Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egyet értetek e azzal, hogy...

Egyet értetek e azzal, hogy súlyosan büntetni kell az állatkínzókat? Ti milyen büntetéssel súlytanátok őket?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 01:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Töketlenkém inkább magad csonkold inkább!*


Töketlenkém magad csonkold inkább!


vagy


Töketlenkém inkább magad csonkold!

2011. júl. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Jaj ne is mond, nagyon szeretem ezeket a kis francos egereket, nagyon aranyosak, a kis gömb szemeikkel. Sosem féltem tőlük és sosem értettem azokat az embereket, akik sikoltoztak, hogy jajjj egér… .

Télen nálunk most egérinvázió volt, iszonyú… Konyhaszekrény tele szarral… Kamra. Már a duncosüveges megoldás sem használt, a dióval, sajtal való kicsalogatás, az egereket kivittük messze a háztól. Esküszöm, volt amelyik visszajött, aztán megtanulták, hogy húzzák ki a diót, hogy ne csukódjon rájuk a duncosüveg. Nagyon kis okos élőlények.

Összerágták a hajópadlót, a ruhásszekrényünk tele volt egérszarral… Elforgattunk mindent, kamrát, betömködtünk minden lehetséges lukat, még az egészen picinek tűnőt is. Amikor már azt hittük nincs, újabbak jelentek meg. Sajnos kénytelenek voltunk kíméletlen eszközhöz folyamodni, a ragasztós papirhoz. Nagyon-nagyon sajnáltam őket :( azt hiszem két egérke pusztult így el:( Kb Egy nap alatt elpusztul az egérke a papiron :(

Ja és amúgy nem tudnám végig nézni senkinek a halálát. Még az olyen szemét rohadt állatkínzóékat sem. De döglöljenek meg !!!! De amíg nem lesznek erre törvények Magyarországon, addig nem lesz ebben változás. Emlékszem egyszer egy nő, falumbeli mesélte nagy röhögve a vonaton, hogy hogy akasztotta fel a kutyáját, mert a hím kutyák,

mindig átjöttek, hogy felcsinálják és büszke volt rá, hogy egyedül csinálta. :-o UramIsten ilyen emberekkel egy légtérben... bazzz. Akkor ismertem meg, Anyukám mutatott be neki, hát jó rövid ideig tartott az ismerettség. Itt a környékünkön iszonyú, milyen böszme emberek vannak. Némelyik igazi mucsai paraszt, ott a kutya az udvarban 2 méteres láncon, kaja a kutya elé dobva „oszt jól van”. Utálom az ilyen embereket.. Utálom, hogy ezt kell látnom... Görcsbe rándul a gyomrom, ha csak rá gondolok...

2011. júl. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Van törvény. Szigorú törvény van. Csak sokféle csonkolás ellen nincs. És miért hagytad egy napig vergődni? Puha p*cs voltál, a kegyelem csapáshoz?
2011. júl. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
50%
Házi-, mezei- és güzüegér (keverék) az kártevő. Nem hobbi állat, de még nem is vadállat.
2011. júl. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Igen, így ahogy mondod :( De nem pö.cs! Meg nem fordulna a fejemben,hogy agyoncsapjam.



A válasz megírásának időpontja: ma 04:29


Egyébként a macskát, mennyire tartod humánus megoldásnak?

2011. júl. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Van törvény. Szigorú törvény van. Csak sokféle csonkolás ellen nincs"


Hogyhogy sokféle csonkolás ellen nincs? Ezt hogy érted?

2011. júl. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%

Így értem: "Én első körben csak az állat kasztráló "szépen szólva" ivartalanítókat* kasztrálnám vagy pakoltatnám ki.

Ez szerintem elég erős elrettentő és visszatartóerő lenne.


Az *ivartalanítás egy állat csonkítás, helyette a korszerű pete- és ondóvezeték elkötés a humánus és állatbarát megoldás. Amúgy meg nincs veleszületett hülyesége egy állatnak, ha elcseszted a nevelését. Töketlenkém inkább magad csonkold inkább!"


És nekünk volt két macskánk. Tízen év alatt két egeret fogtak meg összesen, azt is a padlásról a konyhába hozták be. És nézték hogy most mi is a tehendő. Amúgy jobb is mert annyi kórságot (fertőző agyhártyagyulladás és mást) terjeszt az egér.

2011. júl. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Természetes, hogy megoszlanak a vélemények ebben a kérdésben is! Mivel én állatbarát vagyok, és ez részemről nem csak a kutyákat, macskákat, elefántokat, egereket stb( négylábúakat, melegvérűeket, érinti, hanem az állatbarát szó alatt én a rovarokat, hüllőket, madarakat, halakat..... stb amit csak eltudtok képzelni mindent értek! Soha sem tennék ki csapdát egy állatnak, egérnek sem,kedves 04:29 sőt lebeszélnék erről bárkit! Egyébként én ezt az egérkérdést úgy oldottam meg, hogy kis falatkákat éjjel leraktam egymás után a szobából az udvarig, és a kis látogató magától távozott, de ha maradt volna sem zavart volna ! Engem is mélységesen felháborít amit ebben az országban, (és más országokban is művelnek az állatokkal)! Én is első körben egy ilyen hír hallatán pl, [link] vagy aki felgyújtja, és akár sexualitásra kényszeríti azt az állatot, legszívesebben agyonverném! De mivel ezt nem lehet, mert még az sem kap ilyen büntettést aki embert ől, így csak dühöngök, de azok közé tartozom akik megtorolnák, akár börtönnel, súlyos pénzbírsággal a szándékos állatkínzást!
2011. júl. 6. 09:38
 19/27 A kérdező kommentje:
és kedves 05:18 érthető a te felháborodásod is! De pl nekem mindig voltak állataim, állatokkal nőttem fel és abszolúte de nem értettem egyet az ivartalanítással, de most van egy kiskutyám akinek sajnos genetikai okokból az egyik heréje nem szállt le. A kutyus most 4 és fél éves,imádom de ennyit vártam azzal, hogy végre elhatározzam magam! éveken át mindenhonnan kérdezősködtem, mi lenne a helyes, a műtét, vagy nem! Minden orvos, tenyésztő azt mondta hogy a műtét, több okból is! Egyrészt súlyos prosztatat problémái lehetnek, daganatok, rák idősebb korára, mert [link] kérlek olvasd ezt el!
2011. júl. 6. 09:51
 20/27 A kérdező kommentje:

és csak, hogy megvédjem azokat akik agyonvernék, golyót röpítenének az állatkínzók fejébe , falhoz állítás után, vagy levágnák a f@szát, vagy besóznák stb azért van igazuk egy részt az első indulatos felháborodás jogán, mert ez a tehetetlen düh miatt való első gondolata minden állatbarátnak, de biztos vagyok benne, ha lenne normális igazi büntetés erre pl amiket már előbb leírtam, akkor talán kevesebb lenne az ilyen borzasztó állatkínzás és nekünk állatbarátoknak sem kellene így kikelnünk magunkból!

Amúgy nem gondolom, hogy valójában bárki is élvezné nézni az állatkinzók torturáját,de ha belegondolok, hogy azt viszont néznünk kell, amikor egy állat szenved mert a hírekben, ezeket általában képekkel videóval illusztrálják....hát elgondolkozom!!

2011. júl. 6. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!