Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek bele a vágtába?

Hogy kezdjek bele a vágtába?

Figyelt kérdés
holnap lesz órám és a vágtát fogjuk gyakorolni,de eddig csak 1szer vágtáztam akkor is nem direkt volt, milyen tanácsot tudnátok adni?? tudom hogy az edzöm majd elmondja de szeretnék egy kicsit rákészülni.köszi:)
2010. aug. 11. 15:31
 1/10 Vikkki95 válasza:
Hát először is az ügetését rövidítsd le, ülj le tanügetésbe, és amelyik kézen vagy azta lábad rakd a heveder mögé, és ott rúgd meg a pacit, és ha minden igaz, akkor elkezd vágtázni.:);)
2010. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első kommentelőhöz még hozzáfűzém:

A sarokban (ahol beugratni fogod) kicsit húzd meg CSAK a belső szárat. Egyébként meg ne dőlj előre, ülj bele a nyeregbe és vedd át teljesen a ló mozgását.

Semmiképp se emelkedj fel a nyeregből, mert az már vadászvágta és lehet a ló begyorsul és kellemetlen lesz a vége.

Szárat tartsad feszesen, ne dobd oda neki.

Egyébként edző vagyok, szerintem bízhatsz ezekben a tanácsokban.

Kb ennyi jut eszembe:)

2010. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha most fogsz először vágtázni akkor elvileg futószáron kell, hogy vágtázz először. Itt úgyis az edződ fogja a lovat beugratni, vagy ha neked kell el fogja magyarázni hogyan. :) De amúgy az első válaszoló jól mondta, le kell majd ülnöd tanügetésbe, de vágtázni sokkal könnyebb szerintem mint tanügetni, jobb is :) Viszont azzal nem értek egyet, amit az első válaszoló mondott. Beugratni a lovat vágtába úgy kell, hogy ha bal kézen vagy, akkor a bal lábad odaszorítod a ló oldalához, heveder mögé, lenyomott sarokkal, és a külső lábaddal kell picit megrúgni. Azzal ugratod be. Ha a belső lábaddal kezded el nyomkodni akkor jó eséllyel rossz lábra fog kezdeni vágtázni.
2010. aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, a szárakról nem írtam. Fogadd meg a második válaszoló tanácsát :)
2010. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az edződ mindent el fog mondani, szerintem a legfontosabb a laza, de jó ülés, mélyen, feneked szorítsd a nyereghez, ne emelkedj fel, ne mozogjon el a lábszárad, és a csípőd kövesse a ló mozgását, ne tolja, ne üsse, együtt mozogjon vele. Kényelmesebb mint az ügetés, szeretni fogod ;)
2010. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy csinálom hogy a beugrató sarok előttinél lerövidítem az ügetést. Akkor a paci érezni fogja hogy mi történik. Mikor a sarokba érsz ülj le told előre a csípőd és picit rúgd meg a paci oldalát. A ló is csak a jelre vár. Az először kicsit ijesztő de aztán nagyon élvezetes. Sok szerencsét!
2010. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem hogy a szárat vedd rövidebre
2010. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaj az első vágta olyan izgi.:)

Biztos, hogy sarokban vagy kis körről kell beugratnod. Ez gyakorlatilag úgy néz ki, hogy az ügetést rövidítjük( nem belehajszoljuk vágtába a lovat), belső állítás,leülsz tanügetésbe,a belső ülőcsontodra terhelsz, külső láb a heveder mögött támasztja a lovat, belső láb kicsit előrébb jön, és ezzel emeled be a lovat vágtába. Lehetőség szerint próbáld minél inkább kiülni. Derekad legyen laza, és ezzel tolod előre. Szárak ne löttyenjenek meg, de ne is kapaszkodj bele.

Sok sikert!

2010. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat ,remélem menni fog majd holnap irok hogy sikerült :)
2010. aug. 11. 20:02
 10/10 anonim ***** válasza:
nemtudom de sztem egy vágtára nem lehet felkészülni, mint egy vizsgára. Lényeg hogy egyensúlyod legyen és jól használd a szárat és a sarkaidat, hogy ne ránts bele a szájába vágta közben, és ne rugdald a sarkaddal véletlenül, mert gyorsabb tempóra vált
2010. aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!