Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mért kell ivartalanítani egy...

Mért kell ivartalanítani egy nyulat?

Figyelt kérdés

Kutyánál, macskánál oké, azt értem. De egy nyulat minek kell? Ha az ember sok nyulat tart, és nem akar szaporulatot, akkor nem engedi össze őket. Nem?

Tengerimalacot, egeret, patkányt, hogy csak a rágcsálóknál maradjunk, is szoktak ivartalanítani? :O


2011. febr. 17. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Nyuszik elég ivarosan tudnak viselkedni, ami neki is és a gazdinak is kellemetlen. (összepisil mindent, jelölget, esetleg vadabbul viselkedhet)

NEm KELL őket ivartalanítani, hanem ha zavaróak a tünetek, megoldást jelenthet.

A fiúknál kevesebb gondot okoz, a lányoknál a méhgyulladás gyakori, ami az életükbe kerülhet, ezért egy ivartalanítás az élettartamukat is növelheti.


A másik, hogy 2 nyuszinak pár másodperc is elég a szaporulathoz. Hallottam olyat, hogy véletlen kiszökött az egyik, míg a másik kinn volt, és meg is volt a baj.

A nyuszik tenyésztése a tenyésztő dolga, és a kisnyusziknak is gazdit kell keresni. Az esetleges génhibákról ne is beszéljünk.


Szóval mindent egybevetve, ha 2 ellenkező nemű nyuszit tart az ember, ajánlatos a nőstényt legalább ivartalanítattni.

De nagyon jól elvannak egyedül az emberrel, nem kötelező nekik nyuszitárs sem

2011. febr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért pont a nőstényt ivartalanítsa?

A bak szokott idegbeteg lenni, ha olyanja van és sokkal egyszerűbb nála a műtét (meg gondolom olcsóbb is).

2011. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja meg a bak büdösebb, ha nincs herélve.
2011. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

MErt a nősténynek meg egy csomó betegséget megelőz, ami az életébe kerülhet.

Tapasztalataim szerint a bakok a birkábbak, mivel nyúléknál a nőstény a területvédő

Nekem anya-lánya mindkettő ivartalan és még így is egymásnak esnek, ha a saját területről van szó, ezért csak külön-külön vannak kinn...

2011. febr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Az ivaros nyúl szagos, legyen nőstény, vagy bak, de rendszeres gyakori takarítás elejét veheti a problémának :)
2011. febr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Kevesebb stresszel jár az élete, ivartalanítás után, ugyanúgy mint a kutyáknál, nem fog mindenre rámászni, nem csak a szex körül forog majd a világa, a nyulaknál fontos a stressz mentes élet, mert a stressz központjuk nem a gyomrukban hanem a szívükben van, és megállhat ha olyan trauma éri őket.
2011. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Patkányt is szoktak, de mivel olyan kis állatok, náluk veszélyes már az altatás is. Akkor ajánlott, ha a hímek felnőtt korukban indokolatlanul agresszívek lesznek, ez egy öröklődő viselkedési probléma, amin segít a herélés. Megelőzési jelleggel náluk egyáltalán nem ajánlott. A nőstényeknél megelőzne bizonyos problémákat, de maga a műtét is legalább annyira problémás náluk. Nyugaton a hímeket rendszeresen ivartalanítják, de a nőstényekhez nem szoktak nyúlni.
2011. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

rendszeres takarítással? próbáld ki nyáron egy lakásba egy ivaros nyuszival... és majd rájössz... pedig naponta 2xtakarítottam mégis büdös volt :(

az ivartalanított nyuszi tovább él, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, nincs jelölőbogyó, büdös pisi, és nem akarja a kutyát egész álló nap megdugni :S ja, lakásban tartom :)

2011. febr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki miért húzott le.

Kipróbáltam, 2 ivaros nyúl egy szobában, ami nyugati fekvésű.

Igaz nem a ketrec alján volt alom, hanem a sarokwc-ben, és nem gorgács, hanem pellett.

Reggel-este takarítottam őket.

Nyuszis barátnőmnek ivaros bakja volt ivartalanítás előtt, szintén nem volt nyusziszag náluk

Nekikb. 12 éve van folyamatosan nyuszija

2011. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!