Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fogtam egy siklót de biztos az?

Fogtam egy siklót de biztos az?

Figyelt kérdés
volt már egy siklóm a testszíne ugyanilyen zöld volt mint a mostanié de a fején fehér színek voltak és a hasa is ilyen zöldes színű volt.A mostani ugyanez fekete fejjel és vörös hassal attól még sikló lehet?(az ezelötti nyugodt volt de a mostani nagyon támad)
2011. aug. 30. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, tudtommal a Magyarországon élő hüllők és kétéltűek mind védettek, tehát jobban teszed, ha sürgősen elengeded.

Másrészről viszont örülök, hogy nem csaptad agyon, mint oly sokan.

Gyerekként én is megfogtam anno egy kis lábatlan gyíkot, csak hogy megmutassam a biosztanárnőnek és kiderüljön, hogy mi az, de sajnos elpusztult, engem meg gyötört a bűntudat. Pedig el akartam engedni...

2011. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Timberwolf ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, Magyarországon minden hüllő faj védett, jobb lesz neki, ha elengeded. Egy módszert ismerek arra, hogy megkülönböztess egy siklót egy mérges kígyótól: a siklóknak általában kerek szeme van, a kígyóké pedig tojás alakú. Amúgy a siklók is támadnak, ha veszélyeztetve érzik magukat, nem csak a kígyók.
2011. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, utána néztem elfogom engedni!:)
2011. aug. 31. 00:30
 4/4 anonim ***** válasza:

kigyo es siklo kozott semmi kulonbseg. es amugy a kigyo (piros has)az rezsiklo volt minden faj mas "szemelyiseggel"

rendelkezik. na de terjunk vissza az elozok kozott mondott

marhasagra : a siklo es kigyo kozott egyedul a magyar nyelvben van kulon kulon szo ra. romanul,oroszul,olaszul,latinul se

angolul nincs kulon kulon szo a siklora/kigyora (mindketto kozul van olyan amelyik merges es olyan amelyik nem az.

2012. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!