Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék malacokat tenyészten...

Szeretnék malacokat tenyészteni tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni hogy-hogy kellene az anyadisznónak való malacot megfelelően kiválasztani? Milyen idősen lehet majd bebúgatni?
2012. márc. 4. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb vemhes anyadisznóval kezdeni.

Viszont a mangalicáért kétszer,a vaddisznóért négyszer annyit adnak - ugyanannyi munka és takarmány ellenében.

Gondolatébresztőnek ...

2012. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már gondolatébresztőnél tartunk azon gondolkodj el elsőként, hogy áll-e rendelkezésedre elég takarmány egyetlen malac ellátásához? Van-e megfelelő helyed a számára? Ha nincsen elég takarmányod, akkor van-e elég pénzed búzát,árpát,tápot,alom szalmát vásárolni nyáron/nyár végén gazdától vagy takarmányboltban. Eközben termeld meg a kukoricát a hatalmas kertedben, ha nem olyan nagy azt is vásárolni kell. Én azt mondom bemelegítésnek inkább elégedjél meg egyetlen hízóval, lássad menni fog-e a tartása a minden napi életed mellett. Nyár végéig ha rendelkezel disznóóllal van idő rendbe vágni, fertőtleníteni. Olyan növények termesztésével is érdemes foglalkozni, mint a lóbab,takarmányrépa vagy a takarmánytök (ehhez csapadékos hely kell mert vízigényes), spárgatök vagy sütőtök kinek mi tetszik. Ha még nem ment el a kedved tőle, akkor innen [link] a hozzád legközelebbi tenyésztőtől

vásárolj egy hízót. Aztán ha úgy érzed többet szeretnél elérni, és pénz is van hozzá, munkáddal össze tudod egyeztetni, akkor hajrá. Tenyészállat esetén búzakorpáról (malmoknál lehet venni) is kell gondoskodni, mert ha szült az anya szükség lesz rá. Tápok közül a Bábolnait érdemes választani szerintem.

2012. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!