Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem tudja a...

Sok szülő miért nem tudja a gyerekét állatszeretetre, vagyis arra tanítani, hogy az állatokat nem bántjuk?

Figyelt kérdés
Annyira nehéz ez? Olyanokra gondolok, akik állítólag szeretik az állatokat, de a gyerekük mégsem képes normális viselkedésre az állatokkal kapcsolatban.

2012. szept. 7. 19:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek érdeklődőek, szeretettel fordulnak az állatok felé is. Szerintem abban hibáznak a szülők, amikor kicsi korukban nem mondják el, amikor durván nyúlnak az állathoz, hogy az nekik is fáj.

Aztán pedig akkor, amikor elkezdik félteni a gyerekeket, vagy attól, hogy betegséget kapnak az állattól, vagy összepiszkolják őket, vagy - kutyától - nem engedik oda, nehogy megharapja őket.

Pedig éppen elég lenne arra figyelmeztetni, hogy előbb a gazdával kell beszélni. Kikötött, illetve zárt térben lévő idegen állathoz ne közeledjenek engedély nélkül.

A szülőtől bűzlik a hal.

2012. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
ez a gyerek személyiségétől is függ azért, nem csak a neveléstől.
2012. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Állatkertben dolgozom. Nem egyszer látom, hogy a szülő a gyerekét a kacsát és a galambok kergetésére és ijesztgetésére biztatja, majd jót röhög azon, hogy a kétéves gyerek vihogva csattog az állatok felé, azok meg halálra rémülten reppennek ezer felé.


Az állatok szeretetére oktatás már csak vágyálom ezek után...

2012. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
35%

Az élet bármely területén érvényes a szabály, hogy senki nem tagadhatja meg önmagát. Tehát, ha valaki magát állatszeretőnek is tartja, ám objelktív szemmel nézve a viselkedése mégsem olyan, akkor a gyerek azt fogja eltanulni.

A másik, hogy attól, hogy a szülő állatszerető, még nem törvényszerű, hogy a gyerek is az, sőt, lehet, hogy pont a szülő okozza az állat utálatát, mikor mindenáron rá akarja kényszeríteni a gyereket, hogy az álattal foglalkozzon.

Szóval igen, annyira nehéz a gyereknevelés, majd egyszer próbáld ki...

Egyébként meg az általánosítani továbbra is baromság....

2012. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én szülők nélküli gyerekeket is láttam pl. hogy békésen sétáló rovarokra, csigákra, békákra taposnak nagy örömmel. Ugyanaz, ágakat virágokat tépnek és dobják is el. Na ezt ki tanítja nekik?

Szerintem az ember az élete elején és végén gonosz lesz valamiért. Az nem mentség nálam, hogy nem tudja hogy kell viselkedni. Korán meg kell tanítani nekik a helyes viselkedést. De ebben nem partnerek a mai szülők. Az idősek is furák, akik tök jóindulatúak voltak, megkeseredettek, számítóak lesznek. Mitől van ez?

2012. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

*Szóval igen, annyira nehéz a gyereknevelés, majd egyszer próbáld ki...

Egyébként meg az általánosítani továbbra is baromság....


Köszi, már kétszer kipróbáltam. És mivel általánosítok? Elmondanád? Volt itt egy kérdés, pár sorral lejjebb, és én is találkoztam már ilyen gyerekekkel, ezért kérdeztem, remélem nem gond. Valahogy úgy érzem, hogy nem tudsz szöveget értelmezni...Nem általánosítok, de előfordulnak ilyen szülők, akik képtelenek kontrollálni a gyerekeiket. De nem fogom a szádba rágni, ha nem érted, hát nem érted.

2012. szept. 7. 20:34
 7/29 A kérdező kommentje:

*Az idősek is furák, akik tök jóindulatúak voltak, megkeseredettek, számítóak lesznek. Mitől van ez?

Ezt talán az öregedés, az agysejtek leépülése okozza. De mint mondtam, nekem soha nem kellett elmagyarázni, hogy állatokat nem bántunk. És a gyerekeimnek sem kellett. Azok a gyerekek, akik agresszívak, állatot és gyerektársaikat bántják, nem épelméjűek. Egy gyerek kíváncsisága szerintem ne abban merüljön ki, hogy megnézi milyen állatot kínozni.

2012. szept. 7. 20:37
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az állatkínzás nem egyenlő a kiváncsisággal. De szerintem ez kinevelhető a gyerekből.

Súlyos eset voltam én is:( Egyetlen egyszer még gyerekkoromban légpuskával meglőttem egy verebet (apám mutatta a példát). Na akkor sírva fakadtam és megtört valami bennem, szégyenlem mai napig is. Azóta egy legyet sem (!) ütök agyon, max kizavarom.

Ja, 3 madáretetőnk van ma az udvarban:))

2012. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
egyes szülöknek igen annyira nehéz .én a saját gyerekeimnek is megtanitotam hogy állatot nem bántunk bokrot,fát,virágot se bántjuk ,viszont legyet agyoncsapom .
2012. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
67%
Mintha a bokornak, fának fájna... Iskolában is azt tanítják, hogy fáj a fának, ha letöröd az ágát, pff... És amúgy érdekes, arról alig hallani, hogy a póknak, bogárnak fáj, ha kitéped a lábát. Vagy a gyíknak, ha letöröd a farkát. Iskolaidőben nem találkoznak állattal, ezért úgy vannak vele, hogy azt nem is kell megtanítaniuk. Pedig ha már a szülő nem képes rá, akkor az iskolában tanítsák meg.
2012. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!