Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit érdemes a lipicairól tudni?

Mit érdemes a lipicairól tudni?

Figyelt kérdés

jó első lónak?

terepen mennyire jó?

mennyire ellenálló a betegségekkel szembe?

milyen az alaptermészete?


2011. jan. 7. 14:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

több mint 10 évesek,min 14 évesek már.

futószárról én már csak ugy beszélek hogy tanítok lovasokat néha mikor valahol besegítek.

arab telivérrel voltam egyszer kinn terepen,angol telivérek vannak az iskolába ahol tanulok.

2011. jan. 9. 12:59
 12/12 anonim válasza:

Nekem lipicaim van, az első lovam, igaz, hogy 6 év lovaglás után vettük.

Néha önfejű tud lenni, és ha nem megfelelően tanítanak neki valamit, nehéz visszafordítani (ez a legtöbb lónál így van, de nála különösen).

Az is számít, hogy hogyan tartották előtte, ki, milyen szinten lovagolta, mielőtt hozzád került.

Akkor jó első lónak, ha valóban tapasztalt vagy. Az enyém különösen szereti a terepet, nagyon jól érzi magát( a fárasztó díjlovaglóedzések között), és csak kezdetben ijedezett. 8 éves, még csak egyszer volt nagyobb baja, kólikázott, de az is elmúlt 2 nap alatt.

2011. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!