Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki segítene legyőzni a...

Valaki segítene legyőzni a fóbiámat? (Nagyon súlyos szerintem)

Figyelt kérdés

Amikor meglátokegy pókot, legyen az pár miliméteres vagy épp jó nagy egyből elkezd remegni a testem és sikítva futok is onnan el. Addig nem vagyok képes visszamenni annak a szobának a közelébe ameddig a saját kéét szememmel nem látom, hogy vagy kirakják, vagy megölik. Van amikor még sírok is ha meglátok egy nagyobbat. Sajnos a szobámban elég sokszor 1,5-2cm-es pókok rohangálnak, szóval éjjel rettegek. Már attól kiborulok, hacsak a pókhálóhoz érek, vagy ha egy képet látok pókokról.

Szeretném már leküzdeni ezt, de nem megy.

Tipp? Ötlet? Tanács?


15/L


2011. jan. 21. 17:34
1 2 3
 11/23 Brigi ^^ ***** válasza:
Szerintem csak át kéne gondolnod az egészet... Végül is csak egy ártatlan állat, aki télen keresi a számára alkalmas élőhelyet, de bántani soha nem akarna, mert tudja, h csak ő járna rosszul ha kikezdene veled. Ilyenkor inkább csak menekül. Semmi rosszat nem akar. Neki is kell valahol élnie! Jobban fél Tőled, mint Te tőle. Semmi kárt nem tud benned okozni, max. lesz egy szúnyogcsípésre hasonlító foltod. Na és?! Azt meg túl lehet élni ;) Szerintem (persze nem rögtön mint derült égből villámcsapás) vegyél magadnak egy terráriumot és bele egy pókot. Ha sokáig nézegeted, és megbarátkozol vele, akkor rádöbbensz, h nem is olyan rosszfej! Csak éldegélni szeretne valahol...
2011. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Egy átlagos ember élete során kb. 15 pókot eszik meg éjjel (ez nem félemlítés csak jobb ha tisztában vagy vele) tehát már jópárat megehettél te is és nem lett semmi bajod. Szóval ne félj tőlük ha meglátsz egyeet akkor nem azt mondom hogy vedd fel és rakd ki onnan mert akinek ilyen fóbiája van az ezt ugysem fogja megtenni hanem üsd agyon nem számít az a néhány pók szerintem. Egyébként is sokkal kisebbek mint mi és Magyarországon nincs olyan pók amit ne ismerne az orvostudomány tehát nem lehet semmi komolyabb bajod belőle csak annyi hogy félsz. De ezek után ha már tudod hogy nem tehet kárt benned csak mászkál a lakásban és elkerülitek egymást (lehet hogy kerül is téged mert sokkal nagyobb vagy :) nem kell félni tőle. :) remélem segítettem egy kis lelkesedést ez ügyben. :D
2011. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:

biztosan le akarod küzdeni??mert ha igen valahogyan "kapcsolatba kell kerülnöd" a pókokkal,másképp nem megy...kezdetnek az sem rossz ha pár méter távolságból nézed,de valamit neked is tenned kell ahoz hogy leküzdd .

Good luck!!

2011. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 symmer ***** válasza:
32%
ha nem mersz közel menni dobáld meg kaviccsal v kővel xD
2011. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Pókfóbiások kereshetnének egy jó pszichiátert.

Azt nem értem,minek megölni a pókot?Hasznos kis fickók,sok rovartól megszabadítanak,és bántani tényleg nem tudnak,minek elvenni az egyszem nyomorult kis életüket,mert csúnyák?Lassan odáig jutunk,hogy a csúnya embereket is meg kell ölni?

2011. jan. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Tényleg rosszul írtam, nem kell bántani őket. :D
2011. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ezzel szakemberhez kell fordulni, aki kimondottan fóbiákra szakosodott. Ő lépésről lépésre megszabadít a félelmedtől.

Elég súlyos eset lehetsz, ha ennyire kiborulsz. Ezt magadtól nagyon nehezen győznéd le.

2011. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Igen a szakember megoldást jelent de azt tudnod kell (most ne ijedj meg) hogy egy ilyen tortúra során a pókokhoz elég közel fogsz kerülni.
2011. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%

én is irtózom tőlük,nem is lesz másképp soha,egy pókos filmet nem birok végignézni,még ismeretterjesztőt se...


na és?

légycsapó és kemotox mindig van a közelben,meggyilkolom őket szépen (persze méteres távolságot tartva:D)

sőt,a gázsprém rájöttem hogy nem csak a nemfehér emberek ellen jó,hanem a pókok is megdöglenek tőle,duplán hasznos...


még kisebb voltam és az ágyamon találtam egyet,képes voltam ragasztószalaggal körberagasztani az ágyam,hogy beletapadjon ha arra mászik (persze forgolódás közben én ragadtam bele...)


valamitől félni kell,ez nem baj...csak merd megölni őket...

23/N

2011. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Én is félek tőlek tőlek,de ennyire azért mégsem...szerintemm...járj el jo sok sportra h lefáradj annyira,h ne érdekeljen csak az h végre aludj!
2011. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!