Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot ajánlotok...

Milyen háziállatot ajánlotok a tipikus kutya/cicán kívűl?

Figyelt kérdés
Szeretnék régóta egy háziállatot, de nem tudok egyszerűen dönteni, és azt sem tudom mi lenne a legopcionálisabb. Panelban élek, de napi 8 órákat dolgozok, szóval időm lenne bőven foglalkozni vele nem lenne elhanyagolva. Tapasztalatokat/ötleteket szívesen hallgatok. (Hosszútávú állattartást szeretnék nem ilyen cuki 1-2 hónapig aztán továbbadom csórit.)

2021. szept. 20. 21:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem se való állat panelba, de ha mindenképp szeretnél, akkor tengerimalac, nyúl, stb. Pintyet nem ajánlok, mivel a szomszédokat igen könnyen az őrületbe lehet vele kergetni a hangjával és a hangerejével. Egyik rokonom szintén panelban él és a szomszédjának kb 4 pintye van. Hát higy is mondjam... Nem a kedvenc szomszédja a rokonomnak 🙂
2021. szept. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%

Panelban sokféle kisállatot lehet tartani!

Tengerimalacot írták előttem is, de én nem javaslom! Mivel a tengerimalac iszonyatos zajt képes csapni éjszakánként, mer éppen olyan kedve van...

Nekünk is volt tengerimalacunk, de utálta mindenki! Hiába hoztuk kicsinek, nem lehetett megszelidíteni... Próbáltuk simogatni kedvesen, nem hirtelen mozdulatokkal, lassan, de bolond maradt!

Ráadásul, felnőttként meg rendszeresen az volt a szórakozása, hogy minden kib@szott éjszaka hajnali 2 - 3 körül - vagy előbb/később - elkezdett torkaszakadtából visítani! Gondolhatod, hogy örült nekik mindenki, úgy, hogy kora reggel keltünk, mert mentünk dolgozni...

Olyankor kapott szénát - vagy gazt. Amikor elfogyott neki, megint elkezdett ordítani! Komolyan, én ilyen idegesítő, rosszindulatú jószágot még nem láttam, mint a tengerimalac!

Aztán, hála Istennek, 1 év után elpusztult.

Azért nem adtuk tovább, mert aztán mi elköltöztünk, faterom meg ott maradt vele.

Mire elpasszoltuk volna, elpusztult.

2021. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
85%
#5 Kezdő madártartó baromira nem tarthat sem jákót, sem arát, sem kakadut, kiröhögné a tenyésztő! Panelba meg aztán főleg nem való egyik sem, mert iszonyatos hangereje van az általad említett fajoknak! Kezdőnek nimfa, hullámos, nagyon max Katalin. Ennyi. De én inkább panelba kisemlőst, vagy hüllőt javasolnék, ami abszolút nem zavarja a szomszédokat.
2021. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
15%
#10 Az állatok nincsenek ahhoz szocializálva, még ennyi idő elteltével sem, hogy bent éljenek. Ösztönlények, nekik kell a szabadság. Imádom őket, de nem vágynak bezártságra, nem is akarnak nagyon bejönni, legalábbis a mieink, mert tudják, hogy kint meg van nekik adva minden, kutyaházak, macskáknak is vannak ládák, dobozok, lepedőkkel amik melegen tartják őket, tyúkoknak is jól szigetelt ól, ők sem fagynak meg. :D
2021. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
6%
Mi a baj egy cicával??Inkább azt tarts mint egy patkányt...
2021. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem patkányaim vannak (őket is minimum párban lehet tartani), nagyon szeretem őket. Elképesztően okosak, kötődnek és bíznak az emberben, nem drága vagy nehéz a tartásuk. Ami nagyon nyerő pont volt nálam, hogy nem csak gubbasztanak a kis fészkükben mint egy hörcsög, hanem várják, hogy hazaérj, rendesen taníthatóak, akár trükkökre is, de emellett a babusgatást is bírják és szeretik.

Én csak ajánlani tudom őket.


Talán amit érdemes átgondolni, hogy velük tényleg napi szinten kell foglalkozni, mert nagyon okos állatok, illetve éjszaka ők is hajlamosak randalírozni. Persze ha nem abban a szobában tartod őket ahol alszol ez egyáltalán nem zavaró, nem visítanak, nem rázzák a rácsot, vagy bármi ilyesmi.

2021. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Borzalmasan örülök a sok szakértőnek, aki már úgy kezdte, hogy panelba… beleírtam a kérdésbe, ha érdemileg te nem tudsz mondani semmit, akkor ne írj hozzá, és kész. Aki meg használható választ adott, annak nagyon szépen köszönöm. Én is gondolkoztam papagájon, de nagyon drága, nagyon sok törődést igényel, és elég hangos igen. Macska/kutyára allergiás vagyok egyébként.
2021. szept. 21. 03:57
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

Ha albérlet, akkor olyat amilyet a tulaj megenged..vagy ne csodálkozz ha buktad a kauciót/kidob ha rájön.



A nyúl potyogtat, megrág mindent. A törpesün is nagyon piszkos, belekakil a futókerékbe és szétkeni a kakit. Minden nap takarítani kell nála. A madarakkal sokat kell foglalkozni, nagyon érzékeny, társas jószágok. A hörcsögöket, peléket is sokszor kézbe kell venned, hogy szelídek maradjanak.

Ezeket azért írom, hogy ne csak azt lásd hogy jajj de cuki-muki állatok. Pl sok nyuszi van fent jófogáson/kidobva, mert nem készültek fel rá a gazdik. Csak a pozitívumokat látták, majd rájöttek hogy ez nem nekik való.

Akármit választasz, nézz utána alaposan, youtube videókat is nézz, és a "negatívumait" is vedd figyelembe illetve hogy milyen szükségletei vannak, megtudod-e azokat adni neki.


Amúgy én boát, királypitont, gekkót választanék.

Akváriumot is. (ezt viszont jól gondold át, mert nagyon drága hobbi, és ne úgy kezdj hozzá hogy belebaxol pár halat 'oszt cső. Alaposan nézz utána)

2021. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is nyugdot szívvel ajánlom a patkányokat. Nekem mindig voltak, imádtam őket. Baromi okosak, gyorsan tanulnak és nagyon barátságosak.


Az enyémek amikor otthon voltam ki voltak engedve a szobába és ott futkároztak, vécézni meg visszamentek a ketrecbe. Ha hívtam őket szaladtak és masztak fel rám.


Egyetlen hátránya van a patkánytartásnak: rövid ideig élnek.

2021. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%
#17 Véleményt kértél, nem? Ha csak a támogatás érdekel, akkor nem kell kérdezni sem, és azt csinálsz amit akarsz. Egyik válasz sem volt szakértőzés, elpofáztam hogy mit gondolok róla. Nem kell beleállni az emberbe, akkor írd bele a krva kérdésbe, hogy aki nem támogat az kussoljon.
2021. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!