Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szorongásra mennyire ajánlható...

Szorongásra mennyire ajánlható háziállatot tartani?

Figyelt kérdés
Eléggé szorongok mostanság, már bétablokkolót kapok, valamint járok pszcihológushoz, viszont valaki ajánlotta, hogy nézhetnék valamilyen háziállatot, aki elvileg segíthet enyhíteni a tüneteket. Ez mennyire valid? Milyen állatok jöhetnek szóba?

2022. nov. 30. 08:13
1 2 3
 21/25 NTBS ***** válasza:
60%
Szerintem jót tesz neked. Úgyhogy ajánlom.
2022. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
89%

Szorongok es orokbefogadtam egy kutyat.

Na a kutya is szorong 😆😆

Jo, nem vicces, de azert egy picit megis. Persze o orokbefogadott, minden problemaja az eloeletebol adodik, de szoktam azzal poenkodni, hogy “anyja lanya”.

Es akkor egy pozitiv pelda: nekem a kutya tenyleg megvaltas volt. Becsuletesen viszem setalni napi tobbszor (benti), tehat tobbet is kimozdulok. Jartam vele kutyasuliba, vittem trenerhez, jarunk futtatoba, tehat a kutya kvazi “rakenyszerit”, hogy tobb kapcsolatot teremtsek es beszelgessek emberekkel, mert ez az, ami nekem meg nehezseget is okoz. Tobbet jarunk kirandulni, amiota o van, tobbet mozgunk.

Es persze rengeteg szeretetet kapok tole, ez se utolso dolog.

Szoval a megoldast nem szabad a kutyatol varni, mert lehet beszopod,mint en es nehez eset lesz, amit egy nalam turelmetlenebb ember lehet mar nem is viselt volna el...de vannak dolgok, amikben segit, ha komolyan veszed.

Nyilvan vekony a jeg, mert elsulhet nagyon rosszul is, ha nem viszed setalni, nem tudsz felkelni az agybol, hogy vele foglalkozz es stb... De van pozitiv pelda is 😊

2022. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a macskás válaszoló. Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ezt érdemesebb a pszichológustól megkérdezni. Csak jobban átlátja az állapotodat, a kapacitásodat, a fejlődésedet, mint te vagy mi. Nekem komoly hátszelet adott hozzá a pszichológus, hogy be merjem vállalni a macskát.
2022. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
81%
Azért ne legyen állatod, hogy a mentális problémáig megoldódjanak. Kutya pláne ne. Ha kifogsz egy érzékenyebb típust, simán ráragasztod a szorongást.
2022. nov. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a macskát se ajánlom.

Én is szorongok, szívbeteg is vagyok. Szintén szedek béta blokkolót is, más gyógyszer mellett.

A macskáim sokszor tényleg megnyugtatnak, pl: együtt alszunk, reggel rám fekszenek. De sokszor bunyóznak, ordítanak (nem, nem nyávognak). Rájuk szólok, de amint arrébb megyek egyből tapossa az egyik macska a másikat, közbe pedig üvölt idegbetegségében. Ez kimondottan kellemes pl főzés közben. Online zh íráskor. Tanuláskor.

Néha úgy fáj tőlük a szívem, rosszul vagyok. Nagyon felhúznak.

Nem minden macska szobanövény.


Akvárium. Szerintem ez a megnyugtató.

2022. dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!