Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mekkora kutyátok van? Milyen...

Mekkora kutyátok van? Milyen fajta? Milyen célból tartjátok?

Figyelt kérdés

Tizenéves korosztály: szüleid/szüleitek beleegyezésével tartjátok?

Felnőtt korosztály: párotok is ugyanúgy szereti a kutyátokat?

Egyedülálló felnőttek: szeretetpótlék (társhelyettes) szerepet tölt be a háziállat az életetekben?



2023. febr. 27. 23:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

#20 Mondjuk pont megérveltem, hogy ezzel éppen nem családtagként kezeled. Vagy ha igen, akkor isten mentsen bárkit attól, hogy családtagként kezeld. Te is egy senki vagy számomra, tehát ne mondd meg nekem, hogy mibe kötök bele, mibe nem. Ugye neked én nem egy senki vagyok, hanem egy agyhalott, ahogyan élből visszavágtál. :) És törődj bele, hogy nem körülötted forog a világ, ha nekem beszólsz, visszaszólok, cserébe nem kötelező elolvasnod.


(Arról meg, hogy mi a bántalmazás, inkább ne kezdjünk diskurzust, én örülök, ha nem bántalmazod a kutyádat, de az eddigi megnyilvánulásaid alapján mentálisan minimum nem elégíted ki, de inkább kínzod.)

2023. febr. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Francia buldog. Lelki társ. 52 évesen vettem első kutyám. A feleségem is szereti. Lassan két éve itthon vagyok , / rák, műtétek, leszázalékolás/. Ezért vettem a mi kisfiúnkat. Számunkra ő nem kutya, hanem csakádtag. Igazi kisfiú. Kedved magyartanár jelőlt! Ő mindig kisfiú marad. Ha morcos vagyok rá, mert makacs , akkor kiscsávó. Emberek között is van aki élete végéig "Janika", "Pirike" stb marad.
2023. febr. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 NTBS ***** válasza:
32%
Egy korcs. Egy éves, szuka. Befogadtam, hogy ne pusztítsák el.
2023. febr. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Labrador, 35 kilós kan, 6 éves.


Párom is ugyanúgy szereti, ő egy 4 éves amstaff szukát hozott a kapcsolatba.


De amíg egyedül voltam se töltött be szetetetpótlékot, mindig helyén vannak kezelve, se nem a párom, se nem a gyerekem. De ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem, mert nagyon is, de máshogy, mint az embereket szokás.

2023. febr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%
#1-en mi lepontozni való volt?
2023. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeretetpótlék? Nekem ők nem pótlékok. Ugyanúgy szeretem őket és foglalkozok velük akkor is, ha van párom.


1,5 éves biewer yorkim és yorki keverékem van. Párom most nincs, de csak olyannal jövök össze, aki szereti őket, nyilván ez fontos szempont. Amúgy azért tartom őket, mert imádom a kistestű, szeretgetnivaló kutyákat + így sokat megyek a természetbe, kutya nélkül nem járnék ki sétálgatni.

2023. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

5 év körüli ivartalan szuka, másfél éve van nálunk, menhelyről fogadtuk be, bull-labi keverék, 25 kg. Férjemmel egyformán szeretjük, foglalkozunk vele, kutyasuliba is ketten járunk vele, sétákat nagyjából igazságosan elosztjuk, és általában heti 1x hármasban kirándulunk, sétálunk együtt. Régóta szerettünk volna kutyát, mindkettőnknek volt korábban, de a körülményeink most tették lehetővé, hogy ne kelljen egyedül itthon lennie egész nap, úgy nem akartunk korábban. Nem hiány- és szeretetpótlék, egymást is nagyon szeretjük, kettesben is vannak programjaink és gyereket is tervezünk, a kutya az egy nagyon szeretett, megbecsült családi kutyaszerepben van.


Ebbe persze belefér, hogy sorozatnézés közben köztünk fetreng a hátán és tekergéssel irányítja rabszolgáit, hogy pontosan hol vakarják! :D

2023. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

És hogy milyen célból tartjuk... nehéz ezt megmagyarázni annak, aki nem kutyás, mert kívülről nézve drága, problémás, időrabló, macerás, van amit hozzá kell igazítani az életünkben. Mondjuk mi szerencsések vagyunk vele, meg sokat dolgoztunk vele/rajta, és így csomó mindent nem kell hozzáigazítani, pl. munkahelyre be tudjuk vinni, családi eseményekre jöhet, még legendásan nem nagy állatbarát anyám szívét is elrabolta.


De rengeteg szeretetet ad. Szerintem itt vannak félreértések, hogy nekem nyilvánvaló, hogy nem olyan szeretetet mint a férjem vagy a leendő gyerekem, másfajtát, de attól még vele teljes most az életünk, úgy érzem.


Realitásában nézve pedig: stresszoldó + fizikai aktivitást biztosít! Télen hetekig ki sem mozdultunk a bolt-munkahely-szülők háromszögből, na ez most nincs, vele bizony menni kell mindennap, hacsak nincs kutyadermesztő hideg vagy szakadó eső, akkor a nagy séta minimum 1-1,5 óra, nyaranta sokszor 2 órát is csavargunk vele + heti néhányszor nagyobb fárasztás, Dunapart ilyesmi. Tök jó nekünk is, amikor szombat reggel 9kor a Dunaparton sétálgatunk és nem a kanapén döglünk TV-t/laptopot nyönyörgetve. :)


17-es voltam.

2023. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!