Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lettél már allergiás a háziked...

Lettél már allergiás a házikedvencedre? Hogy döntöttél? Megtartottad ennekellenére?

Figyelt kérdés

Sajnos én most épp ebben a helyzetben vagyok. :( Van egy másfél éves gyönyörű kutyusom, és kiderült, hogy valószínűleg allergiás vagyok a szőrére. :(

Persze eszem ágában sincs megvállni tőle, mindkettőnk belebetegedne lelkileg.

Viszont kíváncsi vagyok, más hogy cselekedett, amikor hasonló helyzet állt fenn.



2020. dec. 20. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Termeszetesen nem valunk meg.

Ahogy a gyerekemet sem dobom el, a haziallatom is csaladtag.

Vannak mar igen korszeru allergia gyogyszerek, csokkenteni kell az intenziv kontaktot, szor fesuleset pl mas csaladtagra bizni, haloszobaba/agyba nem beengedni esetleg. Ezeket lehet tenni.

Bar aki evek ota egyutt el az allataval, ott nem lephet fel allergias reakcio, mert pont hogy addigra az immunrendszer mar felismeri. Nagyon csekely az esely ellenkozejore...

Igy Nalad szerintem mas allergen kellett hogy kivaltsa, utana kell jarni. Ha az allergia teszten kapsz is keresztet a kutyaszorre, az meg semmit nem jelent.

Mi a csaladban 2 es 3 keresztesek vagyunk cicara, kutyara meg sincs semmi gond cirka 10+eve.

Ellenben anyum aki kemeny asztmas-allergias cicara, befogadott egyet az utcarol, nem tudott elmenni mellette es mar 1,5eve agyban alvos cica lett. Anyu allergias reakcioja honaprol honapra csokkent, ma mar szinte semmi sincs. Szoval, mindent megkell probalni mielott radikalis dontest hoz valaki.

2020. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hàt nekem egy év alatt sem múlt el a macskaszőr allergiám. 30 negyzetméteren kert nèlkül meg nehéz volt kikerülni, a szőre meg ott volt mindenhol,hiába takarítottam. Kapott prémiumtápot meg vitamint,ne hulljon a szőre,de az se segített. Legalább 3 féle gyógyszert próbáltam,hiába. Amikor már minden reggelem úgy indult,hogy orrvérzésig tüsszögtem és alig láttam,akkor ment a macska.. egy macskabolond barátnőmhöz,másik 3 macsek mellé. Arany élete van, jobb,mint nàlunk volt előtte.
2020. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én allergiás vagyok a szénára ezért anyám vett egy nyulat,holott tisztába volt az allergiámmal. A konyhába van és egyszerűen nem tudok kint meglenni mert viszket az egész arcom/torokom. A szobámban is csak becsukott ajtóval bírom. Szerencsére elköltöztem tőle. Bár nem hiszem hogy a nyúl bírni fogja nála sokáig,előbb-utóbb valami baja lesz amennyire nem figyel rá.
2020. dec. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Az egyes nagyon jókat ír, nem mindegy, hogy milyen fokú az allergiád. Ha kezelhető gyógyszerrel, akkor egy kicsit több takarítás, kicsit más szabályok és megoldható az élet, de csak ha nem komoly allergia.


Viszont: "mindkettőnk belebetegedne lelkileg" ezmiatt én méginkább aggódnék, mert ez sem neked, sem neki nem egészséges. Alakíts ki normális kutya-gazdi kapcsolatot, amiben benne van, hogy lelkileg nem függtök egymástól.

Ha költői túlzás volt nem szóltam.

2020. dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát, sajnos eddig a másfél év alatt nem tűnt el az allergiám. :( Szerencsére annyira nem súlyos, időnként lép fel komolyabban a tüsszögés, köhögés, de akkor is egy alaposabb takarítással/szellőztetéssel lehet orvosolni a problémát.

Meg ha megfésülöm, akkor az egész karom végig kiütéses lesz... Márpedig elég dús és hosszú szőre van, amit ápolni kell.

Cicára durvábban allergiás vagyok, amellett aludni se tudok annyira nem kapok levegőt, nem hinném, hogy az első hozzászóló anyukájához hasonlóan meg tudnám szokni.


Utolsó, költői túlzásnak mondanám. Nem egy hetet töltöttünk már külön, bizonyos okok miatt, és egyikünk se halt bele. :)

Inkább arra értettem, hogy mindketten ragaszkodunk a másikhoz, nem lenne egy sima menet végleg elválni... Előbb halnék meg, minthogy odaadjam bárkinek is, családtagtól nem válok meg. :)

2020. dec. 20. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó :) Sajnos erre kevesen figyelnek, hogy meddig jó a szeretet...


Fésüléshez ha hosszúujjút veszel fel, akkor is van gond? Vagy vegyél olyan hosszú kesztyűt, amivel az állatorvosok rektálisan vizsgálnak nagyállatokat.

Esetleg kicsit többet járjatok kozmetikushoz, hogy neked ne kelljen olyan sokat foglalkozni a bundaápolással.


Ha tudod kezelni a dolgot, akkor kár megijedni.

2020. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Noren1989 ***** válasza:
100%
Én kiskoromtól fogva allergiàs voltam a macskaszőrre. Mióta elköltöztem a sajàt lakàsomba, még ecemmel magunkhoz vettünk egy cicàt. Azóta nem jött ki egy tünetem sem.
2020. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!