Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit érdemes a lipicairól tudni?

Mit érdemes a lipicairól tudni?

Figyelt kérdés

jó első lónak?

terepen mennyire jó?

mennyire ellenálló a betegségekkel szembe?

milyen az alaptermészete?


2011. jan. 7. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen tanulékony, nagyon engedelmes, jó munkakészségű, szilárd szervezetű, ellenálló, nem nagy igényű fajta. Elsősorban fogatló, kiváló hintós és kocsiló, emellett a spanyol iskolában hagyományosan használt lófajta. Nemzetközileg igen eredményes a fogatsport területén. Általában szürke, de gyakran előfordul fekete, sőt pej is. Bottal mért marmagassága 152–162 cm.
2011. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Itt is teljesen egyénfüggő...

no meg függ a vásárló lovastudásától is. Azért egy nagyon kezdőnek nem feltétlenül adnék lippet a kezébe (ez nem azt jelenti h nincs olyan lipp ami kezdőknek is jó lenne, de az átlag nem jó...)

eléggé agyasak, no meg sok önálló gondolatuk van...

2011. jan. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon okosak és mindig tudnak meglepetéseket okozni! Nem egy túl könnyen kezelhető fajta. Ahova én járok lovagolni ott is vannak lipicaiak és még a legtapasztaltabb lovassal is "elbánnak". Volt ott egy 20 éves kanca is akit lovagoltam egy ideig még amíg nyugdíjba nem ment:D de az is nagyon agya volt és okozott pár nehéz percet.:P Akit meg most lovagolok, az sem egy könnyű eset de ha az ember már kitapasztalta hogy mire képes hogy kezeljem le az adott szitut akkor sem 100 százalék h már mindent tudsz, rendkívül találékonyak:P Pedig már 4 éve űzöm ezt a remek sportot, lehet hogy csak hobbi szinten de egészen jó vagyok. Szóval: Aranyosak, egyáltalán nem rosszindulatúak, igazán szépek, de nagyon agyasak. Első lónak pedig csak egy tapasztaltabb lovas kezébe ajánlanám.
2011. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

én ugy vagyok kezdő hogy már azért szabadon megyek,nem futószáron,de van még mit fejlödnöm :D

terepen is voltam már.

elvileg akit megakarok venni lipicai,jól kezelhető,csak azért adják el mert egyik ló mellé se tudják berakni fogatba(ott megy legtöbbet)mert tul gyors a másik ketőhöz képest :D

jövőhéten megnézem egyik nap,lehet fel is ülök rá,majd még kiderül

2011. jan. 8. 15:08
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez a mondat elég sokat elárul. Túl gyorsan megy. akkor te sme fogod úgy tudni kezelni ahogy akarod. ÉS ha kocsiban megy a legtöbbet akkor nincs is rendesen belovagolva gondolom. Én ezt elfelejteném a helyedben, de nem az én dolgom eldönteni.:):)
2011. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ugy gyorsabb hogy a Matyiék már több mint 10 évesek,meg ha jól tudom magyar félvérek csak és hozzájuk képest gyors :D

a mostani gazdájuk nem használja őket csak fogatba,de be van lovagolva rendesen :D

2011. jan. 8. 16:26
 7/12 anonim ***** válasza:

próbáld ki, ha közel van, meg ismered a gezdit, akkor esetleg többször is.

Ha van rá lehetőséged, akkor hívd el magaddal az edződ is amikor kipróbálod.

Mert ahogy írtad is, te még tényleg a kezdő kategóriába tartozol (ami nem szégyen, legalább még van hova fejlődnöd) és nem túl jó dolog ha az ember fejére nő a saját lova...

otthon tartanád?

2011. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Guano Apes ***** válasza:
nekem is volt már több lippem. a világ egyik legokosabb lovai (lásd spanyol lovasiskola), de nagyon nehéz őket tanítani. nos amit elmondtál arról a lóról amit kinéztél, hát nem kezdőnek való. 1 az h a sokat fogatolt lovak nagyon menősek tudnak lenni és nem éppen puha a szájuk. nagyon sok munka finomítani őket főleg úgy h 1 kezdő biztonságosan tudja használni. tapasztalatból beszélek.
2011. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

az hogy menős nekem pont az kell :)annyira kezdő nem vagyok azért,angol telivérhez szoktam :D

a szája még nem lett annyira kemény,mert még csak 1 éve használják fogatba de elég ritkán.

2011. jan. 9. 12:42
 10/12 anonim ***** válasza:

mi az, hogy "már 10 évesek", a 10 éves ló még nem öreg.


sok sikert, de az biztos, hogy egy kezdőnek semmi esetre se ajánlanám a lippet, te pedig kezdő vagy, attól még, hogy már nem futószárazol. aki nem kezdő, az már nem is emlékszik arra, amikor még futószáron tanult.


egy olyan lipicai, ami fogatban se megy jól, az kizárt, hogy nyereg alatt jó társa lehet egy kezdőnek. anélkül pedig meg ne vedd, hogy nem próbáltad ki. próbáld ki pályán, és terepen is, és ha van rá lehetőség, legalább egy 10 percre menj ki vele egyedül is, hogy egyedül terepen is elbírsz-e vele.


és feltétlenül írd meg, hogy végül mi volt, mert tényleg érdekel!

2011. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!