Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » MI a teendő? Ha a kutyánk...

MI a teendő? Ha a kutyánk megtépázza a szomszéd macskáját a saját udvarunkon?

Figyelt kérdés

A szomszéd elakarja vitetni a kutyát, mert a macsek elpusztult.De be van oltva, a gyerekeket nem bántja, sőt...

Nem szívlelem a macskákat, igaz, de sajnálom én is a cirmost, viszont a kutya -macska viszony, no meg a terület védés is......Vagy hogy van ez?Segítsetek légyszi, mert megőrülök ettől a helyzettől.Érdekes, mindig csak erre az 1 macskára fújt, a többi még ehetett is a tálából és tessék!

Elvitetheti és egyáltalán tilos szabadon tartanom a kutyát csak mert neki macskája van?


2010. okt. 5. 00:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Termeszetesen ha a szomszednak va negy kis esze, nem a macska miatt fogja feljelenteni, hanem mert sokat ugat, vagy nem jol van tartva.

De ez a "kinek van igaza" dolog sehova sem vezet. Mivel, ha a viszony amugy is olyan, a szomszed nem fog vacakolni, megmergezi a kutyat mielott uj macskat szerez.

Eshat, "minek ette meg, ra volt irva hogy mereg". Erre a kerdezo megmergezi a macskat, es beszerez egy kutyat... Erre...

Ezt a dolgot csak ugy lehet megoldani, hogy a kerdezo a lehetosegeihez kepest megneveli a kutyajat, es egy kis empatiat tanusit, hogy forditott helyzetben o mit szolna a dologhoz.

"Rossz szomszedsag torok atok."

2010. okt. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem vitetheti el, ennyi. A kutyák utálják a macskákat. Ha nem vigyáz a macskájára ne mást hibáztasson.
2010. okt. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Hú, jó sok komment jött:).

Az a helyzet, hogy a másik szomszéd macskáival semmi gondja nincs a kutyának.Nem tudom, miért pont ezt az egyet nem szívlelte, bár sejtem.Már kiskorától úgy tanítottuk a kutyát, hogy egy bizonyos szóra, szépen lassan eszik, még a gyerekek is belekotárkodhatnak a tálkájába, ahogyan a macskákkal is evett már egyszerre.Viszont az elpusztult jószág annak idején, csúnyán megkarmolta, majd nem a szeme is ráment.Gondolom én, hogy ebből volt nála ez a nagy ellenszenv.

Kutyaiskola már folyamatban van, bár az azért mert az állandó ásásról sehogyan sem tudtuk leszoktatni.Így visszük már lassan 2 hónapja, de semmi eredmény:(.

2010. okt. 5. 10:29
 24/25 A kérdező kommentje:

Ja , és arról hogy ha gyerek mászik be az udvarunkra:

a kert végében van az egyik általános iskola pályája, ahonnan a gyerekek állandóan átrúgják a labdát, és inkább átmásznak érte mintsem körbe jöjjenek és elkérjék.Egy ilyen alkalommal a kutya kint volt a gyerek meg mászott be, a kutya elvette a labdát, bevitte a helyére , megállt és elkezdte ugatni a gyereket.Nem bántotta,felé sem indult, csak addig ugatott míg vissza nem mászott.Az ugatásra mentem ki, és boldogan hozta a legújabb szerzeményét.Büszke voltam rá, mert ugyan lenyúlta a labdát, de nem is közelített a gyerekhez.Onnan tudom biztosra, hogy a tanár végig nézte a jelenetet és elmondta.

2010. okt. 5. 10:39
 25/25 anonim ***** válasza:

off: az ásásról. A múltkor valamelyik kutyás műsorban láttam, hogy úgy szoktatták le az ásásról hogy készítettek neki egy homokozót. És belerejtettek mindenféle dolgot. Labdát, velős csontot, játékokat és onnantól kezdve a kutya csak ott ásott.

on:

2010. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!