Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy macska?

Kutya vagy macska?

Figyelt kérdés

Melyiket szereted jobban?

Én a kutyát.


2011. okt. 15. 19:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nos elég régi a kérdés, de hátha valakinek jól jön majd ez a válasz. A két állat egy lapon sem említhető, teljesen más természetűek. Én személy szerint nem tudok dönteni, és nem is kell, van mindkettő. De hogy bővebben kifejtsem miről is beszélek.

A kutya az ősidők óta falkaállat. Ezért is könnyen tanítható. Mivel természeténél és ösztönénél fogva egy falkához akar tartozni, és a falkának nagyon szigorú hierarchiája és szabályai vannak, a kutya nem hogy tűri egyenest igényli a szabályokat és hogy parancsokat teljesíthessen. Innentől a te dolgod csak annyi hogy ne hagyd a kutyát dominálni, légy te a falkavezér és hallgatni fog rád. Ettől kezdve tanítható is.

A macska viszont homlokegyenest más természetű állat. Ők a természetben is magányos ragadozók. Ezért sokkal öntörvényűbb, és függetlenebb. Viszont ő is tud ragaszkodni a gazdájához, de természeténél fogva sosem lesz olyan szófogadó és annyira ragaszkodó sem mint egy kutya.

Tehát röviden az egyik társas, a másik pedig magányos állat.

Ja és a macska nem buta! Van olyan okos mint egy kutya, ha nem okosabb.

2018. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
73%
Azóta gyűlölöm a kutyákat (CSAK 2őt,a többit szeretem)mert megölték a macskám,szilveszteri esküm is az volt hogy ezt megbosszulom ,válasz:Macska
2018. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
64%

Kutyákról neis beszéljünk

Persze hogy cicus

2019. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
MACSKA!!!! Egyértelműen!!!
2021. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Csak a kutya.
2023. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!