Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a bolhákkal? Nem...

Mit kezdjek a bolhákkal? Nem tudom jó helyre írom e a kérdést, vagy a gyerekvállaláshoz kellett volna. De hátha itt is választ találok. Anyósomékkal kétgenerációs házban élünk, ők lenn, mi fönn.

Figyelt kérdés

Lenn benn van a lakásban a kutya, hozzánk még a lépcsőházba sem engedem be, mert állapotos vagyok, napokon belül babánk születik.

DE!Tegnap is találtam két bolhát a lakásban,és a gyerekszobában,meg mindenfelé találok kutyaszőrt.Már frászt kapok!Mit tudnék tenni?Valami ötlet?


2009. máj. 31. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is gratulálok a babához.

Másodszor magad babahintőporozd be.És nagyon szépen porszívóz össze moss fel takaríts fel és beszélj az anyóssal,hogy kéred szépen a Baba és a Te érdekedben ne engedjék fel/be a kutyust a lakásba.

(Ja és ha gondolod az első/-két) lépcsőfokott kutyaspa-vel fújd be viszont nem tudom,hogy ez káros lehet-e a Babának)

Sajnos Én csak enniyt tudok segíteni legalábbis Anya mindig ezt csinálja ha hazajövök mamáméktól.

2009. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2009. máj. 31. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem a legjobb hogy kérd meg anyósodékat hogy fésülgessék a kutyust és bolhástalanítssák, ha nem teszik meg akkor szerintem nyugodtan hivhatsz állatorvost is mondjuk a férjed felügyeletében, legalább valaki megnézi. sok grat. a babához!

2009. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! eloszor is gratula a babàhoz!

Aztàn pedig: a kutyust kellene bolhàttalanìtani, ez az elso lèpès. Ha ez megvan, amìg nincs meg a baba, bogàrìrtòzni kell, a szonyegen, poros(abb) helyeken, mèg kanapèkon is.(ez alatt jò lenne, ha Te nem tartòzkodnàl otthon!). A bolha utàlja a tisztasàgot! Poros helyeken van meg a legszìvesebben.

Remèlem, segìtettem!

2009. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Porszívózz sokat, naponta akár többször is, moss fel hypós vízzel. A kutyusra tegyetek bolhanyakörvet, vagy tudom ajánlani a Domotox rovarírtót, bár fiatal állatok érzékenyek lehetnek rá, mondjuk ez a nyakörvre is igaz. Erre figyeljetek! Valamint a boltokban, vegyeskereskedésben főleg, lehet kapni bolhairtó ampullát. Rá van írva a hígítási arány. Ezzel a keverékkel bepermetezed a lakást, szellőztetsz egy kicsit. Nekünk ez vált be, 3 kutyus van meg 8 macska. Jah a bolhairtásnál ne felejtsd meg a kutya fekhelyét se beszórni, hisz az a bolhák kedvence. Gratulálok a babához!:)
2009. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságokat is és a tanácsokat is!!!
2009. máj. 31. 18:21
 7/7 anonim válasza:

a bolhűk elűzésére ismerek egy jó múdszert...

de ezt viszont csak akkortudod elvégezni ha van szíraz diófa leveled..

fogegypárdiófa levelet és kiszárítod.. és a lakűs több pontján hejezel el belőlük.

igaz ez nemfogja megölni a kis dögöket te távoltartja..

tudom énis ígyjártam..anyosoméktől kaptam eggyijen állatbundaszőnyeget vagymit és televolt bolhákal és akkor az a védőnő javasolta hogy mielőtt jön a baba ezt végezzem el..és tényleg hatásos

gratt a babhoz:)

2009. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!