Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánlanátok...

Melyik kutyát ajánlanátok első kutyának?

Figyelt kérdés
Nyáron veszek először kutyát és kíváncsi vagyok melyik kutyafajtát ajánlanátok. Az ára nem számít, nem szeretnék ezen spórolni.
2012. jan. 24. 19:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Shetlandi juhászkutya (Sheltie).Nagyon okos,ügyes,suki és könnyen tanul.
2012. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez függ pár dologtól. Kinti vagy benti kutya lesz? Mennyi időd lenne vele foglalkozni? Inkább nagyobb vagy kisebb mozgásigenyű legyen? Kisebb,közepes, vagy esetleg nagyobb testű legyen ?
2012. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Kezdeném azzal, hogy milyen tetszik?

Ha egyáltalán semmi elképzelésed, csak kutya kell, akkor miért nem nézel körül egy menhelyen?

2012. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy olyan fajtára vágysz, ami intelligens, sok szeretetet ad, lesi a kívánságaid, akkor a puli a megfelelő választás. Eleve kinti kutya, de sokaktól hallottam, hogy bent tartják, és jól megvan. Emellett gyönyögű, okos kedves kutya, és magyar fajta.
2012. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Kinézetre mi tetszik? Rövidszőrű/hosszúszőrű, mekkora legyen kicsi-nagy? Mennyit tudnál vele foglalkozni, mire szeretnéd használni? Csak napi 1-2séta és simogatod meg játszol vele otthon vagy közös sport, futás...? Hol laksz? Kell e majd lépcsőznie a kutyának? Kinti-benti? Van/lesz kisgyerek/nagymama?
2012. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Rengeteget hordanám sétálni, lenne rá időm bőven. Kutyaiskolába is szeretném hordani. Egy nagyobb lakásban lenne, de én úgy gondolom ez nem számít ha eleget van foglalkozva vele. Rengeteg olyan ismerősöm van akinek lakásban van a kutyája és semmi gond nincs. Mivel szeretném minden felé vinni közepes-nagytestűre gondoltam, de a kistestűek felé is nyitott vagyok, mivel azok között is vannak energikusabbak.
2012. jan. 24. 20:09
 7/18 anonim ***** válasza:

Mennyit tudnál vele foglalkozni, mire szeretnéd használni?

Ehhez hozzáfűznék valamit :D

A kutyát nem használni, hanem alkalmazni szokták.

Bye: egy kutyás biztonsági őr.

2012. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nézz körül menhelyeken, az ott dolgozók majd segítenek kiválasztani a neked legmegfelelőbb ebet.
2012. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ajánlom a mudit, mert könnyen kezelhető, nem domináns fajta, nem olyan ugatós, mint a pumi és a puli, kutyás sportokban rengetek bajnok kerül ki közülük, de nem annyira "felhúzott verklik", mint pl. a border collie-k, csak akkor pörögnek, mikor kell. Törzskönyvvel sem egy drága fajta, egészséges, örökletes betegségektől szinte mentes. Imádják a gazdájukat, labdás, könnyen motiválható, szeretik a vizet is. Mivel pásztorkutyák, mindenféle állattal könnyen összeszoktathatók, nincsenek olyan gyilkolási hajlamaik, mint a terriereknek, vadászkutyáknak.

A szőrük öntisztuló, ápolása könnyű, nem is szabad túlzásba vinni. És szerintem gyönyörűek, szép farkasforma fejük van, és nagyon szeretem azt a különleges, fürtös szőrüket, értelmes, okos tekintetüket, feszes állásukat!

Ő az én mudim, 5 hónapos:

[link]

Ő a testvére:

[link]

Ez egy nagyon jó leírás:

[link]

Ha gondolod, privátban tudok további kérdésekre felelni, kenneleket ajánlani.

2012. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha TK-es fajtatiszta kutyát szeretnél akkor én a boxert ajánlanám. Viszonylag könnyű vele még kezdő gazdinak is, főleg ha jársz suliba/oviba vele. Szőrével nincs sok gond, nem igazán ugatós. Amíg kölyök rágni imád, vagy biztosítod neki az elfoglaltságot vagy pár lábbeli biztos bánni fogja. Nem annyira népkutya, de nem is ritkaság, elég jó áron lehet már kapni hobbi célra.

Terriert semmiképp ne válassz! (talán a boston terrier kivétel)

A mudi aranyos, de nagy a mozgás és munkaigénye, ha ki tudod elégíteni, akkor az is jó választás.

Törpe pinscher: kistestű, de sportos kutya, nagyon intelligens,könnyen tanítható, le kell fárasztani testileg-szellemileg

...

Ha nincs konkrét elképzelésed, "típusod", akkor menj nézz körül egy menhelyen is, adj annyi esélyt az ottani kutyáknak, hogy megnézed van-e neked való.

2012. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!