Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen bogár és mit tudok...

Ez milyen bogár és mit tudok tenni ellene/ellenük?

Figyelt kérdés

Képek:


[link]

[link]



Vöröses, kb. 1-2mm-es bogarak ( a képeken nagyítottam sokat) ,gyorsan tudnak mászni, repülni nem tudnak. Először a nappali szekrénysor alól jöttek,majd mostanra 3-4 hónap után a fürdőben is vannak, a mosogatótálcában, a konyhafalon és menyezeten. Aggasztó.

Ahogy neten néztem talán kopogtatóbogár,de nem tudom.

Segítsetek légyszi,mert már nagyon elkeseredtem :(


2013. jan. 11. 20:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%

nem vagyok bokárszakértő de talán könyvskorpió, de csak tipp

[link]

2013. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
51%

Van egy szörnyű tippem, remélem, nem az.Én az ágyi poloskára gondoltam, az teljesen így néz ki. :/

Nézz utána, hátha azokkal van dolgod.

2013. jan. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

én úgy nézem,a te bogarad kemény szárnyfedős.Ha az akkor nem poloska.nem lehet,hogy kis lisztbogár?

[link]

nekem annak tűnik.Méretbeli eltérés lehet,attól függően,hogy a lárvák mennyire tápanyagdús kaján nőttek fel.Én úgy fognék az irtásához,gogy teljes nagytakarítás és fertőtlenítés mellett igyekeznék elzárni mindennemű táplálékot előlük.

2013. jan. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
53%
az első kettőre nem is hasonlít, szerintem is lisztbogár, akkor viszont nagyon nagytakarítás, mert úgy szaporodnak, hogy a nőstény a táplálékra rakja a petéit...
2013. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
51%
ez ágyi poloska..
2013. jan. 13. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
53%
ha ágyi poloska lenne,már felették volna a kérdezőt családostól...kis lisztbogár
2013. jan. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
53%

100%, hogy bogár, tehát sem poloska, könyvsorpió meg aztán végképp nem lehet.

Valóban kis lisztbogár lehet, bár nem tudom nem nagyobb-e az a faj 1-2 milliméternél.

Sokkal élesebb kép kellene róla, ha biztosat szeretnénk mondani.

2013. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
53%
én tenyésztettem a sima lisztbogarat eleségállatnak,és azt figyeltem meg,hogy ha sok lárva volt kis helyen,akkor nem alakultak át a megfelelő számú vedlés után bogárrá,hanem 1-2 vedlést még "ráhúztak" az imágók,amik ilyen lárvákból keltek,kisebbek lettek az átlagosnál,ezért gondolom,hogy lehetséges a méretbeli eltérés.a harmadik voltam.
2013. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Akárhogy nézem is a lisztbogarat, ez nem az. Ennek szerintem a csápja is hosszabb.

Sajnos házi portetű is megjelent a házban,mert nagyon nagy a pára.

Ez a valami is szerintem amiatt került elő...A pára miatti nyirkosság miatt talán.

2013. jan. 13. 22:04
 10/30 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is feltűnt, hogy hosszabb a csáp, de gondoltam, lehet, hogy csak árnyék, ezért írtam, hogy élesebb képre lenne szükség.

A másik tippem, hogy valamilyen futrinka lehet, de ezekre nem jellemző, hogy lakásokban élnének, bár sose lehet tudni. [link]

2013. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!