Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatoktól való fóbia...

Az állatoktól való fóbia öröklődhet?

Figyelt kérdés

Én egészen kicsi korom óta élek békafóbiával.

És nagyon úgy látszik, hogy ezt az ikreim is örökölték mindketten, mert ők még majdhogynem nálam is jobban félnek ezektől a brekiktől.


Ez normális?


2010. okt. 14. 06:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem örököltek semmit, csak a szülők viselkedésmintáját követik, jelen esetben a te fóbiádat....
2010. okt. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tanult, ezt látták tőled, akkor biztos így a helyes. Ezzel még együtt lehet élni azért, bár a békák nem bántalan. :D
2010. okt. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hála Istennek, a fóbia nem örökletes, de inkább azon kéne dolgozni hogy a gyerekeidnek ne mutass ilyen rossz példát és moderált a viselkedésed... látod most milyenek lettek szegénykék, irracionális félelmet táplálnak egy olyan dolog irányába, amire nincs semmi okuk, egyiknek se esett béka a fejére és nyálkázta össze, ha nem tévedek, na meg ha igen és megtörtént volna akkor mi van.


ha nem megy, terápiával, azaz lépésről lépésre, pl orvos segítségével, mert a fóbia BETEGSÉG.


hogy meséled el nekik pl a Békakirályt, hányni fognak közbe meg szörnyülködnek? :D


van egy ismerősöm, madárfóbiás, simán lefekszik a belváros közepén a földre és védi a fejét, mert hogy meg fogják suhogtatni a madarak a szárnyukkal.. eleinte vicces volt, egy idő után irtó kellemetlen és szánalmas.


én például nem szeretem a rovarokat, legalábbis ha sokan vannak, gyerekkoromban, ha letettek a fűbe, sikoltoztam mint egy hülye, aztán volt egy olyan élményem pár éve hogy a dzsungel közepén voltam (szó szerint) és kiszakadt a szúnyogháló és az összes létező undorító ótvar repülő termesz vagy mi, kb ezer darab bejött a lakásba... na jó terápia volt... legyőztem őket :D


mondjuk egy ártatlan kis békát nem tudnék bántani... rovarokat is csak akkor ölök ha muszáj, mert elárasztanak vagy pl bejön egy csótány és nem akar kimenni stb.

2010. okt. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

igen, az elsőnek igaza van, ezt nem lehet örökölni, csak sokan mégis azért hiszik, mert ha valaki olyan környezetben nő fel, akkor a fóbiás szülőtől eltanulja szépen ---

Na de ugyan ennyire lehetsz ám immunis ellene, szal én azt mondom, itt a személyiség-összetevők sokat nyomnak a latba.

2010. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fóbia nem öröklődik. Egyik sem. Csak ezt látták tőled, és amíg te már valószínűleg azt sem tudod, hogy mi váltotta ki belőled, addig agyerekek azt látják, hogy te félsz tőlük, tehát a békától félni KELL.
2010. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!