőrt.🤷‍♀️ Külömben is a Te hajad is hullik ,még ha nem is olyan feltűnően (minden embernek hullik valamilyen szinten a haja) ,ez ellen sem tudsz mit tenni

2020. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
59%
"Nemcsak a szőr, és a koszról van szó, de az ott hagyott esetleges üledékről is, ami akár lehet egy kis folt is." - Te nem takarítasz?
2020. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
24%

Épp ez az, hogy sok munka van avval, hogy fent van a macska az ágyban...

A macskának a helyén van a helye, nem pedig az ágyban.

Ha valakinek ez nem tetszik akkor nyugodtan leértékelhet.

Az állat az még mindig egy állat, így nem egy ágyba illik.

Legyetek szívesek ne hasonlítsátok össze az állatot az emberrel... Két különböző teremtmény, két különböző fejlődöttséggel.

2020. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
10%
És amúgy mondtam, hogy kismacskakorában volt eléggé koszos, azt nem mondtam hogy most milyen. Nyilván minden kicsike összetaknyol mindent, ezért van az elején sok probléma a higiéniával kapcsolatban.
2020. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem engedem be egyik állatot sem a hálóba és a konyhába. Legtöbbet a nappaliban vannak. A macskák felugorhatnak az ülőgarnitúrára, a kutya nem. Az ülőgarnitúrát már az állataink előtt is huzattal védtük.

Amúgy meg többet porszívózok, ennyi. Vedléskor így is sok szőr tapad a ruhámhoz, erre itthon szőreltávolító gurigát használok, ha elmegyek, akkor meg természetesen átöltözöm. Amúgy a "rendes" mennyiségű szőr nem zavar.

2020. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!