Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért csak a...

Az emberek miért csak a vadászokra haragszanak, a horgászokra pedig nem?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Én mindkettőre, de sztem az lehet a háttérben, hogy a vadászok melegvérű állatokat ölnek, ők pedig nagyobb empátiát váltanak ki az emberekből, mint egy hidegvérű hal.
2021. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintem feltűnőbb, azaz "látványosabb", ha szárazföldi állatokra vadásznak a szárazföldön egy ember élet kioltására is alkalmas puskával, mint egy idegen közegben (vízben) lévő sokak számára láthatatlan állatra (halra) egy elsőre ártalmatlannak tűnő bottal, ráadásul a horgászat annyira nem is látványosan "durva", mint a vadászat, amikor látszik a meglőtt, vergődő állat.
2021. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
A horgaszok nagy resze mar sporthorgasz. A hal kifogasa utan lefertotleniti azt, es visszaengedi.
2021. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van, sokan visszaengedik a halakat. Vannak horgásztavak ahol egyet sem tarthatsz meg.
2021. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk, ezt nem értem.

Miért jó szerencsétlen halat odacsalni, kifárasztani, aztán meg visszadobni? S mitől sport? Értem én, hogy víz, természet, levegő, csend, de ehhez minek horgászni (és nem, nem fogyasztok halat (sem), mielőtt valaki ezzel jönne.

2021. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Ezt talán kérdezd meg egy sporthorgásztól.

2021. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Puskával könnyebb véletlenül lelőni egy túrázót akár, horgászbalesetet viszont ilyet nem tudok. A vadászoknak nagyobb a felelőssége.
2021. aug. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem mindkettő teljesen normális, mindkettőt szeretném csinálni, a horgászni már most is szoktam, vadászni majd csak akkor, ha nagykorú leszek, argentin dogokkal, sőt a solymászat is érdekel

A kérdésre az a válasz, hogy a sok "panellakónak" az emlősök aranyosabbak, még akkor is, ha beteg, öreg, bénult, dárdás szarvú szarvasbika, de persze ezt sokakat nem érdekel, nem is tudják, na mindegy

16/f

2021. aug. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek:

A vadászősztön miatt, mert "dicsőség" levadászni, kifogni

De ha belegondolsz, a sporthorgász kifogja, fertőtlenít, visszaenged, a halnak 1-2 hét múlva semmi baja, főleg, ha szakálnélküli horog volt, az viszont biztos, hogy legközelebb sokkal óvatosabb lesz, nagyobb eséllyel elkerüli a húshorgászok horgait, akkor mégis jó valamilyen szinten a halnak is, főleg ha azt nézzük, hogy sokan már nem minden szeméttel etetnek, hanem a halaknak értékes tápanyagokkal, ezzel is könnyítve a táplálékszerzést

8-as voltam

2021. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Horgász még nem fogott töltött fegyvert túristákra és még nem lőtt le ok nélkül gazda mellől kutyákat. De pl egy éve nem horgász lőtt le egy embert a saját kertjében.
2021. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!