Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szabad fiatalon...

Szerintetek szabad fiatalon állatot tartani? Ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
23 éves vagy és ennyi idősen (legalábbis számomra, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül) még képlékeny a jövő, nem tudom pontosan mit fogok csinálni x év múlva, hová vesznek majd fel egyetemre, hol fogok lakni, mennyi pénzt fogok majd keresni stb. és szeretném kihasználni a lehetőségeimet (mint pl. külföldön tanulni, utazni). Nagyon szeretem az állatokat, a családban is mindig voltak háziállataink és nagyon hiányzik (leginkább egy kutya vagy egy nyuszi). Viszont egy állat nagy felelősség, hosszú távú elköteleződés, sok idő, sok pénz, nehéz olyan albérletet találni ahova lehet állatot vinni stb., és nem tudom, hogy ilyen helyzetben szabadna-e egyáltalán magamhoz vennem egy kisállatot. A családom biztosan nagyon szívesen segítene mindenben, de alapvetően nem az ő felelősségük lenne gondoskodni róla. Csak rossz belegondolni, hogy így nem is tudom mikor tarthatnék majd állatot.
2022. jún. 10. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"képlékeny a jövő, nem tudom pontosan mit fogok csinálni x év múlva, hová vesznek majd fel egyetemre, hol fogok lakni, mennyi pénzt fogok majd keresni stb."


A jövő mindig képlékeny. Az egyetemen kívül ugyanúgy kérdéses lesz minden x év múlva is.

2022. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudsz mindenre felkeszulni ez teny, de ha jol ertem, otthon laksz, nincs munkad, most keszulsz csak egyetemre, de ez se biztos, mert inkabb kulfoldre mennel, de ott se tudod mit csinalnal, tanulnal vagy dolgoznal.

Hat en igy nem vallalnek be allatot, elso korben el kene erni valamit.

Marmint ezt ugy ertem, hogy legalabb mar lenne munkad vagy kezdened az egyetemet, stb.


Annak meg nincs ertelme, hogy a szuleid nyakan marad majd a kutya, marmint persze ha ok is akarnak csaladi kutyat, az oke.

En is csak akkor vallaltam egyebkent be egy kutyust, amikor mar vegeztem a sulival, volt hol laknom es volt stabil munkam. Elotte nem mertem, nem is tudtam volna eltartani magamat se, nemhogy akkor a kutyat is.

2022. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem jól érted, de nyugodtan kérdezhettél is volna.

Albérletben élek egyedül (ide nem hozhatok állatot és még nincsen tapasztalatom állatbarát albérletekkel, hiszen eddig ez nem volt szempont), egyetemre járok csak szeretnék még továbbtanulni (azt így sem tudhatom előre, hogy majd hova vesznek fel), ösztöndíjjal szeretnék majd külföldön tanulni (mondjuk egy-egy félévet Erasmussal), dolgozom és szeretnék dolgozni továbbra is az egyetem mellett (a szüleim is támogatnak anyagilag, de alapvetően magamra keresek).

2022. jún. 10. 12:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én 23 évesen 3 éve férjnél voltam, 2 éve megvolt a diplomám és 3 éve dolgoztam a szakmámban (utsó évben kezdtem), próbálkoztunk a babával, nézegettük a házakat azon a környéken, ahol terveztünk letelepedni. És nem volt olyan régen, csak 7-8 évvel vagyok idősebb nálad. Nekem ugyanolyan stabil volt akkor is az életem, mint most, lassan 31 évesen, tudtam, h kb hol fogok tartani 5-10-15 év múlva, így nem lett volna korai - egyedül az albérlet miatt nem lehetett akkor még. Jelenleg 10 db állat tartozik a családunkba (2 benti cica, 2 nyuszi, 6 tyúk).


A te élethelyzetedben valószínűleg nem vágnék még bele, az állat érdekeit szem előtt tartva, mert pl a macskáknak kifejezetten nagy stressz egy új helyet megszokni, illetve ők többnyire egy személyhez ragaszkodnak, aki ha te vagy, aztán lelépsz egyetemre, az nem szerencsés helyzet. Ha csak pár évet látsz előre fixen, akkor egy rövidebb életű rágcsáló addig is “segíthet”, amíg nem lesz stabilabb az életed.


(Kérlek ne érts félre, nem mondom, hogy jobban csináltam bármit is nálad, csak jeleztem, mennyire más élethelyzetek vannak bizonyos életkorokban. 🥰)

2022. jún. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Te meg nyugodtan fogalmazhattal volna vilagosan is, mert a leiras nem egyertelmu.
2022. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az élet mindig képlékeny, jól mondja az egyes. Bárkit kirúghatnak, bárki elúszhat az adóssagokban egyetlen baki miatt. Az nagyon jó ha van egy biztos támogató háttered. Nyilván függ attól hogy milyen állatot szeretnél. Én tizenéves korom óta saját magam tartom el a hörcsögömet de az nem nagy tétel.

Viszont egy állatbarát albi elég sok pénzt visz el. Kistestű kutya talán, de óvva intenélek, mert van egy ismerősöm aki nem 100%ig gondolta át, belefér e egy tacskó az életébe. Egy kutya nagyon leköti az idődet, 3-4x sétáltatni kell, sietni kell haza hozzá stb. Macskával vagy más kisebb állatokkal (mondjuk nyuszival, ahogy te is írtad) járnál a legjobban a jövőben.

2022. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!