Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A környezetvédőktől kérdezem:...

A környezetvédőktől kérdezem: Nem zavar titeket a háziállatok környezetterhelése? Bele szoktatok gondolni, milyen arányú ez?

Figyelt kérdés
Ma magyarországon 3 millió kutya van dokumentálva és nagyjából annyi macska ez a kb. 5 millió állat nem vegetáriánus, húst eszik, vizet iszik, vécézik - a városiak a járdákon - és lehetne sorolni a terhelést, amit a környezetnek okoznak. Azt a rengeteg erőforrást, amit az emberek rájuk szánnak, pénzt időt, egyebet, azt is lehetne jobban hasznosítani. A lakosság fogy, a háziállatok száma egyre nő. A háziállatok a munkakutyák kivételével elenyésző hasznot hajtanak a közösségnek. A klímacélok és egyéb válságkezelő intézkedések körébe nem kellene a háziállatok ritkítását bevezetni?

2022. júl. 10. 13:55
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, a dolgokat kicsiben kell elkezdeni. Te hány árva vagy nyugdíjas emberrel foglalkoztál eddig, példát mutatva a környezetednek? Továbbá a napi 300-1000 Ft-ot ráköltöd valaki megsegítésére naponta?
2022. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
85%

"A lakosság fogy, a háziállatok száma egyre nő." A lakosság fogy?

Te melyik bolygón élsz?

2022. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
42, Magyarországon: "Magyarország népessége 2021. január 1-jén 9 730 526 fő volt,[1] ami 1981 óta a születések alacsony, és a halálozások magas száma miatt csökkenő tendenciát mutat, struktúráját tekintve elöregedő." Ugyanígy megtalálod a háziállatos adatokat, az meg növekszik.
2022. júl. 10. 22:42
 44/49 anonim ***** válasza:
91%

"A lakosság fogy, a háziállatok száma egyre nő."

Ne aggódj nem fog kihalni az emberiség. Így is az emberiség nagyrésze éhezik és nyomorban él, nincs szüksége a bolygónak mégtöbb emberre. Hameg a környezeti hatásokat nézzük egy gyerek felnevelése 1000X károsabb és roszabb hatással bír a környezetre.

2022. júl. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
52%

A túl szaporodás nem Európát érinti, a fejlettebb társadalmakban pont hogy tényleg nincs elég gyerek, mondjuk nálunk a kisebbség, (akik hamarosan már nem kisebbség lesz) majd megoldja ezt, ha a magyar nem szül.

Mikor a többség maximum két gyereket vállal, de inkább egyet vagy még annyit se mert nyűg, vagy bármi, akkor ezen nincs mit csodálkozni. És érdekes a fejlett, "kényelmes" világ mind ezt hozta. Mondjuk a "nem vállalok gyereket mert túl sokan vagyunk" nem éppen megfelelő kifogás, mert Magyarországon nem vagyunk túl sokan, sőt. Ezzel csak az a baj hogy itt, ha így megy, nem sokáig lesz itt jövő, vagy következő generáció. Ott, ahol meg éheznek, ott meg lesz. Pont fordítva kéne működnie, ahol magát is alig tudja eltartani az ember, ott nem, vagy csak annyit vállal amennyit el tud tartani, de nem 8-10-et...

Viszont azt hozza tenném még itt a végére, hogy azok, akik túl sokan vannak, Afrika, India, ők sokkal kevésbé terhelik a természetet és a környezetet, mint akik a fejlett országokban élnek. Már az életvitelük miatt is. Nem esznek annyit, nem autóznak nap mint nap, nem vásárolnak, ezzel nem támogatják a fogyasztói társadalmat és a gyárakat/termelést. Nem fordítják az ivó vizet zuhanyzásra, fürdésre, kert locsolásra, medence töltésre, wc használatra stb. Persze lehet azt mondani hogy azért mert nincs pénzük, de itt most a miért lényegtelen. Sokkal kényelmetlenebb, fárasztóbb, kellemetlenebb de fenntarthatóbban élnek azok, akik a nyomorba születtek.

2022. júl. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
73%
Magyarországon a népesség fogyását nem gyermekvállalással kell elsősorban megfékezni, hanem az egészségügyet rendbetenni, hogy ne amiatt haljanak meg az emberek mert sokéves a várólista vagy nem is kapnak megfelelő ellátást. Meg a politikai helyzet is súlyos tényező, mert amíg ilyen gyatra a helyzet addig hiába szül 1 ember 4 gyereket ha abból 3 külföldre fog költözni 20-25 év múlva. És nem utolsó szempont, hogy a lakosság életszínvonalának a megnövelésével is kellene foglalkozni itt magyarországon oka is van, hogy nem vállalnak gyereket a mai generáció fiataljai azok pedig a fent említettek, arról nem beszélve, hogy a fidesz és a mi hazánk által folyamatosan szajkózott szlogen, hogy szüljél mer elfogy a magyar csak méginkább eltántorítja a fiatal gondolkodó réteget a gyermekvállalastól ebben az országban. Az én barátaim is ha feljön a téma mind ezt mondják, hogy ebben az országban ilyen helyzettel biztos nem vállalnak gyereket.
2022. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
68%
A fiatalok kivándorlásával teljesen egyet értek, ez is okozza. Az egészségügy és az életszínvonak szerintem csak azért nem játszik, mert nézd meg Hollandiát (azt az országot tudom biztos példának hozni, de úgy gondolom sok nyugat európai ország van ebben a cipőben), az életszínvonal már már kifogástalan, az egészségügy sem azon a szinten van mint nálunk és mégis őket is érinti ez a probléma.
2022. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
80%

Vállalnának Magyarországon is több gyereket az előrelátók is, ha nem ilyen lenne az ország, amilyen. A CSOK meg a babaváró hiba volt, felverte az ingatlanárakat, az albérletek díját, és szemmel láthatóan nem ösztönzi a gyerekvállalást, és még a gyerekes családok is azt mondják, hogy nem minden család kapja meg. Én nem vagyok érintett, de aki igen, és próbálkozott, az gondolom, a saját tapasztalatát írja le.

Viszont szétverték az oktatást, egyre nagyobb a pedagógushiány, lassan már közmunkás is mehet gyerekre felügyelni, mert más nem lesz. Az egészségügyben is nagy gondok vannak, hónapokra kapsz időpontot államiba, ha nincs pénzed magánba elmenni, sok helyen a körzeti háziorvos elérhetetlen és/vagy sarlatán, félrediagnosztizál, félrekezel, és ehhez nem kell vidékre menni, Budapesten is ez van, én is ezt tapasztalom. A kerületi facebook csoportunkba írta valaki, hogy megkapta az értesítőt, hogy menjen nőgyógyászati rákszűrésre, ami erősen ajánlott adott korosztálynak, ő is beleesik a csoportba, több hónapra kapott időpontot. Egy másik hozzászólótól azt olvastam, hogy valamilyen vizsgálatra csak 2023-ra kapott időpontot, erre az évre már nem.

Szóval ide szüljünk? Tényleg? Nem kellene előbb ezeket normalizálni? Ne csodálkozzunk, ha az emberek nem mennek szűrővizsgálatokra, hiába szajkózzák ezek fontosságát, aztán ha valami súlyosat nem vesznek észre időben, meg is halhatsz. Ja, és olvasok én horrorsztorikat a szülészetekről is. Anyukám majdnem meghalt, mikor öcsém született, mert nem kaparták ki, és vérmérgezést kapott. Ez 90-ben volt, de nem sokat javult a helyzet azóta, aki teheti, szülni is magánba megy, egy rakás pénzért.

Én így nem akartam gyereket vállalni, persze férfiak könnyen beszélnek erről, a gyerekvállalás fontosságáról, a szülői lét szépségeiről, csak nem ők teszik kockára akár az életüket is, ha nem tudsz eleget fizetni az orvosnak, és ez még nem hálapénz. És akkor ott van a felnevelés, ha beteg a gyerek, milyen iskolába vidd, hogy kapjon is valami értelmes tudást és ne azon kelljen aggódnod, hogy öngyilkosságba cseszegetik a renitensek. Engem is piszkáltak gyerekkoromban, de az lófütty volt ahhoz képest, amit ma meg mernek tenni. Akkor még volt súlya a figyelmeztetőnek, intőnek, kirúgásnak, a szülő adta otthon a másik pofont, ma már az iskolát jelentik fel, és verik az asztalt vagy a tanárt.

Ide gyereket? Akkor már inkább segítek pár állaton, akik az utcára kerültek a felelőtlen emberek miatt. Miattam egy fölösleges kutya vagy macska nem született meg, nem vásároltam, utcáról mentettet fogadtam örökbe.


Egyébként beszélgettem olyan idős kutyás emberrel, aki azt mondta, hogy ha a kutyája nem lenne, ki sem mozdulna otthonról, pedig ő nem magányos öreg, van család, de a kutya az, aki miatt hajlandó kimozdulni sétálni egy kicsit. Akkor most van haszna a kutyának vagy nincs? Nem munkakutya, nem segítőkutya, csak egy mentett kistestű keverék.

2022. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
77%
Nem zavar, de az ilyen kérdést feltevők gázkibocsátásaa nagyon is zavar.
2022. aug. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!