Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nincs már sintér?

Miért nincs már sintér?

Figyelt kérdés

Rengeteg a kóbor kutya, amelyek megtámadják a bicikliseket, néha a gyalogosokat is. Kiugranak a kocsik elé, balesetet okoznak. Tönkretesznek ezt azt, anyagi károkat okoznak...mégis lesz4rja mindenki. Miért nincs már sintér manapság, aki begyűjtené az ilyeneket és elaltatnák őket?

Vagy miért nem lövetik ki őket vadásszal? Egy ártalmatlan rókát simán kilőnek ha betéved a városba, de egy kutyát ami több embert is megtámadott már kint hagynak az utcán, nyugodtan harapdálja a lakosságot tovább..


2022. febr. 23. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Tehát jól értem, hogy harapdál egy kutya vagy sorra nézed ahogy megharap járókelőket a környékeden egy kutya és nem teszel semmit?

Már bocs, de ez a TE FELELŐSSÉGED IS. Hívj állatvédőket vagy menhelyet a panaszkodás helyett.

2022. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Van sintér csak sokkal szebb a neve. Úgy hívják: gyepmester és ki lehet hívni ha van gázos kóbor kutya.
2022. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Állatvédőket aztán hívhatom. Baxnak felvenni a telefont :)

Más ügyben naponta többször, 2 héten keresztül hívogattam 3 környékbeli menhelyet de egyik se vette fel. E-mailre se reagáltak (kb 3 hónapja próbálkoztam)

Igen, láttam már hogy harapdáltak másokat. Engem is megtámadtak már többször biciklizés közben. Nem fogok nekimenni egy nagy kutyának más ember megvédése miatt, főleg hogy az én esetemben sem segített senki. Volt aki jót mulat az ilyeneken, vagy videózni kezd. Ennyi a reakció.

Gyepmester sincs sajnos. A városgazdálkodás oldalán ki van írva egy szám ami nem él.


Nem panaszkodásnak szántam, inkább érdeklődésnek hogy ilyen esetben ki a felelős aki megoldhatná?

Önkormányzathoz kéne bemenni? Jegyző foglalkozik ilyenekkel vagy elküldenek a pitsába, hiszen nincsen sintér/gyepmester aki befogná őket?

2022. febr. 23. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Az állatmenhely nem fog kimenni kóbor állatokat összefogdosni, hanem befogadja azt amit bevisznek hozzá. Az ott dolgozóknak van elég munkájuk amúgy is (főleg hogy nagyon sokan társadalmi munkában végzik ingyé'). Önkormányzat - gyepmester. Nem minden településnek van saját, főleg a kisebbeknél vállalkozóként végzi valaki, aki vagy felveszi a telót vagy nem. Tegyél hivatalos bejelentést (írásban, vagy e-mail) az észlelési hely, esetleírással együtt és továbbítják a gyepmesternek az ügyet.
2022. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
A gyepmester az, amit sintérnek csúfolnak.
2022. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jegyzőnél tudsz szólni az ügyben
2022. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!