Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet ennyi háziállatot tartani?

Lehet ennyi háziállatot tartani?

Figyelt kérdés

A párom szeretne egy Amerikai Staffordshire Terriert vagy egy Amerikai Pitbull Terriert, én viszont a cicákhoz állok közelebb így én 4 cicust is szeretnék (Brit Rövidszőrű).

Hely, idő és pénz lenne rá.

De valami törvény szabályozza-e mennyit lehet tartani...


2021. jan. 6. 20:41
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
87%
Na, jó, most már szerintem is kamu, és lehet kb. 12 éves. A foltostól meg a nősténytől fél, de a személyisége tök mindegy, hogy milyen :D Mert valóban a színétől kell félni, nem a személyiségétől :D
2021. jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
85%
Én ajánlanám ezt az összeget inkább pszichoterápiára költeni állatok helyett, szerintem mindenki jobban járna vele.
2021. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a költségszámokat félreértettem, bocsi. 4 macskára reálisak.


Szerintem a nősténymacska jobban védi a területét, nekünk majdnem mindegyik az volt. És majdnem mind foltos, mert elég ritka az egyszínű macska :)


Na, komolyra fordítva a szót és a személyeskedést is félretéve, ennyi élőlény (kutya+macska+felnőtt+gyerek) ennyi helyre szerintem - és mint látod, mások szerint is - nagyon sok, ebben bele kellene törődni. A kérdésedben kérdezted, hogy van-e erre vonatkozó tv. Önkormányzati rendeletek voltak, de - a társasházak nagy bánatára - valami EU-s jogharmonizáció miatt ezeket vissza kellett vonni (talán 5-6 éve volt, a'sszem)


És a rózsaszín köd mellé abba is bele kellene gondolni, hogy mi lesz, ha a macská(k) és a kutya nem jön ki egymással. Oké, hogy millió ilyen cuki videó van a neten és ténylég tök édik, de azt ugye nem szokták levideózni, amikor a kutya széttépi a macskát, pedig ilyen eset is is van bőven - valószínűleg sokkal több. Értem én, hogy tanítható a kutya, meg összeszoknak és fúúú de jó lesz, ám mi van ha mégsem? Mondjuk egy spániel mellé esetleg, de egy terrier mellé én biztosan nem kockáztatnék. Ez egy esélyes játék, itt nincs ismétlés.

2021. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%

Bár egészen biztos vagyok abban, hogy kamu kérdés, a 43-as utolsó előtti mondatára reflektálnék. Nekem amerikai staffordshire terrierem van, és volt előtte is, soha nem volt gond köztük a macskáimmal. Igaz, nem cukiskodnak együtt, de nem is akarták soha bántani őket. Nevelés kérdése abszolút.

Amennyiben van kontrollod a kutya felett-aminek alapnak kellene lennie-, elő nem fordulhat, hogy bántson macskát, sem más állatokat.

2021. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

A párom lemondott a kutyáról, mivel azt mondta hogy neki munka után nincsen kedve vele 2-3 órát hidegben, esőben lent lenni, így elvetettük a kutya ötletet.

Nekem is segített dönteni, nézegetett minden féle képet a brit cicákról, neki a szürke volt a befutó.

Aztán én lemondtam a bézs színűrűl és a feketéről is.

Szóval egy szürke és egy fehér Brit cicánk lesz :)

2021. jan. 7. 21:48
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes, ez máris reálisabb kezdés! Hidd el, így sem fogtok unatkozni. Nekünk egyszerre egy cicánk volt, de az is megtalálta a legértékesebb vázákat a szekrény tetején, hogy sorban lelökdösse őket... :D
2021. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
#44: jól mondod: "Amennyiben"
2021. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%
#45: ez sokkal reálisabb elképzelés :)
2021. jan. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
15%
Én csak azt nem értem, hogy a macskákat miért venni kell. A menhelyeken vannak olyan almok, amelyekben van 4-5 különböző színű kiscica. El lehet vinni a mamával együtt az egész családot és rendesek lesznek. És akkor könnyen meg is férnek egymással, mert testvérek, ismerik egymást.
2021. jan. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:

49es.

Nekem ez az egyfajta, ilyet szeretnék és nem keveréket.

Semmi bajom a keverék cicákkal, de ha valaki fajtatiszta macskát szeretne, akkor ne ajánlgassunk neki keveréket.

2021. jan. 11. 11:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!