Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csótány. Ettől sokkoltam...

Csótány. Ettől sokkoltam magam! Tudtátok ezt? Főleg panelban lakók!

Figyelt kérdés

Egészségügyi veszélye:

A csótány elsősorban fertőző betegséget terjeszt (baktérium, féregpete, gomba, vírus), de a közvetlen érintkezés allergiás reakciót is kiválthatnak az emberben. Előfordulhat azonban, hogy a csótány éjszaka az emberre támad, és megrágja áldozatuk körmeit, szemhélyát, vagy ajkait, amelynek következtében súlyos lelki sérüléseket szenvedhet áldozatuk. Ilyen esetekben nem ritka a rovarok elleni erős félelem (inszektofóbia) kialakulása is.


2009. jún. 29. 13:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és főleg azért mert én is panelban lakok és ugyan nálunk (moszmár)nagyon kevés van,de néha összefutok velük
2009. jún. 29. 13:58
 2/12 A kérdező kommentje:
*mostmár
2009. jún. 29. 13:59
 3/12 anonim válasza:
100%

o.O

Anyum 3 évet volt szállón Németbe, ahol sok csótány volt, tud mesélni... Volt h belepotyogtak a kajába, stb. De azt mondta, h a csótány nem támad, meg ilyesmi, sőt! Fél az emberektől, ha érzékeli a veszélyt,elszalad(jó gyorsan :D), csak mászkál. Szereti a sötét helyeket( a kajába is a konyhaszekrényből esett le, mikor kinyitották). Azt mondja volt egy lakótársa, aki panírozta a húst, a csótány meg csak belepottyant a tojásba, a csaj meg csak úgy egy laza mozdulattal arrébb dobta és panírozott tovább. Nem volt szívbajos. Nekem azt mondta h max. csak megmászik. Ja, meg hogy mivel a sötét helyeket szereti, sokan voltak, akik lámpánál aludtak.

2009. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Regen nalunk is volt csotany! Ne ragtak :))

Amugy igaz, hogy betegseget terjesztenek. Raid-ot vettunk es minden lyukat betomtunk, hala Istennek azota nincs gond,! Ja! A szomszedok is kicserelodtek, igenyesekre :))

2009. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy emberre is "támadjon" erőteljes átalakulásra, fejlődésre van szüksége. Talán az amerikai csótányok már itt tartanak, de a mieink még nem. A rovarok iránti fóbia bármilyen rovarral való találkozástól kialakulhat. A fertőzés veszélytől eltekintve a többi csótány tevékenység valótlanság.
2009. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem mert ezek a német csótányok,és ezek vannak nálunk többségébe,és akkor jönnek elő amikor sötét van...alszol,ezt most olvastam de írtozok,alapból irtozm a csótánytól (semmilyen más bogártól nem)
2009. jún. 29. 14:21
 7/12 A kérdező kommentje:
de hát nálunk is fejlődhetnek tovább nem?pl mint az amerikaiak..nem?
2009. jún. 29. 14:22
 8/12 A kérdező kommentje:
ja igen a szomszédok...alattunk olyan koszos,büdös házaspár van...alkeszek is ráadásúl..
2009. jún. 29. 14:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi rágószerveivel nem bír beléd harapni, főleg nem a körmödbe. Ilyen evolúciós átalakulásra akkor van szüksége, ha már csak az ember marad számára tápláléknak.

Az igaz, hogy a rovarok a legváltozékonyabbak, ha a környezeti feltételek megváltoznak, de amig az ágyad körül hagysz nekik kaját, addig nem veszik elő Darwin könyvét, hogy a hogyan kell ragadozóvá válni fejezetet tanulmányozzák.

2009. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
inkább nem hagyok az ágyam melett kaját,mert nehogymár oda másszanak mellém...:s
2009. jún. 30. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!