Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » MI a teendő? Ha a kutyánk...

MI a teendő? Ha a kutyánk megtépázza a szomszéd macskáját a saját udvarunkon?

Figyelt kérdés

A szomszéd elakarja vitetni a kutyát, mert a macsek elpusztult.De be van oltva, a gyerekeket nem bántja, sőt...

Nem szívlelem a macskákat, igaz, de sajnálom én is a cirmost, viszont a kutya -macska viszony, no meg a terület védés is......Vagy hogy van ez?Segítsetek légyszi, mert megőrülök ettől a helyzettől.Érdekes, mindig csak erre az 1 macskára fújt, a többi még ehetett is a tálából és tessék!

Elvitetheti és egyáltalán tilos szabadon tartanom a kutyát csak mert neki macskája van?


2010. okt. 5. 00:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

A saját kertetekben történt, nem a kutya ment át a szomszédba (vagy ki az utcára). Nyugi, nem vitetheti el. De az egyik válaszolónak igaza van, jobb, ha óvod a kutyádat (K vitamin + sürgősen megtanítani, hogy semmit ne egyen fel a földről, amit nem tőled kap), mert egy ilyen szomszéd bármire képes, ha kiderül, hogy nincs törvényes módja a bosszúra.


Szeretem a macskákat, sajnos a mi egyik cicánk is a szomszédunk kutyáinak áldozata lett: már jött volna haza, amikor letépték a kerítésről és a szemünk láttára kivégezték. Sajnos ez ellen nem lehet mit tenni. Illetve mégis, de ehhez összefogás és kellő intelligencia szükségeltetne mindkét oldalról: a macskatartó macskabiztossá teheti a kerítését (nem is kerül sokba, ha a kapunál nem akadnak el, mint mi, mert a rések között is átfér a cica), a kutyások pedig megtaníthatják a kutyáiknak, hogy semmilyen kisállatot nem téphet meg. A mi kutyáink (pedig a legtöbbje már felnőttként, menhelyről jött hozzánk) soha nem bántották a macskákat, vakondot, sünt, mert az első dolgok között ezt is megtanítottuk nekik. A szomszéd két kutyája kölyökkora óta van nála, mégis mindent széttépnek, amit elkapnak.

2010. okt. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem igazán értem az olyanokat akik hülyeségeket írnak be ide, de a kérdésre abszolúte nem válaszolnak.


Szóval a kutyádhoz semmi köze a szomszédnak. A macskája így járt, meg kell neki mondani hogy sajnáljuk. Gondolom az a kutyus nem 1-2napja van nálad, tehát a macsek tudhatta hogy nem kéne ott császkálni. A kutya tette ami a kötelessége.


Valaki itt védett állatot írt... na azon jót röhögtem.

SZóval semmi okod félni, csupán attól hogy átdob neki valamit, de ez ellen be lehet tanítani. Mindig jelre kell etetni, hogy csak akkor lásson hozzá kajálni ha megadod a jelet neki.

2010. okt. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
23%

A szomszéd macskája birtokháborítást követett el, tehát a kutyátok jogosan támadta meg.

De a macska amúgy is elmebeteg volt, mert ha bemegy egy ilyen helyre, akkor az nem normális. Az ilyen macskákért meg amúgy sem kár.

Az is lehet, hogy a macska öngyilkossági szándékkal ment át hozzátok, mert tudta, hogy ott van olyan kutya, aki ezt megteheti vele.


A saját kertedben pedig azt csinálsz amit akarsz, azért nem büntethetnek meg.

Ja, és mennyi kártérítést kértél a szomszédodtól, mert a mcsakája hónapokon át teleszarta az udvarotokat?

2010. okt. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
32%

Abszolút nem értek ehhez a témához, de lenne egy kérdésem:


Mi van akkor ha a kutya be volt oltva veszettség ellen (és ezt a gazdi tudja is igazolni), a macska meg nem, és egy ilyen dolog után a kutya -valami oknál fogva - veszett lesz? Ekkor a szomszédra nézve lesznek következmények? persze az elpusztult macskáján túlmenően... Egyáltalán a macskát is be kell oltani veszettség ellen? Vagy hogy van ez?


Ezt csak azért kérem, mert nemrég láttam egy műsort, ahol pont ezt a veszettséggel kapcsolatos dolgot magyarázták, és abban mondták, hogy ha egy állat veszett akkor nemcsak habzik a szája, hanem "még fel is kínálja az életét".... vagy mi van akkor ha más betegséget is összeszedett a kutyád a macskától?

2010. okt. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
45%

Ha a kutya be van oltva veszettség ELLEN, akkor a betegnek vélt macskusztól sem fogja elkapni, hisz azért van az oltás.

Egyébként én is szeretem a macskákat, de láttam én már olyan ciccenetet, amelyik szándékosan ingerelte a kutyát, meg is lett a következménye neki. Szóval szerintem ha bement a cicc, akkor neked ebből bajod nem lehet, jogilag sem, hisz a Ti udvarotok volt, nem pedig közterületen.

2010. okt. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%
azért ok, hogy macska, de legközelebb a szomszéd gyereke fog átmászni, azt is széttépheti??? a kutyát meg kell nevelni, nem normális, hogy széttépi a macskát, a normális, hogy megkergeti, nem hogy cafatokra szaggatja!!!!
2010. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
24%
Ha engedély nélkül átmászik a gyerek, arról nem a kutya tehet, hisz szerintem mindenki tudja, hogy a kutya territorikus állat. Különben is írta a kérdés kiírója, hogy nem bántja a gyerekeket.
2010. okt. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem törvényszerű, hogy megölje a macskát.

Megkergetni az más. De ugyanakkor az is igaz, hogy nem kell egy kutyának nagyot harapnia, hogy a macska meghaljon.

Én kifejezetten szeretem a macskákat, mint ahogyan minden más állatot és ezért megtanítanám a kutyámnak, hogy semmi más állatot nem bánthat. És nem azért, hogy ne vigyék el, hanem mert nem akarom, hogy az én állatom másokat bántson.

Egyébként semmi jogalapja nincs, hogy a kutyát elvitesse. lehet, hogy be fogja jelenteni. Azt fogja mondani (ez csak feltételezés a részemről) , hogy az a kutya veszélyes és agresszív, nem tartod jól. Mert különben nem fognak foglalkozni vele. Viszont, ha kimennek hozzád akkor már el tudod mondani, hogy nagyon sajnálod és jobban fogsz figyelni, és próbálod tanítani, hogy ez egy rossz dolog.

2010. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
29%
Azért néhány kérdésnél, de főleg az azokra adott válaszoknál el tudok mosolyodni. Az erre a kérdésre válaszolók nagy része arra vetette ki a hangsúlyt, hogy a kutyákat, vagy a macskákat szereti jobban, csakhogy ez senkit nem érdekel! Nem, nem kell tudnia olvasni a macskának, senki nem is kérte tőle, de ha az én kertembe mászik be valami, akármi... arról én tehetek? A kutya nem ment sehova, be van oltva, teljesen normálisan van tartva. Azért kutya iskolába kéne vinni, mert nem szereti a macskákat? Könyörgöm... Gondolkozzatok már. Ameddig a kutya tulajdonosa vigyáz arra, hogy az ő állata ne tudjon átmenni, mászni, szökni, vagy akárhogy átjutni a szomszédba, addig mosom kezeim.. Nehogy már álljak az udvaron 0-24 és figyeljem, hogy mikor jön át az a szerencsétlen macska... Kedves Kérdező! Nem fogják elvinni a kutyád, nyugodj meg! Ha ezért feljelent a szomszédod, ki fogják röhögni.
2010. okt. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kicsit túlzásokba estek, nem?

Egy macskának nem mondhatod, hogy ne menj a szomszédba, mert ott a kutya. Vagy felfogja, vagy nem.

Nálunk is kergeti a kutya a macskákat,ellenben a miénket nem bántja.

A szomszéd macskáját, meg "kölcsönkértem" összeszoktatásra, mivel folyamatosan itt héderezik nálunk és még kicsi. Egy idegen felnőtt macskát nem tudok ölbe venni,és összeszoktatni a kutyával, mert jobb esetben tőlem is fél.

Attól, hogy egy kutya elvisel egy macskát, nem feltétlenül fogja az összeset elviselni, pláne ha az rohan előle,felébresztve a zsákmányszerző ösztönt.

A kérdésre válaszolva, pedig nem vitetheti el a kutyádat, így elég sok kutyának meg lehetne pecsételni a sorsát.

2010. okt. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!