Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kukac/lárva az ami...

Djo kérdése:

Milyen kukac/lárva az ami kifejezetten a ruhákban, dobozokban, szatyrokban szeret elbújni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja láttam először egy nagyon apró kukac féle állatot a szennyes ruhákon, de csak 1-et maximum 2őt. Akkora volt mint 2gyöngyszem együtt, szürke-barna színű, folyton mozgott (kb ugy mint egy giliszta), mint aki elakar bújni. Kárt nem tett a ruhákban, legalábbis nem észrevehetően az biztos. Azt hittem a szennyes ruhákra jött, pedig gyakran mosok. Aztán észrevettem később amikor pakolgattam a konyhában a szatyrokat, hogy az egyik ilyen tiszta műanyag szatyorban is van egy. Aztán a szobában a szekrényben egy sportáskában találtam egyet. (ezek között hónapok teltek el)Élelmiszerek közelébe egyáltalán nem találtam, de nincs is egy kamrám.. (tanuló vagyok). Ez az egész ősszel kezdődött, és csak mostanában szoktam látni apró fekete-barna bogarakat az ablakok környékén leginkább vagy a falon. Azt hittem kintről jöhetnek (panelban lakom,de szembe van 2 nagy fa), de aztán elég gyanus lett. Szoval sokat kerestem a neten, mi lehet, és ezt találtam: Dermestidae! vagy szalonna bogár, de az előbbire a google ba több kép jön be. A lárvája pont ugyan ilyen, és a kifejlett bogár is passzol, legalábbis azt hiszem. Olyan kicsik nem vagyok benne 100% biztos. Pláne hogy nem találtam erről a bogárról sok infót, de azt hogy a lárvákat élelmiszerekebe rakják le. És nekem egyáltalán nem ott jelennek meg. Hogy kerülnek a szennyesbe? Vagy egyáltalán egy sportáskába a szekrénybe? És mindig csak 1 darab. Hogy lehet kiírtani ezeket? Azt se tudom hol keressem őket... bárhol lehetnek, és egyedül! Már lassan félek, hogy bármihez nyúlok, majd na lehet ott lesz egy.

Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 16. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz, nálunk is van, pedig szorgalmasan takarítok. Mondjuk én eddig a nedvességhez kötöttem a megjelenését, mert mindig a fürdőben vagy a wc-ben látok felbukkanni 1-1 példányt.

Ezüstszürke, pici és nagyon gyors mozgású, lapos és ártalmatlan, ijedős élőlény. Nem tulajdonítok neki nagyobb jelentőséget. Elkapni nem tudom... :)

2011. ápr. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nah erre én is kíváncsi vagyok, én egyszer amikor lefeküdtem aludni láttam hogy a falon van valami pötty, néztem hogy mi a frász az és láttam hogy mozog. Leszedtem, kidobtam az ablakon és akkor láttam hogy a párnán is van egy. Azt is kidobtam, utána töviről hegyire átnéztem az egész ágyat, párnát takarót, ágyneműtartót, ágy alatt/mögött, saját magamat, a ruháimat amik aznap rajtam voltak de egyet se találtam. 2 éve volt ez, azóta nem találkoztam ilyenekkel.


De nekem olyasmi volt mintha egy ilyen kis pehelycsomóba lett volna és onnan bújt ki.

2011. ápr. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

04:09-es ami nálatok van annak neve: ezüstös pikkelyke. Kisebb károkat okoz ugyan de az emberre, háziállatokra nem veszélyes.

Az interneten megtalálható képeken kicsit másmilyennek tűnik, mint az életben de ez lesz az.


Második 04:09 ha ez a valami egy kis narancssárgás-barackszínű kukac volt, mely nagyon könnyen szétnyomható akkor megnyugtatlak időnként nálunk is előfordul. Plafonon, falon szokott mászni, esetleg függönyön. Sajnos még nem sikerült rájönnöm mi lehet, eddig senki sem tudta akit megkérdeztem. Habár be kell vallanom megerőltethettem volna magam jobban is a kutatásban.


Kérdező nézd meg az Attagenus Pellio-t. Esetleg az Attagenus Piceus-t és a múzeumbogarakat.

Ha az A.P.-k közül lesz valamelyik akkor elvileg a fekete-barna bogár már nem károsít. Nem is csíp meg, csak a barna, szőrös kis lárvája tesz kárt pl. bútor kárpitban, ruhákban. Lassan sajnos kezdenek megint megjelenni a bogarak. Jellemző egyébként rájuk, hogy ha hozzájuk érsz halottnak, mozdulatlannak tettetik magukat.

Nem tudom hogy jutottak be a házba, tavaly nyáron nálunk pl. rengeteg volt, esténként leültem az ágyra egy fél órára a tv elé és 4-5 bogarat kaptam el magam mellett az ágyon! A többiről a padlón nem beszélve..

A nyár közeledtével aztán fokozatosan csökken a számuk és nyár végére, őszre el is tűnnek. Változó, hogy melyik évben mennyi van a házakban.


A szokásos rovarirtók ezekre is hatásosak, az ágyat, szekrényt ilyesmit pedig insecticide 2000 vagy azzal a másik spray-el lehet befújni. Sajnálom, de nem jut eszembe a neve, hiába töröm a fejem. Mindig mondják, hogy milyen jó és terhes nők is használhatják, babaszobába is jó stb. Itt is rengeteg kérdés volt róla és sokszor szokták javasolni. De ha majd eszembe jut a neve akkor megírom!

2011. ápr. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megvan, BioKill.
2011. ápr. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első 04:09-es! Tényleg ilyen ezüst pikkelykével osztjuk meg a lakást. :P

Kis cuki! :)

2011. ápr. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen ezüst pikkelyke.Mindíg este jönnek elő a WC-ben a járólapon mászkálnak a fugában.Van kisebb is nagyobb is.Egy kis család.Már évek óta itt vannak.Mindíg mászkál vagy 5 db.Nem csinálnak semmit.
2011. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!