Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A környezetvédőktől kérdezem:...

A környezetvédőktől kérdezem: Nem zavar titeket a háziállatok környezetterhelése? Bele szoktatok gondolni, milyen arányú ez?

Figyelt kérdés
Ma magyarországon 3 millió kutya van dokumentálva és nagyjából annyi macska ez a kb. 5 millió állat nem vegetáriánus, húst eszik, vizet iszik, vécézik - a városiak a járdákon - és lehetne sorolni a terhelést, amit a környezetnek okoznak. Azt a rengeteg erőforrást, amit az emberek rájuk szánnak, pénzt időt, egyebet, azt is lehetne jobban hasznosítani. A lakosság fogy, a háziállatok száma egyre nő. A háziállatok a munkakutyák kivételével elenyésző hasznot hajtanak a közösségnek. A klímacélok és egyéb válságkezelő intézkedések körébe nem kellene a háziállatok ritkítását bevezetni?

2022. júl. 10. 13:55
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
92%

#27,az állattal töltött idő alatt mindenki foglalkozna egy árva gyerekkel, vagy egy magányos nyugdíjassal?


Ez egyre jobb. Eddig csak a pénzünket akartad beosztani, most már az időnket is. (Mindezt "környezetvédelembe" burkolva)

2022. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
84%

"Mi lenne ha az állattal töltött idő alatt mindenki foglalkozna egy árva gyerekkel, vagy egy magányos nyugdíjassal? Ha azt a napi 300-1000 ft-ot minden nap ráköltenéd egy emberre?"


Saját gyereket sem akarok, másét sem pátyolgatom, abortuszpárti vagyok, a túlnépesedett ember miatt rengeteg állatfaj került a kihalás szélére, és az öregeink sem jeleskedtek abban, hogy ezt megakadályozzák. A magányos nyugdíjasok jelentős része okkal magányos, csak arról nem illik beszélni, hogy valaki esetleg rossz szülő/nagyszülő volt, és ezért nem látogatják. Ráköltöm magamra azt a pénzt, meg olyan jótékony célokra, amiknek értelmét látom. Csütörtök este például vásároltam pár apróságot egy idős néninek, aki egy bernáthegyivel és egy másik kiskutyával szokott a Keleti aluljáróban harmonikázni, támogatok több vadmentő egyesületet havonta, és azt a fajtamentést, ahonnan a kutyámat örökbe fogadtam, szoktam plusz élelmiszert vásárolni, ha nagy áruházakban gyűjtenek ételt, és pont ott vásárolok én is, és akkor nekik is beteszek pár plusz terméket a kosaramba, amit a kijáratnál odaadok nekik, ezek mellett jut a kutyámra is idő és pénz, akivel együtt sportolok, vele többet kimozdulok, mint egyedül tenném, a kutyám által új ismerőseim is lettek, akikkel szoktam beszélgetni, a kutyám csökkenti a stressz szintemet, jótékony hatással van a jelenléte az általános közérzetemre, így pedig hosszú távon az egészségemre is.

2022. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Te nem érted, hogy hogy működik például hatósági szinten valami? Megvizsgálnak egy jelenséget és meghozzák az intézkedést. Például a dohányzással kapcsolatosan jól látszik. Megállapították hogy nem támogatott és arra épülnek rá a különböző intézkedések. Ez nem azért van, hogy a dohányzás helyett menjél kertet ásni vagy kerítést festeni.
2022. júl. 10. 15:58
 34/49 anonim ***** válasza:
81%
Én ivartalanításpárti vagyok, szerintem azok az állatok, akiket szeretetből tart valaki, elférnek a bolygón, de az, hogy ész nélkül hagyják szaporodni őket egyesek, már felelőtlenség.
2022. júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
85%

Na figyeljél! Addig, ameddig milliárdosok gyáróriásai, erőművei szennyezik tele a környezetet, és ameddig a a pazarlásért leginkább felelős kapitalizmus az úr, addig nekem senki ne pofázzon arról, hogy mekkora terhelés a környezetnek a háziállatok létezése!


Eszem megáll, hogy egy ilyen kérdést van pofája bárkinek is feltenni!

2022. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
84%
Megállapították, hogy a dohányzás káros, viszont jó adóbevétel, szóval nem cél megszüntetni, kint vannak a tiltó táblák a buszmegállókban, de akkor is bemegy a bunkó bagós a fedett megállóba cigizni, és aki nem akarja szívni a füstöt, az áll ki a tűző napra a kánikulában, meg a szakadó esőbe. Soha nem láttam, hogy bárkit is megbüntettek volna a megállókban dohányzásért. Szóval ha én kénytelen vagyok szívni a cigifüstöt, bármerre járok, munkába menet, hazafelé, vásárolni, akkor jogom van kutyát tartani, és az én ivartalanított, utcáról mentett, jól nevelt, csendes kutyám kevesebb problémát okoz, mint a szanaszét dobált cigicsikkek meg üvegtörmelék, meg a CSOK-babák, akiknek legalább a fele csak azért lett, hogy a szülők tudjanak lakást venni, de nevelni nem nevelik őket.
2022. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
22%
Na, eddig a „más is csinálja” érvek közt előkerültek főellenségként az autósok, a bagósok meg a többi ember. Ha nincs se kocsim, se gyerekem, és nem is cigizek, akkor beszólhatok erre a hülye „más is árt” érvre? Ha mindenki arra vár, hogy előbb mások hagyjanak fel a környezetszennyezéssel, akkor senki nem fog.
2022. júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
69%
Sokkal kisebb környezetterhelés egy ivartalanított háziállat egy dohányzó embernél. A háziállat él mondjuk 10-20 évig, a dohányzó ember tovább szennyezi a környezetet.
2022. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

38, az emberekkel más hivatal foglalkozik. Most a környezetvédelem és a fenntarthatóság tekintetében vizsgáljuk a háziállatokat.

A dohányzás csak egy példa, hogy lehet intézkedéseket hozni tulajdonképpen az emberek "ellen". 50 évvel ezelőtt senki nem gondolta hogy valamikor majd tiltani fogják a dohányzást.

A háziállat tök mindegy hogy meddig él, ha folyamatosan 6 millió van belőle és egyre több lesz. Élhetne 5 napot is, ebből a szempontból mindegy.

2022. júl. 10. 16:29
 40/49 anonim ***** válasza:
97%
Szerinted hány magányos nyugdíjas örülne, ha hajnal 5-7 és este 7-10 között zavarnám? 😆 Vagy ha elrángatnám egy 5-30 km-es teljesítménytúrára?
2022. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!