Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire bírja azt egy ló ha...

Mennyire bírja azt egy ló ha két különböző stílusban lovagolják?

Figyelt kérdés
Ezalatt nem angolra és westernre gondolok. Hanem arra hogy a (iker)tesómmal közös lovunk van. Én pl. szeretem ha egy ló szépen megy a pályán és tudja az alap dílovagló figurákat. A bátyám viszont általában csak felpattan és szinte nulla bemelegítés után vágtázgat, az se zavarja ha épp rossz lábra, de én hiába beszélek neki. Tehát várható az hogy bátyám hatására pl. eltompul a ló vagy meg tudja különböztetni hogy mikor melyikünk ül rajta és ez alapján viselkedik?
2010. nov. 5. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A ló ettől nem fog eltompulni. A bátyádnak igaza van, hogy e3gy kis vágta nem árt meg a lónak. De neked még igazabbad van, mert a tudás az tudás. A lovaknál is.
2010. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az várható, hogy tönkremegy a ló. Nem véltelnül melegítünk be. Jó lábra se azért vágtázunk, mert úgy néz ki jól kívülről. Szvsz az ilyen embert szokás lógyilkosnak nevezni, sokat elárul a jelleméről...

Amúgy nem okoz neki viselkedési gondot.

2010. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tönkre fog menni a lovad...Előző véleményét adom...

4 éves korom óta lovagolok..Ez nem így megy hogy felpattanok és egyből agyonvágtázom az agyam..

Beszélj vele mindenképpen,ez így nagyon nem lesz jó a lónak..Ez nem egy gép,érző állat..Ne szórakozzatok már vele b*zdmeg...

2010. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tényleg fontos hogy helyes lábra menjen a ló pályán!

no meg a bemelegítés, elengedhetetlen. Ezt mindenképp magyarázd meg neki, mert így tönkre fog menni a ló!

2010. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezerszer elmondtam én már neki de tojik rá... Mindig azzal jön hogy akkor meg amikor még nem volt autó egész nap vágtáztak a lóval stb. Amúgy az eltompulást meg azért gondolom mert ő csak felül addig sarkalja a lovat amíg vágtába nem vált, és úgy kanyarodik, hogy a szárral elhúzza a ló fejét... De azt is hiába mondom neki hogy úgy is megérti a ló ha finomabban "rúgja". Attól még én nem adom fel és ezek után is mondani fogom neki.
2010. nov. 6. 18:36
 6/6 anonim ***** válasza:
még a szüleidnek is vagy valaki felnöttnek is szólhatnál akár
2010. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!