Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy kutyát. Milyen...

Szeretnék egy kutyát. Milyen fajtát ajánlanátok? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Nincs a házban kisgyerek, nagy kertünk van, olyat szeretnék, amit többször is beengedhetek a házba, akár a szobába.

Persze van pár elképzelésem, csak nem tudok olyan fajtát. Pl: ne legyen kicsi, minimum beagle méretű, ne legyen hosszú szőrű(a német juhász, husky stb még belefér), ne legyen ilyen "cuksimuksi", mert fiúnak azért mégse. Várom a válaszokat.


2012. jan. 29. 21:12
 1/5 Mailerdeamon ***** válasza:
Ez kb bármi lehet. Inkább ne a fizikai jellemzőkből, hanem abból indulj ki, hogy milyen természetű, mennyire energikus kutyát szeretnél. Ha ezek nem passzolnak a te természetedhez, lehet akármilyen méretű és szőrű, nem lesztek boldogok egymással.
2012. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp fajtát akarsz, akkor szerintem labrador. Annál jobb nincs, én legalábbis imádom a természetüket. Könnyen tanítható, kedves, ragaszkodó, gyerekszerető, mozgékony de azért egyben lusta is :)

...De azt ajánlom inkább, hogy menhelyeken nézz körbe, ott is vannak fajtatiszták, keverékek, meg nagyon sok féle kutya. Rengeteg kutyát altatnak el naponta, jó természetű, ragaszkodó, kedves kutyákat, csakmert annyian vannak, hogy nem férnek el. Nekem a mai helyzetet tekintve meg se fordulna a fejemben, hogy tenyésztőtől vegyek kutyát, ahelyett hogy befogadnék. A szaporítókat meg pláne nem szabad támogatni azzal, hogy veszel tőle kutyát.

Remélem megmentessz egy kutyust :)

2012. jan. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem pl a Husky tetszik,a Bullterrier-t nagyon szeretem, a staffordshire terrier, a Nagyobb Német juhász is tetszik.

Nagyon imádom a shar pei kutyusokat, akkor francia bulldog bár ő kicsi.

Mivel csaj vagyok nekem tetszenek a kis szőrmókok is.

De ha választhatnék egy pitbull vagy bullterrier és egy golden retriver vagy skót juhász között akkor az első kettő közül választanék.:D

Bár nekem Havanesem van most, a kis mérete miatt:) De őt is lehet imádni:D

2012. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nekem is tetszik a husky, a labrador, a fekete németjuhász, meg a staffi is, szerintem ezek közül fogok választani, de még szóbajöhet a magyar vizsla, vagy a beagle is:D
2012. febr. 2. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok. a beagle-nek nagyon ronda hangja van:S steffy a legszebb azok közül amiket felsoroltál szerintem. Husky sok macerával jár. nagyon szökős kutya.
2012. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!