Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van kecskétek? Milyen vele az...

Van kecskétek? Milyen vele az élet?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a kecskék, olyan kedves, eleven állatok. Ha van vagy volt kecskétek, kérlek, osszátok meg a tapasztalataitokat. Mi minden kell ahhoz, hogy jól érezze magát? (gondolom mindenek előtt kert, ugyebár :D)

Kötődik valamennyire a gazdájához?

Minden érdekel, amit a kecsketartásról tudtok írni!


Köszönöm előre is!


2011. ápr. 23. 21:30
1 2
 1/11 anonim válasza:

Néha eljárunk flipperezni,meg biliárdozni,de nem valami beszédesek.


Viccet félretéve,a kecskével vigyázni kell,most mesélte nekem egy bácsi,hogy neki bement a konyhájába,és megtalált az asztalon egy doboz cigit,meg kétezer forintot,és megette.De különben,a kecskék mindent megesznek,szóval fokozott figyelmet igényelnek.

Csak ennyit tudok róluk.

2011. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni törpekecskét, szerintem azok emberbarátabbak, mint a gazdasági célból tartott és tenyésztett társaik. Szóval ha kedvencnek szeretnéd, akkor szerintem nézz utána a törpének. Az legalább nem éri fel az asztalt :P
2011. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk felmásztak a ház tetejére. Gondolhatod mit éltem át mikor a gida sétált a tetőgerincen. Mindenképpen jól zárható helyen legyenek! Vannak hasonló élményeim :)))
2011. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ha a törpekecske mellett döntesz, a "Kanga" fedőnevű hölgyet próbáld megtalálni, más állat kapcsán kerültem vele kapcsolatba, tudom, hogy felelősségteljes tenyésztő, és ha ismereteim helyesek, törpekecskékkel is foglalkozik :)
2011. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen kötődnek valamilyen szinten, főleg ha gida kora óta neveled, követ megy utánad, várja az ételt...szeretnek ugrándozni, néha bökdös is ha már kezd felnőni..:) Azt én is tapasztaltam, hogy bármit megeszik amit talál, erre figyelni kell. Szeretnek a kutyákkal is játszani nekem, főleg a kis gidák ugrálnak, bökdösik, kutyák türelmesen türik nekik..:) Én is kedvelem őket, jópofa állatok.
2011. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a milyénk megette az égő cigicsikket is,vc papir bálamadzag,nem téma neki.amugy a kecskét a húsért vagy tejért szoktak tartani.télen széna nyáron meg fű kell neki.
2011. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a lelkes felvilágosítást! :P Mindenkinek adtam zöld kezecskét.


Az egy dolog hogy mindent megeszik, még az égő csikket is, de nem lesz ezektől beteg?

2011. ápr. 23. 22:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen papírokat meg lebontható anyagokat eszik attól nem valószínü, nekem sosem lett bajuk. Vegyszerekkel, mérgező dolgokkal kell vigyázni, azokat el kell zárni előle. Udvaron található dolgoktól meg nem lesz baja...
2011. ápr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt szerencsém kézből felnevelni egy kiskecskét, sajnos az anyja elpusztult, a gazda pedig leölte volna, merthogy szerinte nem volt életképes a gida. Hát megvettem.

Először is nagyon ragaszkodó, ha leültem belemászott az ölembe és lefeküdt. Csak tőlem fogadta el a tejet, cumisüvegből etettem, ha kifogyott, az ujjamat szopta :) Egy percre sem lehetett egyedül hagyni, ha nem látott, sírt. Ez persze rengeteg nehézséget okozott, de megérte. Ha normálisan elválasztott kecskét veszel majd, ennyire nem lesz problémás.

Még pórázzal is sétáltattam, mindenki azt hitte, hogy kutya, aztán mikor elkezdett mekegni meg golyókat pottyantani, eléggé meglepődtek :)

Nagyobb korában sikerült fajtársat szerezni mellé, de utána is megismert mindig, nagyon tudott örülni.

Az evési szokásairól annyit, hogy nálunk egy trabantból fogyasztott el nagyobb darabokat :)

2011. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a müanyag lehet nem tesz jót neki,de ami szerves azt mindent megemészt
2011. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!