Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tartjátok ezt a fajta elválasz...

Tartjátok ezt a fajta elválasztó étkezést? Eredmények? Másrészt gyümölcsöt kevertek más gyümölccsel, mert sok helyen olvastam, hogy egy féle gyümölcsöt szabad enni egyszerre. (pl. ebben az esetben a vegyes gyümölcs turmix kilőve- sajnos)

Figyelt kérdés

Hallottam elválasztó étkezésről...mikor össze nem illő ételeket az emésztés könnyítésére nem eszünk.

(pl. fogyasztható hús zöldséggel- de nem fogyasztható hús szénhidráttal vagy pl. tejtermék csak önmagában, stb.)



2015. márc. 7. 10:22
 1/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Tartottam. Nem lettem fittebb sem testileg, sem mentálisan.


Egyénenként is változik. Próbáld ki, figyeld a tested. Ha érzed, hogy több az energiát szétválasztásnál, akkor a te tested úgy könnyebben emészt és neked érdemes úgy csinálni.


A gyümölcsös dolgot butaságnak tartom. Mehetnek együtt.

2015. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még mindig van, aki hisz ebben? Nem ehetek salátát se? És hányszor egyek egy nap, ha mindig csak egyfélét vehetek magamhoz? Azért van a gyomor, hogy dolgozzon, nem szabad hagyni, hogy eltunyuljon a pépektől és a "gondosan" összeválogatott ételektől. Azt eszem, ami ízlik, olyan kombinációban, ahogy jólesik. Mozogni kell, nem ilyen baromságokkal foglalkozni.
2015. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Okkal kérdeztem... mert több betegségem is van, és szeretném az immunrendszerem erősíteni az összes elképzelhető módon.
2015. márc. 7. 19:41
 4/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

#2!


Te egyrészt kevered a szétválasztó diétát az össze nem evéssel. Másrészt a kérdező egy szóval sem mondta, hogy fogyózik. Az emésztőrendszerét szeretné kímélni, az emésztését hatékonyabbá tenni. Ez utóbbi éppenséggel a hízni akarás irányába is mutathat.


"eltunyuljon a pépektől és a "gondosan" összeválogatott ételektől." - a kérdező nem gondosan összeválogatni, hanem gondosan szétválogatni akar.


"Azt eszem, ami ízlik, olyan kombinációban, ahogy jólesik" - szíved joga. Egyrészt a jólesik alatt érthetjük a testünk visszajelzéseit. Azok jelzik, ha valami nincs rendben. Másrészt, ha mindenkinek az lenne a jó, ami neki jólesik, akkor miért van ennyi beteg ember. Valóban többet kéne mozogni, de ennyire nem lehet leegyszerűsíteni a dolgot. Ha kicsit jobban elmélyedsz a témában, meglátod, nem biztos, hogy butaság azzal foglalkozni, mit és mivel eszünk.


Az én étkezéseim egyébként komplexek. Mindegyikben van fehérje, zsír, Ch és zöldség is. Ettől még nem biztos, hogy nincs jobb lehetőség.

2015. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Kedves 4-es egyetértünk! A mozgás az érem egyik oldala, de a táplálkozás a másik. Sajnos, ebben a témában is útvesztők vannak, ahogyan a sok anyagot nézem a neten. Rengeteg féle szempont és indok,h melyik miért jó/jobb!

Talán egy dolog ami mindegyikben közös,hogy a zöldség szuper... minden szempontból, minden esetben! :)

2015. márc. 8. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!