Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fogtam egy egeret! Megszelídül...

Fogtam egy egeret! Megszelídülhet?

Figyelt kérdés

Tegnap a felmosó vödörben láttam, hogy ugrándozik valami. Egy kisegér volt, olyan hagyományos szürke fajta. Beleraktam egy üvegbe, adtam neki gyümölcsöt, töpörtyűt, meg egy kis zsebkendőt, amiből tud magának vackot csinálni.

Párom azt mondja engedjük el kint, de nincs szívem, tudom, hogy meghalna.

Megszelídülhet? Vagy neki ez csak kínzás? Mit tegyek?


2010. okt. 21. 14:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit. Ezért nem reklámozom.Mindenki kiröhög:)
2010. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Kouldelka!

Szerintem meg aranyos, nyilván Te is legalább olyan állatbarát vagy, mint Én. :)

Ilyen őrültekre is szükség van, mint mi! :)

2010. okt. 21. 18:08
 23/24 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy megszelídülhet. Nagy térhez van szokva, nagyon félénk, és ha bezárod egy kis helyre, szerintem beleőrül a folytonos stresszbe. Egyszer én is fogtam egeret, este volt már, másnap el akartam engedni, de este elpusztult. Egy befőttes üvegben volt. Az egér mászik, a terráriumból, ha nyitott a teteje, simán kimászik.

Tengerimalac mellé főleg ne tedd be. Ne tudhatod, nem hordoz-e valami betegséget, amit ha te nem is, de a tengerimalacod esetleg elkaphat. Ráadásul túl nagy a méretkülönbség köztük, a malac akár még rá is léphet véletlenül. Arról nem is beszélve, mekkora stressznek teszed ki ezzel az egeret. Még egy állat, amitől félni kell és nem lehet előle elbújni.

A ketrec rácsai közt is kifér, ez tapasztalat. Maximum 0,5 cm legyen a rácsköz, de vad egereknél szerintem még kisebb.


OK, OK, elengedted. Nagyon helyes. Nem fagy meg, nem lesz semmi baja. Neki ez a természetes, hogy a természetben él, és áttelel. Ha most nem így tetted, legközelebb a háztól jó messze engedd szabadon, mert visszatalál könnyen.

Ha szeretnél egeret, mert a tenyésztőknél kaphatók emberhez szokottak, akkor vegyél egyet. Aranyosak, rengeteg színváltozatuk van.

2010. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
ha egeret akarsz tartani akkor vegyél fehéregeret állatkereskedőnél. a befogott egéret meg süsd meg, az nem fog kézhez szokni
2010. okt. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!