Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Eteted télen a vadmadarakat?...

Eteted télen a vadmadarakat? Ha igen, hogyan és mivel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 19:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Boltit veszek. Nem olyan drága, hogy nekiálljak pepecselni a házival.

Szóval a lakásban: az erkélyen fel van függesztve egy madárház, abban van felakasztva két golyó mindig.

Kertben: elég sok fel van akasztva a fákra. Macskáktól nem tartok mert a kutyák távol tartják őket. :)


Ide a lakáshoz cinkék járnak csak, a kertbe meg mindenféle fura madár. Cinkét, rigót felismerem, de nem vagyok jártas a vadmadarakban, szokott jönni valamilyen zöldes színű madárka, amiről gőzöm nincs, hogy mi, majd egyszer utánnanézek.

2010. nov. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szerintem zöldike lesz az a zöldes madár. :) [link]

Idén mi is veszünk valami köleses keveréket, mert a pintyfélék (zöldike, tengelic, fenyőpinty) szerintem díjazni fogják. Szerintem azt a földre fogjuk szórni a kertben, mert megfigyeltem, hogy a cinegék soha nem szállnak le a földre, csak magasan lévő etetőbe és golyókra, ellenben a fenyőpintyek csak a földön keresgélnek.

2010. nov. 14. 10:46
 13/16 A kérdező kommentje:
Olyan is írhat nyugodtan aki nem eteti őket. Csak írja meg miért nem. Egyébként van olyan álláspont is, hogy nem kell őket etetni, hogy működhessen a természetes kiválasztódás, vagyis elpusztuljanak a gyengébb egyedek. Van benne igazság, de szerintem ezeken az egyre keményebb teleken így is működik. Ráadásul csökken a számuk a term. kiválasztodás nélkül is, az ember jóvoltából, így nem árt segíteni őket.
2010. nov. 16. 17:10
 14/16 Norczy ***** válasza:

én is bolti magot szoktam nekik venni+cinkegolyót!

Amiket eddig felismertem: szén-kék-barátcinke, feketerigó, balkáni gerle, verebek, csuszka, kisharkály,zöldike,citromsármány, tengelic,erdeipinty és még van 3 pintyféle amit nem ismerek fel. De utána ezek nyáron is az udvarban maradnak és besegítenek a gyümifák rovarmentesítésében :)

2010. nov. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
en is etetem oket mert nagyon szeretem az allatokat de csak fara teszek ki nekik eleseget mert az erkelyt feszt osszeszarjak. De akkor is megeri mert szepek.
2010. nov. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen. Szotyola, dió mogyoró, pinty magkeverékkel. Jöttek: csíz, fenyőpinty, erdei pinty, széncinege, kék cinege, csuszka, rövidkarmű fakusz, hegyi fakusz, nagy fakopáncs, közép fakopáncs, tengelic, zöldike, őszapó, feketerigó, balkáni gerle, meggyvágó, szajkó, mezei veréb, házi veréb.
2014. aug. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!