Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Nem tudom mi a...

Mi lehet ez? Nem tudom mi a jóég csipked napok óta.

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 hete szinte minden éjszaka összecsipked valami. Amikor felkelek akkor veszem észre, rendszerint fél órát viszket aztán másfél-két óra múlva elmúlik. Néha csak 1-2 kis halvány piros csípés, de volt kb 4 napja, hogy a lábfejemtől a csípőmig szó szerint televoltam csípésekkel,egybefüggő sok kis csípéssé alakult.

Ha nap közbe nézem, hogy mi volt az soha semmit nem látok. Olyan mintha a levegő lenne vagy nem tudom...tényleg már nem tudom elképzelni se. Bolha biztos nem, mert 1 darabot nem láttam eddig. Pók meg...hát nem tudom egy egész csordának kellett volna lennie ahoz a sok csípéshez.

Ötletek?


2010. dec. 14. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! a pók nem csíp! általában ágyi poloska a tettes, amit a pókra fognak! nézz utána, és vegyél irtószert!
2010. dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ja valamim poloska lehet.
2010. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod. Utánna néztem az ágyi poloskának is, de úgy emlékszem azok a csípések nem múlnak el egy-két óra alatt... Ezért nem tudom hogy milyen bogár lehet.

Ja azt még elfelejtettem mondani, hogy van egy kihúzható kanapé a szobámba és egy emeletes ágy. Mind a két helyen, akárhol alszom vannak rajtam csípések..igaz már nem sok, mostmár csak max 3-4 db de akkoris..az ágyi poloska repedésekbe meg szűk helyekre mászik be. Repedés nincs a szobámba nem rég lett kifestve, meg szerintem éjszaka nem fog a matracom alól lejönni és megcsipkedni a kanapén is. Vagy igen?

2010. dec. 14. 09:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Azaz!Poloska.Ágy kidob! Nagyon nehéz kiírtani.Szinte lehetetlen.Többet kéne takarítani az ágyat.Porszívózni,vagy ha van takarítógép.Vagy a gőzölős okosság.
2010. dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
vagy igen
2010. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én takarítok rendesen, mivel most nincs se munkám se suli. Minden nap szinte nagy takarítást csinálok... De az emeleteságy matracát nem szoktam felemelni. Alul az asztalom van, felül a matrac, valahogy eszembe sem jutott hogy én ott azt is takarítsam:S

Nem merem felemelni a matracot félek a látványtól:D

Ráadásul a matracom se valami régi..és most kidobni:S WÁá.

Akinek esetleg más ötlete van, hogy milyen bogár lehet, az ossza meg velem!:D

2010. dec. 14. 09:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy most néztem, vérszívó lény, így állítólag vérpöttyöknek is kéne lennie a lepedőmön...de nekem semmi nincs.
2010. dec. 14. 09:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Insecticide 2000 rovarölő permet ( [link]


Ezeket a kis vackokat nagyon ritkán lehet meglátni. Szerintem ne is ölj ebbe energiát, hogy keresgéld és találgasd, hogy mi lehet és hogy hova bújik. Emeld ki azt a matracot a helyéről, ha teheted vidd ki az udvarra és porold ki, aztán pórszívózd ki. Nem kell itt semmit se kidobni. A matrac alatti részt törölt ki nedves ruhával alaposan, hagyd megszáradni. Aztán ezzel a spray-el fújd körbe-körbe mindenhol, bőven, ne sajnáld. Mehet falra, tapétára, textilre, kárpitra, fára. Nem hagy nyomot, színtelen-szagtalan, melegvérűekre ártalmatlan. Tehát ha körbefújkáltad, hagyd megszáradni. addig az ágyneműdet húzd le. A takarót és a párnát, ha van cserelehetőséget, akkor vidd ki a kertbe, pontjó, hogy most mínuszok vannak, legalább kifagy belőle minden a poratkától kezdve ... Legalább 3 napig hagyd kint, ha teheted. Addig húzzál tiszta ágyneműt egy másik takaróra-párnára. Ha nincs váltás, akkor elég, ha jó erősen kirázod. A lehúzott ágyneművel meg semmi extra teendő nincs, dobd be egy 60 fokos programmal a mosógépbe. A lényeg, hogy az élősködő, ami most el van bújva, éjszaka, ha előjön végiggyalogol ezen a szeren, aztán neki annyi ... Sok sikert!

2010. dec. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
szúnyog?
2010. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rovarölőt, szerintem ki fogom próbálni!

"Ezeket a kis vackokat nagyon ritkán lehet meglátni"

Épp az előbb szedtük fel a matracomat és szó szerint semmit se találtunk. Rések nincsenek mivel új az ágy, és rendesen van illesztve! De sehol semmit nem látok, se pontokat se lárvát se semmit. A biztonságkedvéért befujtam rovarölővel, de meg se moccant semmi. A kanapén szintén ez a helyzet, szétfeszítettem a varrásoknál és semmi sincs ott. Lehet hogy elmentek valahova? Ma nem volt rajtam reggel egy csípés sem.

Meg olvastam hogy vérpöttynek kéne lennie és azért ennyi idő alatt már kellett volna látnom legalább 1 db poloskát (ha az). Ja amúgy megnéztem a poloskacsípéseket, és azok sötétek ráadásul nem 1-2 óra alatt múlik el hanem 1 hét alatt...úgyhogy szerintem nem lehet poloska mert ezek sem egyeznek.:S

2010. dec. 14. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!