Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Eteted télen a vadmadarakat?...

Eteted télen a vadmadarakat? Ha igen, hogyan és mivel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 19:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És milyen fajokat figyeltél meg eddig az etetőnél?
2010. nov. 13. 19:19
 2/16 anonim ***** válasza:
Én zab és szotyi keverékét adom nekik. Általában verebek, meg széncinegék jönnek.
2010. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nos, nálunk van macska.

Lehet kapni cinegegolyót:

[link]


Téli hizlalóeleséget, bőrkét.

Tengelic, cinege (szén, kék) verebek, galambok, rigók, stb.

2010. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Etetjük őket, de sajnos nincs sok időnk/lehetőségünk megfigyelni: mire vége a munkának, már beesteledik. Többnyire cinkék, verebek, rigók jönnek, de tavaly óta jár ide egy szajkó pár is, néha hétvégéken szoktuk őket látni.


Terményesnél veszünk magvakat, töredéke a bolti áraknak, így még több madárnak jut eleség. A magokat én keverem itthon össze, van benne napraforgó, köles, cirok, zab, búza, tört kukorica vegyesen, ez kerül ki naponta az etetőkbe. Emellé hetente teszünk ki 2-3 szelet szalonnát egy ágra lógatva, onnan csipegetik.

2010. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Van ez a cinegegolyó.Ezt vettük mert van cicánk.És egy vékony ágra már nem mer kimenni.

Cinegék, verebek többségében.Rigók nálunk nincsenek.

2010. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Főleg cinegék, de ritkán megfordult egy-egy ismeretlenke is :)

Szotyi, dióbél, szalonna, meg egy kis gyömölcs is maradt -direkt nekik- a fán, szőlőtőkén.

2010. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

19:48-as utolsó vagyok. A hogyanra válasz lemaradt.

Szóval, biztosan ismered az 5L-es desztiláltvíz flakont. Annak az oldalában vágsz egy ajtócskát, nyílász. Akkorát, hogy kényelmesen be tudjon repülni a madárka. Benne pedig elrejted az élelmet. Ezt mind felkötöd a fa egy már vékonyabb ágára, hogy a macska ne zaklassa. (Ugyanis nekünk is volt macskánk - szüleimnél.)

2010. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ilyen sokan szeretik a madarakat. Igazából csak kiváncsiságból kérdeztem. Mi is rendszeresen etetjük őket telente. A Bakony lábánál lakunk, a város szélén így mindig sokan vannak, főleg ha nagy a hó. Mi is cinkegolyóval, feketeszotyival és apróra tört dióval etetjük őket, két kisebb és egy nagyobb etetőben, hogy mindenkinek legyen helye. Az eddigi hózzászólások alapján nálunk elég sokféle madár megfordul. Eddig amit láttam: házi veréb, mezei veréb, tengelic, zöldike, széncinege, ezek a leggyakoribbak, amik ritkábbak: kékcinege, barátcinege, fenyőpinty, meggyvágó. Tavaly télen, amikor legnagyobb hó volt, egyszerre öt meggyvágó volt az etetőnél egy nap. Valamint feketerigók és balkáni gerle párok is szoktak keresgélni.
2010. nov. 13. 21:03
 9/16 anonim ***** válasza:

széncinegék, mostanában rengeteg a kékcinege is, őszapók, zöldikék, vad gerlék és persze a nagy dög postagalambok...

sajna a galambok totál elették a kicsik elől az eleséget, ezért sajnos szankciókat kellett csinálnunk, leszűkítettük a madáretető bejáratát...

ez nem szemétség, de találna máshol is kaját, nem lenne rászorulva a napraforgómagra, dióra, stb...

2010. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem írni, ha egyik télen elkezded etetni őket, akkor ezentúl mindig kell, mert odaszoknak, megszokják az etetést...
2010. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!