Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy állat élete nem ér annyit,...

Egy állat élete nem ér annyit, mint egy ember élet?

Figyelt kérdés

Annyiszor látom, hogy az emberek adakoznak a hajlktalanoknak, meg az éhező embereknek, a gyerekeknek, meg a betegeknek is.

Ez mind jónak, és szépnek tartom.

De, az állatokról már mindenki megfeledkezik, annyi kutya van, aki éhezik, meg rossz a sorsa, de az emberek inkább adnak pár száz ft-t egy csövesnek, aki lehet egyből megy elinni, mint, hogy egy menhelynek vennének egy kis tápot, vagy akármit.

Szóval nem értem, egy állat nem érdemel meg annyi segítséget, mint egy ember, aki aztán nem biztos, hogy kenyért vesz majd belőle...

És akkor felháborodnak páran, hogy én inkább egy kutyára adnék pénzt, mint egy csövesnek...


2011. márc. 17. 19:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
56%

Egyet értek sajnos..=/

Igen, mi is pár osztálytársammal adunk kóbor kutyáknak kaját és vizet :)

Bár emberek meg megérdekelnem pár száz forintot sajnos nem mind de hát mégis emberek.

2011. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
30%

Inkább halljon meg 1000 kutya és 1000 cica, mint egy ember.

Ha majd lesz minden egyes embernek étele, akkor jöhetnek az állatok.

Na ezt a választ, most jól lepontozhatjátok petások, de akkor is emberek vagyunk...

2011. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
60%
Nem rég volt a macska témában egy hasonló kérdésem, és ne tudd meg milyen válaszokat kaptam. Egyébként szerintem igen, ér annyit egy állat élete, mint egy emberé. Még többet is ér, mint sokak élete. Nekem csak egy cicám van, de imádom. Meg van mindene, ő az én "gyerekem". Sajnálom, hogy mások ezt nem fogják fel. De ők a hülyék, és íratnám az összeset.
2011. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
30%
*írtanám
2011. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
58%

Igazad van, én mint nagy állatbarát szintén úgy gondolom, hogy talán még jobban meg is érdemlik a segítséget, viszont az emberek többsége nem így gondolkodik és ezt is el kell fogadnunk. Nem vagyunk egyformák. Nem mindenki állatbarát.Van aki pl. egyenesen utálja a kutyákat. Szíve joga, amíg nem árt nekik direkt.

Másrészt pedig jogi szempontból azt hiszem magyaráznom sem kell a különbséget, az embernek van jogképessége, az állatnak nincs. A legtöbb jogi ügynél egyenesen "dolog" -nak minősül.

2011. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
69%

Dehogyisnem, egy állat élete ugyanannyit ér, mint egy emberé! Sőt, szerintem még többet is ér egyes emberekénél...a kutya halálig hűséges, önzetlen társ, melyik emberről mondhatod ezt el? feltétlenül tudja szeretni az embert, bárhányszor is verték már agyon, ugyanúgy odajön és megnyalja a kezed. Én így gondolom, páran már ki is röhögtek ezért, de nem érdekel.

Igazából mindenkinek más az érdeklődési köre, meg a felfogása is. Szépnek tartom, hogy segítenek a beteg gyerekeknek, meg ilyeneknek, mert elvégre megérdemlik, nem tehetnek róla hogy betegek. Ez jó dolog. De a kutyákról már tényleg nagyon megfeletkeztek...én úgy gondolom, hogy ha mások nem is, de mi, állatbarátok segítsük a kutyákat, és más állatokat is, mert ők is ugyanúgy megérdemlik!

Aki a gyerekeknek, vagy másnak ad, azt úgysem tudod rávenni, hogy inkább a menhelyeknek, az állatoknak adjon.

2011. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az 1000 cicakutya < 1 ember azért elég túlzás. 1 ember 1 cica felállás még oké, de még akkor is, ha arról kéne dönteni hogy a saját macskám haljon meg vagy egy idegen ember, akkor inkább haljon meg az ember. A csöveseknél szintén többet érnek az állatok. Aki csöves, nem véletlenül lett az, nem érdemelik meg még a 100 forintomat se.
2011. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
48%
A kérdező vajon vegetáriánus, hogy ennyire sajnálja az állatokat??
2011. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egyes emberek élete többet ér az állatoknál. Ugyanakkor az állatok élete is többet ér bizonyos embereknél!

Sok állat képes emberi módra viselkedni, ők nagyon sokat érnek. Míg egyes emberek is képesek állatok módjára viselkedni, ők nem érnek semmit.

2011. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 fibbrizzo válasza:
81%
sajnálom de milyen ember az aki pusztán élvezetböl agyonver egy kutyát ?néhány ember még nagyobb állat .velük kéne ugyanazt tenni aztán kicsit elgondolkodnának...hogy mit is ér egy állat élete
2011. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!