Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire jó ötlet...

Szerintetek mennyire jó ötlet 1-2 órára nyuszit kölcsönözni?

Figyelt kérdés

Fontolgatom, hogy meglepem a gyerkőcöm, de nem tudom hogy ez mennyire lehet megterhelő egy nyúlnak.

Olvastam hogy 2-3 napra nem ajánlják, de nem tudom, hogy 1-2 óra árt-e a nyuszinak.

Szerintetek jó ötlet vagy inkább hanyagoljam?



2022. febr. 5. 01:15
A kérdező szavazást indított:
Jó ötlet, nem árt a nyuszinak
Inkább hanyagold
45 szavazat
 1/10 anonim válasza:
14%

Szerintem szokatlan lesz neki az új környezet. Pszichésen, vagy fizikailag árt - e a nyuszinak?

HÁT attól függ, hogy milyen a közeg. Ha a gyerkőc nem bántja és huzgálja össze vissza a fülét, vagy nem eteti sóval egyebek, akkor órákra kihozod szerintem pszichésen nem árt a nyúlnak. Miért kéne hanyagolni a meglepetést, vagy ha ennyire felted, akkor azt az egy két órát eltoltheted állat simogatóban is "nyusziknál"a gyerekkel, hogy megszokott környezetben legyenek

Bár nem tudom mitől félteni, mert az allatsimiben is idegenek veszik körül és ott is változhat a környezete ha elszállítják.

2022. febr. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nyuszi nem tul jol viseli a kornyezet valtozast az a helyzet

Nekem is van 3 onnan tudom

Lehet behuzodna a sarokba vagy nem,ezt nem lehet tudni

Nem szeretik a zajt sem szoval ha gyerek bulira szeretned kolcsonozni akkor az rossz otlet mert meg fog ijedni

Ha van hely nalatok akkor miert nem veszel egy nyuszit a gyereknek?Nem olyan nagy munka csak alomcsere,etel ital es bizonyos idokkzonkent orvosi ellenorzes kell neki de nagyon aranyosak es szerethetoek

2022. febr. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Ja es ha kert van akkor meg jobb

Enyemek is kinti nyuszok

Kis hazuk van es egy elkeritett resz van ahol biztonsagban tudnak jatszani a kertben

Lakasban is lehet csak ott is ki kell alakitani neki egy kulon reszt ami nyuszi biztos tehat kabelhez vagy butorhoz ne tudjon oda menni mikor nem vagytok otthon mert imad ragcsalni 😀

Hazikoja legyen jo tagas

Szena,szalma,lucerna kell neki sok amit ne a Fresnapfba vegyetek mert ott draga hanem videkrol mert ott olcsobb sokkal es az valoban bio

#2

2022. febr. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

#2, #3

Borzasztó a helyesírásod. 😭😭

2022. febr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy a nyuszik rémesen stresszérzékenyek: új környezet, új emberek, kisgyerek (nagyon más hang, mozdulatok, mint egy felnőttnél). Azt hiszem, nekem a meglepetés résszel is bajom van: felfokozott érzelmek stb.


A "húsvéti nyuszi ajándékba" sztorinál mindenképpen jobbnak tartom.

Olyat rokonok csináltak: 3-4 nyúl szárad a lelkükön a hozzánemértésük és az önkritika teljes hiánya miatt. Aztán évekbe telt, mire sok beszélgetéssel, példamutatással és néhány jól irányzott ajándékkal sikerült némi állattartási kultúrát "nevelni" a gyerekbe.

2022. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 4-eske te miről beszélsz?😁

Fordulj orvoshoz!

Még jó hogy a témába vág a válaszod😊

Szerintem jobb ha csendben maradsz ha nem tudsz hasznosat hanem csak kötekedni mint egy idióta🤦‍♂️🤦‍♂️

Én tudok írni egyesekkel ellentétben :D

Szövegértési gondjaim sem voltak soha életemben

2022. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
És vehetsz neki plüss nyulat is,ami hasonlít az eredetire.
2022. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem javasolnám mert eléggé megterheli a nyulakat a stressz. Inkább vidd el egy állatsimogatóba amikor már jobb idő lesz, az nagyobb élmény lesz a gyermeknek.
2022. febr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nyuszi félős. Ijedős. Az én nyuszm tíz hónap után engedte meg, hogy megsimogassam. A nyuszi nem cica, nem kutya. Nehogy csalódást okozzon. A pár óra pedig mindenkinek csalódás - szerinted?
2022. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igy van!Sok ido altalaban mire elnyeri az ember a nyuszi bizalmat
2022. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!