Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Még nem dolgozó fiatalok,...

Még nem dolgozó fiatalok, akiket a szüleik nem támogatnak ebben a sportban! Ti, hogy oldjátok meg a kaját? 18F

Figyelt kérdés

Én havi 4-5000Ft-ot kapok, erre gondoltam:

Minden héten veszek 1kg csirkemellet, ami 5 napra osztva 200g, az már nagyon durván 50g fehérje, veszek 500g zabpehlyhet 2 napra az 13g fehérje, ha tejjel keverem, akkor hasznosul belőle az összes, ezt olvastam a Biotech és a Bodybuilder oldalán is, nem tudom mennyire igaz, de tegyük fel, akkor kb 60g, tojást 4-5 db-ot megeszek egy nap, az 25-30g körül van, ami kb 90g/nap eddig. Tegyük fel rizset napi 200g-ot benyomok, az legyen mondjuk 15g(tudom, a növényit sokan nem is számolják, de tegyük fel jó a genetikám, hússal keverem, így hasznosul) akkor kb 100g fehérje eddig. Anyámmal vetetek estére 100g túrót ami 15g fehérje, tehát így szépen lassan de 120g/nap körülre jutottunk. Még anyám csinál szendvicset a suliba 3-at, mindegyikbe 1-1 virsli(miért is ne, pedig kb ugyan ott jön ki árban, mint a csirkecsöcs..:) ) az legyen összesen 10g fehérje, + egyéb kaja, amit éppen főz magának, abból én is eszek, meg szokott haza hozni menzát, az kb legyen +10g, így majdnem 140g fehérje /nap,igaz sok növényi, de tegyük fel hasznosul, a ch az megvan, amúgy sem kell sok, mert könnyen zsírosodom. 80kg vagyok, 20g hiányzik a 2g/tskg-hoz. Ha lesz pénzem, akkor majd veszek egy 2kg-os szóját, amit tudok enni minden nap, és abban 25g fehérje van 1 adagban.

Eddig össze vissza ettem, de megálltam a fejlődésben, már nem tudok fejlődni a napi 50-60g fehérjével.

Szerintetek hellyel-közel jó megoldás lenne? Ti hogyan oldjátok, oldanátok meg?


2014. szept. 22. 20:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
JA! És azért csak 5 napra számoltam, mivel anyám hétvégén mindig csinál húst, nem is keveset, ott meglenne a kaja.. Meg van még HMB-m is, ha netán gond lenne.
2014. szept. 22. 20:22
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg játszhatsz kicsit a túróval is, tehát 2x 100g.

Protein tápkieg sokat segít nekem is ebben. Sajnos anyám az még ott tart hogy tápkieg = kox :D

A fehérjét a legkönnyebb még megoldani. Tojás, túró meg a hús megvan minden nap, + ha lesz tápkieged bőven megvagy.

Alternatíva lehet még esetleg, hogy azt az 1 kiló csirkemellet megcsinálod egy két-három napra, és a többin a szenyádat kipótítod tojással + egy turmix suliban.

2014. szept. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja igen az meg a másik, hogy a hétvégi kajából a hétfőd, akár a kedded is meg van oldva... onnantól meg 3 napra simán belehet osztani a csirkecsöcst is.
2014. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Itt is ez van, bármilyen tápkieg=kox, szóval azt is haveroméknál szoktam dugdosni, ha éppen van..
2014. szept. 22. 20:26
 5/16 A kérdező kommentje:
Végül is, igen, még úgy is marad hús Vasárnapról, szóval mehet kicsit több a hét másik 3 napján.
2014. szept. 22. 20:27
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálam szerencsére megértették hogy 18 vagyok... saját pénzből amit összemelóztam bevásároltam egy jó 5 kilót. Már megvettem... semmit nem tudnak vele csinálni szóval beletörődtek.
2014. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nem lennék fáradt, akkor írnék egy hosszú kommentet, mert tök tetszik az ötlet, hogy rossz körülmények között is megpróbálod kihozni a legjobbat.


De a csirkemellnél vehetnél olcsóbb fehérjeforrásokat. Belsőségek, darált hús, csirkecomb.

2014. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kerze ***** válasza:

Szerintem jó megoldás énis kb hasonlóan csinálom ahogy te.

Szüleiddel meg értesd meg hogy a táplálékkiegészítő nem árt semmit, én is mondtam nekik jobb lenne ha elinnám meg eldrogoznám (mint ahogy sok fiatal teszi ezt) a pénzt? Hát szerintem nagyon nem inkább sportoljon a gyerek:D

2014. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Csak anyám van már, ő, ha nem a falumbeli 1000Ft-os havidíjú kondiba járnék, akkor nem is adna bele egy fityinget sem a városi 5000Ft-os bérletbe, akkor még ennyit sem tudnék venni. Hiába magyaráz neki az ember, ő vesz magának valami fogyókúrás fehérjét fél kilót 6000-ért, és nekem még belenyalni sem enged, mert bajom lesz, mert fogyókúrás.. :D

Milyen belsőségekre gondolsz? Darált hús? Ezek vannak olyan jók, mint a csirkemell, csak zsírosabb? Árban hol van kb?

2014. szept. 22. 21:12
 10/16 anonim ***** válasza:
Nyilván a csirkemellben több a fehérje, meg a darált húsba esélyes, hogy mócsingot is raknak, de a belsőséggel ilyen gond nincs. Szívet, májat szoktak itt írni 4-500 forintért kilóját, kiegészítésnek jó lehet, de ha bírod, akkor mehet magába (nekem nagyon tömény ízre).
2014. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!