Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A környezetvédőktől kérdezem:...

A környezetvédőktől kérdezem: Nem zavar titeket a háziállatok környezetterhelése? Bele szoktatok gondolni, milyen arányú ez?

Figyelt kérdés
Ma magyarországon 3 millió kutya van dokumentálva és nagyjából annyi macska ez a kb. 5 millió állat nem vegetáriánus, húst eszik, vizet iszik, vécézik - a városiak a járdákon - és lehetne sorolni a terhelést, amit a környezetnek okoznak. Azt a rengeteg erőforrást, amit az emberek rájuk szánnak, pénzt időt, egyebet, azt is lehetne jobban hasznosítani. A lakosság fogy, a háziállatok száma egyre nő. A háziállatok a munkakutyák kivételével elenyésző hasznot hajtanak a közösségnek. A klímacélok és egyéb válságkezelő intézkedések körébe nem kellene a háziállatok ritkítását bevezetni?

2022. júl. 10. 13:55
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
32%
Kérdezö! Nagyon jo kérdést találtál! A válaszok magukért beszélnek, magukrol. Bebizonyosodott, hogy a válaszok lényege: kend a sz-rt mindig és másra valamint hirdesd az igédet a kérdéstöl függetlenül!
2022. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
91%
Ha a természetre bíznánk, nem lenne ennyi ember sem, de mi meghosszabbítottuk az életet gyógyszerekkel, védőoltásokkal, műtétekkel, lélegeztetőgépen tartjuk a haldoklót is... stb.
2022. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
95%

"Azt a rengeteg erőforrást, amit az emberek rájuk szánnak, pénzt időt, egyebet, azt is lehetne JOBBAN hasznosítani" - ezzel a JOBBAN-nal nem értek egyet. Motiváció kérdése is. Amit a kutyámra hajlandó vagyok áldozni időben, pénzben stb., azt valószínűleg nem lennék hajlandó "nemesebbnek" tartott célokra, inkább d*glenék itthon a kanapén és gyűjteném a számlámon a pénzem. Ne más mondja meg, hogy hogy töltsem a szabadidőmet és költsem az adózott jövedelmemet.


"A háziállatok a munkakutyák kivételével elenyésző hasznot hajtanak a közösségnek" - szintén nem értek egyet. Az állattartás mentálisan, fizikailag is sok haszonnal jár sokak számára, és közösségépítő szerepe is van (persze, a "hasonszőrűek" között - amellett persze ott van a kutyás-nem kutyás probléma)

2022. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Ha csak a környezetvédelem lenne a szempont, az autókat, repülőket, klímaberendezéseket holnap be kellene tiltani. Ezek az intézkedések mindig mérlegelés eredményei, például az orvosi műtőben valószínűleg maradna klíma és a mentőautó is közlekedhetne. Az autózás betiltása sem megy egyik napról a másikra. Keresik a pontokat, ahol lehet ésszerűsíteni. De a jelen témát nem hallottam még említeni sem.
2022. júl. 10. 15:24
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha kevesebb az ember akkor kevesebb az a személy is aki állatot tart kedvtelésből. Jelenleg mi alapján lehet eldönteni ki tarthat és ki nem állatot? ( ha azt feltétlezzük, hogy mindenki megfelelően tartja az állatát persze tudom, hogy nem erre vannak is törekvések, hogy javuljon az állattartás kultúrája).
2022. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
91%

"Azt a rengeteg erőforrást, amit az emberek rájuk szánnak, pénzt időt, egyebet, azt is lehetne jobban hasznosítani."


Például mire?

2022. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
23, lehet hogy találnál magadnak más szórakozást, például emberek társasága, segítése. Mi lenne ha az állattal töltött idő alatt mindenki foglalkozna egy árva gyerekkel, vagy egy magányos nyugdíjassal? Ha azt a napi 300-1000 ft-ot minden nap ráköltenéd egy emberre?
2022. júl. 10. 15:27
 28/49 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csok királyék 3+ kölyke jobban terheli a környezetet, mint az én 2 benti, ivartalanított macskám.

A 3 purgyé tovább szaporodik 3ból minimum 9,abból 27 lesz és így tovább....és ez csak 1 csokker család szaporodási aránya. Többet esznek, fogyasztanak mint egy kisállat. Miattuk van minden évben melegebb, stb.

2022. júl. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Nem a te két macskádról van szó, hanem 3 millió macskáról és 3 millió kutyáról csak Magyarországon. Vagy ki tudja mennyi éppen. És az embereket kezeljük külön. Ennyi erővel autógumival is tüzelhetek, mert a teherhajók jobban füstölnek.
2022. júl. 10. 15:34
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

"lehet hogy találnál magadnak más szórakozást, például emberek társasága, segítése. Mi lenne ha az állattal töltött idő alatt mindenki foglalkozna egy árva gyerekkel, vagy egy magányos nyugdíjassal? Ha azt a napi 300-1000 ft-ot minden nap ráköltenéd egy emberre" - pont ezt mondom, hogy NE AKARD MEGMONDANI, se te se más, hogy ÉN hogyan használjam fel az időm meg a pénzem. Egyébként szoktam idős ismerősöket látogatni, de ha rám akarnák erőltetni, nem lennék hajlandó. Pénzt meg aztán végképp nem lennék hajlandó költeni egy idegen emberre. Akkor már inkább adományozok egy állatmenhelynek.

Amúgy főleg a tinédzserekre kifejezetten jó hatással lehet. Többeket is ismertem, akik jó úton voltak az elzüllés fele, de amikor kaptak egy háziállatot, "jó útra tértek", és végül felelősségteljes felnőtt vált belőlük.

2022. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!