Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sok család miért ilyen állatkí...

Sok család miért ilyen állatkínzó?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek persze !!!


Elég sok ilyen esetet ismerek, de egyszerűen nem értem. A kisgyerek kikönyörgi magának a kisállatot (legtöbbször kiskutyát) majd megkapja, megsimogatja 2-szer és ennyi. Aztán vagy foglalkoznak vele, vagy nem. De sokszor inkább az utóbbi.

Miért kell a gyereknek állatot venni ha még a szülők sem képesek arra hogy törődjenek vele? Az a szegény kisállat nem tehet arról hogy megvették.....


Egy másik példa. Kis 12 (vagy 13, már pontosan nem tudom) éves lány kapott szintén egy kiskutyát. Építettek neki egy kennelt, eleinte foglalkozott vele, majd ráunt és hagyta a fenébe. Sokszor volt hogy elfelejtették megetetni, kiengedi nem nagyon engedték ki, sétálni szinte sose vitték ki. Egyik ismerősöm rokona ennek a családnak (tőle tudom ezt is) és ő szóvá tette hogy miért kínozzák szegény szerencsétlen kutyát.

Válasz : "Jólvan még 1-2 napig kibírja étel nélkül" "Sétálni? futkoshat egy kicsit a szobába, az elég"


Eléggé elképedtem, és még sok ilyen történetet tudok. De hogy még a szülőnek sincs ennyi esze, hogy ha a gyerek már nem képes vele törődni akkor, legalább törődjön vele a szülő.....egyszerűen hihetetlen.



Ismerek olyan megrázó esetet is amikor egy kisgyerek karácsonyra kapott egy tengerimalacot, de a gyereknek nem kellett. Mit csináltak a szülők? KITETTÉK A MALACOT A KUKA MELLÉ !!!!!

Hála istennek VALAKI MEGMENTETTE!!!(hallottam, és azt is hogy még mindíg él és jól van, ez volt tavaly karácsonykor)


De hogy még a szülőknek sincs ennyi esze.....bocsánat csak nagyon felhúztam magam.



Persze tisztelet a kivételnek ismét, sokan rendesen tartják az állataikat, de az ilyeneket feljelenteném a rendőrségen állatkínzásért....akkor meg az jönne hogy "mi közöm van hozzá..."



Szóval nem értem az olyan szülők gondolkodását, akitől a gyerek kikönyörgi az állatot. Nem gondolnak abba bele hogy talán nevelni is kéne?



Tisztelet ismét a kivételnek!



Nektek mi erről a véleményetek? Van hasonló történetetek?


2011. nov. 1. 16:02
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Jómagam sem értek egyet azzzal, hogy sok szülő felelőtelnül vállal állatkát pl: kutya, macska vagy akár tengerimalac, mert a gyerek kikönyörgi magának... Ezt nem kéne hagyni...!De azok a szülők is nagyon primitívek, akik bedőlnek a gyerekük hülye hisztiének, mert ez az!!Egy gyerek nemhogy egy kiskutyáról, magáról sem tud gondoskodni!!! Amíg kicsi, úgy 10-12éves, addíg gyerek utána meg egy nagyszájú kamasz lesz belőle aki discozik vagy bulizik és lóg a haverokkal nincs otthon szóval ebben az életszakaszban azért veszélyes kisállatot vállalni!! Szerintem az ideális kor már 20év felett, de sok olyan eset van amikor ez sem ideális, hiszen ha valaki pl egyetemre megy akkor megint a szülökre maradna az állat... Szóval csak nagyon feleösségteljen embereknek kéne állatot vállalni!!! Egy kiskutya nem játékszer!!!Élö és érző lény, olyan mint egy gyerek:) Nekem kiskoromban soha nem volt állatkám, a nagyszüleim vidéken élnek, amikor meglátogattuk őket, meg nyáron ottvoltam sokat játszhattam a macskákkal és volt egy keverék kutyus is.. már sajnos elpusztult.. :( Most 21éves vagyok és egy csivava boldog gazdija!! Most értem meg arra, hogy kiskutyám legyen!!:) Felelősségteljesen gondozom és mindent megkap tőlem a saját pénzemből!!:) Nagyon boldog vagyok, hogy velem van:) Még egy fontos gondolat: sajnos az ünnepek is rosszak, mert a gyerekek ilyenkor mégjobban könyörögnek pl szegény húsvéti nyuszik.. :( a másik őrület...
2011. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Én 9 évesen kaptam meg a 2. kutyámat. Az elsőnél még kicsi voltam, úgyhogy a szüleim és a papám gondozták, most már én.

Sokan azt mondják ajándéknak nem jó a kutya. Lehet, van olyan hely, ahol megkapja ajándéknak, de nem szereti meg. Én is karácsonyra kaptam meg a 2. kutyum, az első pillanatnál "beleszerettem", és a mai napig imádom. Most lesz nov. 8.-án 2 éves. A másik kutyám, máj. 1-én lesz 8. Még is, élénk, és játékos. :)

Egyszer láttam egy vidit, hogy egy nő DOBÁLTA a VÍZBE a KÖLYÖKKUTYÁAT és NEVET.

2011. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 mustafa33 ***** válasza:
Az én kutyám "panelkutya" de naponta 4x1 órát sétál kint (és persze mi is vele felváltva). Állítom, hogy jobb dolga van mint egy falusi kutyának, amelyik a ház mögötti bódéhoz kötve egy 1 méteres láncon éli le az egész életét.
2012. márc. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 cirmos62 ***** válasza:
Állatot valóban csak az szülő vegyen a gyerekének, aki hajlandó maga is vállalni annak gondozását a későbbiekben, és megfelelő anyagiakkal rendelkezik a kielégítő táplálása és orvosi ellátása tekintetében is. Ebben az esetben nem érheti csalódás sem a szülőt, sem pedig az állatot, ha a hisztis gyerkőc pár nap után le sem tojja kis kedvencét.
2012. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!