Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egyes emberek miert nem...

Egyes emberek miert nem fogjak fel, hogy van amit a kutya, cica, papagaj, akarmi NEM EHET?

Figyelt kérdés
Mert artalmas ra konkretan? Regen nem tudtam, hogy a macskak nem birjak a tejet, de azota nem kapnak tejet. (Elotte se kaptak, mert akkor meg nem volt macskam :D). Ennyi. Ertem en, hogy hihike de cuki, amikor Buksi betol egy fel talba Milkat, de szerintem az is ugyanolyan cuki, amikor a neki valo jutalomfalatot eszi pl. Szoval miert akarjak egyesek karos emberkajaval etetni az allatokat, letagadva, hogy az karos? :D
2021. jan. 17. 04:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat szerintem rohadt keves ember van aki egy tábla milkat letol a kutya torkan. Elegge elterjedt mar hogy a kutyanak nem adunk edesseget, bar nekem gyerekkorom óta meg se fordult volna a fejembe, mivel ugye a kutya husevo.. De pl a mienk q szolot szereti.

Csontot mi is adunk neki, de függetlenül attol milyen kutya, a kis csontok a kukaban landolnak mert azok ugye problemat okozhatnak.

2021. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Jog szerint az állat bár tulajdon, és ezért a gazda felelősséggel is tartozik, pl. ha egy kecske lelegelné a szomszéd káposztáját, meg kellene fizetni, ugyanakkor egy érző lény is. Ilyen tekintetben is felelősséggel tartozunk irántuk. Sokan azt gondolják, hogy maguktól is tudják mit ehet. Vagy fiatalon kapják meg az állatot, és még nem gondolnak bele ilyenekbe. Mások, látták, hogy a falusi nagymamánál a cica tejet kapott, és az vagy jól bírta, vagy ment a macska hasa tőle -- de azt már nem látták, mert nem mentek utána a kertbe, meg látták, hogy kutyának majdnem minden ment, amit nem a baromfinak vagy a disznónak adtak. Bár szerintem falun inkább az a gond, hogy csonton és bőrön kívül nem nagyon adnak mást neki, viszont az emberi táplálékot nem nagyon pazarolják a kutyára. Meg legalábbis nekem elmondták, amikor gyerek voltam, hogy csokoládét, pogácsát, stb. nem adjuk a kutyának, hiába aranyos, meg vicces ahogy utána kap.

Szóval, ha valakinek ilyesmi tapasztalata van, és nem túl empatikus fajta, akkor sokszor nehezen fogadja el, hogy nem szabad bármit az állatoknak adni. Ha rájuk szólsz érte, kognitív disszonanciájuk lesz, és sokan erre úgy reagálnak, hogy a saját korábbi cselekvési mintájuk követik, és inkább neked támadnak. (Ez sajnos sok más területen is megfigyelhető egyébként.)

2021. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Páromnak 9 éves kutyája lett cukorbeteg, mert hozzászoktatta ahhoz, hogy ha eszik, akkor mindig mindenből ad neki. Na és mentek a sütik állandóan, M&M's falatok és társai.. és mindig azt mondta, hogy de hát csak falatokat kap. Igen, mindig mindenből falatokat (10 db pl.) 8 éven keresztül.. meg is lett a böjtje, 40-es a cukra a kutyának és naponta kétszer inzulinozni kell, diéta, stb. Milyen jó dolog, nem? :)
2021. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%

Hat ha ilyen idiota a parod meg is erdemli🤷‍♀️🤦‍♀️

Igen nagyon jo dolog. Ez a minimum miutan cukorbetegge tette azt a szerencsetlen kutyat. Tudnam kinek jut eszebe csokit meg m&m-et adni egy husevo allatnak.

2021. jan. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14: 2,5 éve élek velük, kb. fél éve derült ki a cukorbetegség. Előtte én hiába mondtam neki.. hogy az nem való neki, sem a chips, sem a kekszek, sós, édes, mindegy.. mindig az mondta, hogy de csak pár falat, meg hogy ő így szoktatta, hogy mindig mindenből kap. Hát igen.. csak pár falat...


13 voltam

2021. jan. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Volt 2 eved hogy leszoktasd. Kifogasok mindig vannak.

De nem ertem hogy lehet ekkora idiota hogy egy husevo allatnak kib.szott cukorkakat ad ami raadasul nekunk se egeszseges.

Bar ez tájékozatlansagra utal, meg arra hogy nem tudtad neki elmagyarazni hogy miert rossz cukrot adni a kutyanak. Es persze szegeny kutya issza meg a levet.

2021. jan. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

16-os:

Miért 13-asnak kellene felellőséget vállalnia a párjáért? Mindketten felnőtt emberek, nehogy már a válaszolók hibáztassuk, amiért a párja, aki a kutyát vállalta nem tájékozódott előtte megfelelően.

2021. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Az oke. De ha egyutt elek valakivel akkor feleloseggel tartozok azert az allatert is akivel egyutt lakom. Nehogy mar azt kezd el mondani hogy ha latod hogy sz.rul tartja a parod az allatat, nem szolsz neki hogy amugy ezt nem kene. Itt nem vilagmegvalto dolgokat kellett volna csinálni csk megmondani hogy a kutyaknak nem jó! az édesség. Ez aztan hatalmas feladat lett volna.
2021. jan. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18: Te okos, ha elolvasnád értelmesen,akkor látnád, hogy nem egyszer és nem is kétszer mondtam neki, hogy ez így nem jó. Szerinted ennél többet mit tehettem volna? Hívjam az állatvédőket? :D :D Semmi közöm a kutyájához, nem az én kutyám, nem én vállaltam, nem is vállalnék kutyát soha :D Én jelzem neki, ami szerintem nem normális, bár ez megint relatív, mert ami a megrögzött, elvetemült kutyatulajdonosnak normális, az azért egy kívülállónak már nagyon nem, szóval te ne nekem ródd már fel, hogy hogy neveli a kutyáját, hogy viselkedik vele. Pontosan ez a túlzott predesztinára emelés okoz ilyen viselkedést, hogy minden lóf_sszal is etetik, meg gyerekpótléknak tartják, felöltöztetik, szülinapot tartanak neki, csókolgatják a száját és sorolhatnám. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek .....
2021. jan. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!