Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Leendő egyetemistának milyen...

Leendő egyetemistának milyen állat lenne a lehető legjobb választás?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék valamilyen állatot tartani, viszont nyilván az élethelyzetemből adódóan nem tökmindegy hogy mit választok.


Jelenleg húgomnak egy macskája van, akit nagyon szeret az egész család, mindenki abszolút benne lennene az állattartásban. A hirtelen magas állatorvosi költségeket állnák a szüleim, tehát ha baj van természetesen nem hagynánk szevedni, azonnal orvos. De egyébként én fogom eltartani, illetve ha a későbbiekben elköltözöm, viszem magammal. Nem tudom mi lesz velem a jövőben, lehet hogy maradok itthon vagy költözöm külföldre, így fontos lenne hogy ne legyen egzotikus állat és ne legyen körülményes a tartása. Napi 2-3 órat majd valószínűleg rá tudok szánni, de ősszel ezt majd jobban fogom már látni. (Nem most fogok állatot venni, most még csak ötleteket gyűjtök)

Egyébként az állat fajok között nem vagyok válogatós, pókót, siklót, rövid ideig élő rágcsálót semmiképpen nem szeretnék de bármi más ötletet szívesen meghallgatok.


Kutyát nagyon szeretnék majd, de jelenleg teljesen lehetetlen mivel az óriás sxhnauzer az álomfajtám, őket elég költséges eltartani illetve jelenleg nem is tudnék egy ilyen kutyának mindent biztosítani.


Egyelőre apróbb állatokban gondolkozom, pl a degu nagyon tetszik. Róluk mit lehet tudni? Jól gondolom hogy teljesen el kéne zárni a macskától, ugye?


Az afrikai fehérhasú törpesüni tartásán egyébként régebben már gondolkoztam, de akkoriban nekem drága lett volna megvenni egyet, mert még általános iskolás voltam.


A nyílméregbéka mennyire számít tiltott/engedélyköteles állatnak mondjuk Európában? Azt tudom hogy itthon nem kell engedély, csak származási bizonyítvány minden eladott béka mellé.

A leopárd gekkóval kapcsolatban is ugyanez érdekelne.


Botsáska esetleg? Szerintem mókás állatkák, de nem tudok róluk semmit.


Egyik osztálytársam achát csigákat (is) tart, így elsőre nem hangzik rosszul, de ő róluk se tudok semmit.


Hangyafarmot is szívesen nevelgetnék, mert nagyon érdekes állatoknak tartom a hangyákat, de félek hogy elég egyetlen egyszer rosszul visszazárnom a farmot és akkor teljesen elszabadulnának a házban:D ha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, ne tartsa magában.


Tudom hogy most így mindenféle állatot felsoroltam, de szeretnék mindegyikről (illetve ha lehet még többről) tájékozódni kicsit hogy jobban lássam melyiknek milyen igényei vannak és majd dönteni tudjak. Aki tud, valamilyen oldalla segítsen, ahonnan olvasni lehet róluk és a helyes tartásukról.


2022. febr. 4. 16:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Axolotl?
2022. febr. 4. 16:40
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Teknős, csincsilla, törpe nyuszi. Külföldre menni nem könnyű cicával, kutyával sem mert nehéz lehet albit találni velük, de társállat szempontjából ők a "legjobbak".

Esetleg akváriumi halak, bár velük nehezebb költözni.

2022. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Mongol futóegér

Afrikai ecsetfarkú pele

Halak

Teknős

Gekkó

Agáma


A csincsillának, nyuszinak nagy tér kell, nem lehet egész nap ketrecben. A macska nem biztos, hogy tolerálná őket.

2022. febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem amíg ennyire bizonytalan, hogy mi lesz veled, hová kerülsz addig ne tarts semmit.
2022. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
A macskánál, kutyánál azért nem árt számításba venni, hogy ezek az állatok, főleg a rendesen, bent tartott cicák és a kistestű kutyusok alsóhangon 15, de akár 20 évre is szóló elköteleződést jelentenek.
2022. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

vadászgörény, vagy patkány

intelligens állatok

vagyasztmondjahogy

kisróka

borz

csótány

kaméleon

szárazföldi teknős

vagy inkbább legyenek szobanövényeid

vagy akvárium halacska

papagáj-> intelligens, tudod vinni magaddal ide oda

2022. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Valami picit.Hörcsög,egér pl.

Mire eljutsz addig,hogy külföldre vagy elköltözz nem lesz.

Ha mégis tudod egyedül is vállalni akkor ebből tudsz beszerezni akkor is,ha már csak a kellékeid vannak meg.


Tudom morbid,de azt se tudod hol leszel X év múlva.

Én vettem magamnak kutyát 16 évesen (ráment 3 havi diákmelós pénznem csak a kutyára :D),mondván hogy úgyis még 10 évig szabad vagyok,el leszünk,ő lesz a nagy társam a minden napokban.

7 éves a kutya,kisgyerekem és férjem van.😅

Nem gond,hogy van kutya,de ha előre tudtam volna biztos hogy nem veszek,mert..mégis csak plusz felelősség.

2022. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
A felsoroltak közül a fehérhasú törpesüni lehet a legjobb.
2022. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
34%

Én a Szfinx macskát tudom ajánlani.

Játékosak, kedvelik az embert, könnyebb tisztán tartani, mint egy normál macskát, bár igaz hogy egy kicsit borsos az áruk.

[link]

2022. febr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ámerikai csüngőhasút
2022. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!