Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi alapján érdemes eldönteni,...

Mi alapján érdemes eldönteni, hogy kutyát vagy cicát vállaljon be az ember?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk egy kisállatot magunkhoz venni. Nagyon szeretjük a kutyákat és a cicákat is, én mindkettővel éltem már együtt egy lakásban, ő egyikkel se.

Nem igazán tudom, mi alapján kéne eldöntenünk, hogy melyiket válasszuk.


A körülményekről:

Kétszobás házban élünk - van saját kertrészünk is elkerítve a házunk körül, az udvar bejárata viszont közös használatú a szomszéddal, neki van egy (nagyon gyáva) kinti kutyája.

Ketten élünk a párommal, mindketten dolgozunk teljes munkaidőben, én sokszor itthonról. Hétvégente vagy itthon vagyunk, vagy kirándulunk.

Kutya kinti-benti lehetne, cica csakis benti.

Sajnos jelenleg mindkettőt biztosan nem tudjuk bevállalni egyszerre...


Kutya előnyei a macskához képest:

- a kutyaszőr nem okoz problémát, a macskaszőrre allergiás vagyok

- előbbi miatt cicából csak fajtiszta vásárlása lehet opció, kutyust tudnánk örökbefogadni menhelyről

- mobilisabb, több helyre tudnánk magunkkal vinni (utazás, túra, rokonlátogatás, stb.)

- nem élezi a karmát, nem mászik ki az ablakon, nem lóg a csilláron :)

- nem kell macskaalom, nem a lakásban végzi a dolgát

- nem lenne "bezárva" folyton, kimehetne a kertbe

- göndör/bongyor szőrű kutya esetén nem probléma a szőrhullás a lakásban


Macska előnyei a kutyához képest:

- jobban bírja talán napközben amíg dolgozunk

- nem kell napi szinten sétáltatni kötelezően - nincs bajom a kutyasétáltatással, de télen mikor szakad az eső, akkor azért nem tömény öröm :)

- tisztább (úgy értem, mivel nem kell sétáltatni, nem lesz pl. sáros a mancsa)

- mivel nem sétál, nem kell az utcán a kakit szedni utána

- bútorokra való felmászkálást a párom kicsit jobban tolerálná egy cicától :)

- csak bent lenne, nagyobb biztonságban és békességben


Hirtelen ennyi jut eszembe.

Ezek alapján esetleg mi a véleményetek?


Milyen szempontokat kellene, lehetne még figyelembe venni? Aki szereti mindkét állatot, mi alapján dönt?


2020. okt. 7. 13:23
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

#20

Főút mellett élünk, eszem ágában nem lenne kiengedni a cicát a házból. Mögöttünk meg erdő van, csomó mókussal, énekes madárral, nem kell kiirtania mindet. Szóba se jött soha, hogy kinti macskánk lenne.

2020. okt. 19. 12:12
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

Akkor viszont lehet, hogy tényleg kutyát kéne választanotok. Egy macskának igénye van arra, hogy szabadon mászkálhasson kint a természetben, nem érezné jól magát bezárva.

Nekünk van egy kistestű kutyánk, havannai pincs, nem kell sűrűn sétáltatni, mert nagy kertünk van, ahol kifutkározza magát:) én is mindenképp egy kistestű kutyát javasolnék ha kutyusra esik a választásotok:)

2020. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
#20 vagyok, nem igazán értem miért lett leszavazva ennyire a válaszom hiszen a kérdezőnek teljesen valid választ adtam, megindokolva és saját példával előállva ahol csak lehetett. Az, hogy a kérdező elfelejtette oda írni, hogy amúgy előre főút hátra erdő, már nem az én hibám. Nem azt akartam megmondani, hogy "EZT VÁLASZD ÉS KÉSZ", hanem segíteni megtalálni azt az állatot, amelyik jobban illhet hozzájuk (a "szempontok" alapján). Megértem, hogy a mai világban, főleg ebben az országban úgy vannak vele sokan hogy "mondd mit tegyek és kussban teszem", de ez azért már mégis csak elég szánalmas.
2020. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

#23

Mindegy hogy főút vagy nem főút, erdő vagy nem erdő, szerintem NEM jó dolog szabadon tartani a macskát....

2020. okt. 29. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!