Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy jó gazda milyen?

Egy jó gazda milyen?

Figyelt kérdés

Sajnos nyáron elpusztult a kuvaszom, 9éves volt. Semmi baja nem volt, az állatorvos be is oltotta, de másnapra csak úgy meghalt. Nem szeretnék egy ideig kutyát, nyárra tervezem.


Hány nm elkerített rész kell egy kuvasznak? (láncra nem akarom kötni) Milyen gondoskodást igényel?

Többször vittem sétáltatni, naponta többször etettem, de az utóbbi 1-2évben semmi életkedve nem volt. Lehet rossz gazda voltam, nem tudom.


2010. nov. 1. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom a kutyusod.Nem te voltál a rossz gazda,ha így,egyik pillanatról a másikra elpusztult és egy ideje már semmi életkedve volt,valószínűleg valamilyen hosszabb,komolyabb betegség kínozta.Az is lehet,hogy daganata volt vagy valamilyen öröklött betegségben szenvedett.Erről te igazán nem tehetsz,hogy nem volt jó kedve-esetleg ha orvos látta volna...De nyilván,ki gondolja,hogy baj lehet,ha rendesen eszik,iszik,mozog a kutya és látszólag fájdalom/tünetmentes.Jövendőbeli kuvaszodnak sem kell különb gondoskodás,mint egy nagy tér,ahol kedve szerint mozoghat és nem kevés szeretet.Ha ugyanígy biztosítani tudod majd neki a napi rendszeres sétát és mozgást,elég ételt és szeretetet,és következetes nevelést fog kapni-ennél többet nem tehetsz érte.
2010. nov. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: gondoskodó.

Részvétem, ne okold magad!

2010. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De pontosan mennyit kellene sétáltatni? Mekkora tér kell neki? A kuvaszt nagyon jól kell nevelni, rossz kutya nincs, csak rossz gazda.
2010. nov. 1. 17:00
 4/10 anonim ***** válasza:

idézet innen: [link]


"Aki kuvasz tartására vállalkozik, tisztában kell lennie azzal, hogy önálló, különleges jellemű, szabadságszerető fajtáról van szó, ezért jó, ha a gazda következetes, és ért is a kutyához.. Ne vegyen kuvaszt az, aki nem tud számára elegendő nagyságú szabad területet biztosítani, ahol nagy mozgásigényét, kiváló őrző-védő adottságát kiélheti. A láncra kötést, tartós kennelben tartást nem, vagy csak nagyon nehezen tűri. Az ingerszegény környezetet, a gazdával való rendszeres kapcsolat hiányát, a szeretetet nélkülöző, igazságtalan bánásmódot, a követelménymentes életet nehezen viseli, talán ezért gyakori az a vélekedés, hogy a kuvaszt kiszámíthatatlan, agresszív, „hamis” kutyának tartják, valójában ennél a fajtánál is csak a rossz, nemtörődöm bánásmód és tartás, a gazdával való szeretet nélküli kapcsolat rontja el az egyébként normálisan kezelhető, gyerekszerető ősi magyar kutyafajtát."

2010. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt a wikiről lopták, már olvastam többször.

De azért kössz!

2010. nov. 2. 10:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Sztem ők a legjobb házőrzők. Csak az a baj, hogy szeretik őket megmérgezi ezért :( Több kuvaszt ismertem és mindnek mérgezés lett a vége :(

A jó gazda olyan, aki nem csak tartja a kutyát, és kilöki az udvarra, hanem rendszeresen is foglalkozik vele, és mindennel,ami a kutyatartással jár. Ez a kuvaszra különösen igaz, mert különben még a saját gazdája se lenne biztonságban tőle.

2010. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az én kutyám (kuvaszom) anno rasszista volt, vagy nem tudom. Minden cigányt megugatott!
2010. nov. 2. 10:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam mérgezésre, de hogy? Én nem adtam neki mérgezett kaját az biztos, de hogy valaki megmérgezte volna... Csak nem, nem hiszem hogy ez olyan nagy öröm lenne valaki(k)nek.
2010. nov. 2. 10:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Kutyák is tudják azt úgy látszik, amit mi emberek :D
2010. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pedig hidd el, hogy vannak olyan emberek. a patkány is lehet "mérgező"
2010. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!