Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fogtam egy egeret! Megszelídül...

Fogtam egy egeret! Megszelídülhet?

Figyelt kérdés

Tegnap a felmosó vödörben láttam, hogy ugrándozik valami. Egy kisegér volt, olyan hagyományos szürke fajta. Beleraktam egy üvegbe, adtam neki gyümölcsöt, töpörtyűt, meg egy kis zsebkendőt, amiből tud magának vackot csinálni.

Párom azt mondja engedjük el kint, de nincs szívem, tudom, hogy meghalna.

Megszelídülhet? Vagy neki ez csak kínzás? Mit tegyek?


2010. okt. 21. 14:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
31%

1,

Az üvegbe bele fog fulladni mert alul elhazsnálódik a levegő..


2, A sokktól, a traumától infarktust is kaphat.


3, A vadon élő egerek bolhásak, vagy akár tetvesek is lehetnek, és mindegyik hordozza a galandférget illetve fonálférgeket ezért soványodnak le azok a macskák is amelyek egeret esznek.


4, A harapásával akár veszettséget is terjeszthet.



5, Sosem fog megszelidülni. Tartásával elég nagy kockázatokat vállalsz magadra és a családodra nézve, nem véletlenül írtják őket olyan helyen ahol emberekkel vagy embereknek szánt termékekkel kapcsolatba kerülhetnek.

2010. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Az üveg tetejére raktam lyukakat, nem fullad meg...

De akkor azt hiszem, mindkettőnknek jobb lesz külön.

2010. okt. 21. 15:01
 13/24 anonim ***** válasza:

14:52 -nek

kabeeeeeeeeee

::)))))))))

a höris

2010. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%
Hiába raktál lyukakat, akkor sem cserélődik alul a levegő..
2010. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ugrál rendesen, nem hiszem, hogy nem kapna levegőt. Meg mikor dobok neki be kaját, akkor meg az egész cserélődik. De mindegyis, megyek elengedem.

Ki - ki lakjék hazájában...

2010. okt. 21. 15:05
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

én is az esetleges betegségektől óvnálak. Bájos és kézhez szoktatható ha pici, de nem tudhatod van e külső-belső élősködő, baktérium vagy vírus, amit hordozhat..

Ha a hörid mellé teszed, lehetséges hogy megfertőzi, és te is elkaphatsz ezt-azt tőle..

Kéne neki egy vizsgálat, és persze karantén..


Ha elengeded, nem lesz baja, talál magának megfelelő vackot, vagy visszafut oda, ahonnan jött.. egyébként ha csak úgy ráakadtál otthon, nem ártana átnézni a házat, mert sok lehet, és mindent megrágnak..

2010. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Elengedtem...


Tényleg igazatok van, így lesz jobb mindenkinek!


Kint találtam az udvaron a vödörben, de párom a biztonság kedvéért hoz egércsapdákat. Ő is rögtön ezt mondta, hogy tuti van belőle több is.


Hát, majd meglátjuk.


Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!


Szép napot Nektek!

2010. okt. 21. 15:19
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ezt ciki elmesélnem, hogy miket csinálok felnőtt nő létemre, de legyen.


Történt, hogy felfedeztem egy egeret a sufninkban. Kis cukinak találtam az aprócska gombszemeivel, ahogy lesett, így elkezdtem etetgetni. Mármint mindig hagytam elöl egy két szem kutyatápot.

Elneveztem Norbinak,és én kis naiv azt hittem, hogy csak egy Norbim van.

Páromnál ez szépen lassan kezdte kiverni a biztosítékot, ezért beszerzett néhány csapdát.

Hát kiderült, hogy Norbinak egész nagy családja lakott nálunk. Tehát volt Norbi 1 és ez ment kb Norbi 22-ig.


Úgyhogy ahol van egy Norbi, ott vagy van, vagy lesz sok-sok Norbi. Egyébként meg ne aggódj, az egerek igazi túlélő állatok.

2010. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
44%
Szép napot neked is! Cin-cin :)
2010. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a Norbis ez nagyon ott van:DD nagyikámnak felolvastam, akkorát röhögött ,hogy a felső fogsorát kilökte a szájából:))))))))) ezért már megérte felébredni, az egész család szanaszét fekszik a röhögéstől:)) köszi:)))))))
2010. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!